Jump to content
Masatenisi.org Forum

Combine Raket Alacagim Ve Sizlerin Degerli Goruslerini Bekliyorum

Guest Murat GÖNÜL

Recommended Posts

Butterfly Sriver FX(X2) ve Butterfly Petr Korbel

genel olarak oyunuda gelen topspin falsolu toplara hızlı toplarla counter attack denerim. ama baktim olmayacan savunmada kalırım.

onun dısında backhand topspin atmayı cok severim. backhanden az olsada fh topspinleride kullanırım.

eskiden cok oynadım masa tenisi amator olarak fakat sag omzumdan ameliyat gecirdim. simdi

bastan baslamis gibi oldum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sriver FX Lerin dönemi bitti denebilir. O tip lastiklerin hararetli savunucuları bile şu an başka konbinasyonlara döndü. Bana özelden ulaş sana güzel bir kombinasyon ayarlayabiliriz. Bachand topspin seviyorum dedin ki topspin için en iyi lastik şu an tenergy 05 ve tenergy 05 fx. Forehand'den de biraz daha açarsan oyun tarzını, orası için de uygun bir lastik önerebilirim. Tahta olarak Korbel fena değil fakat topspin için Balsa carbo X5 daha iyi olabilir hızı korbelden çok az fazla, fakat hissi daha yumuşak. Bana cepten ulaşabilirsin 0533 200 28 38. Oynama yeri olarak da Göztepe veteranlar ( örnek mahallesi ) veya Fenerbahça veteranlar ( göztepe )iyi bir yer.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ne oluyor arkadas? Abimiz bir aradan sonra masatenisine baslamaya karar vermis ve sen ona tenergy öneriyorsun, olurmu bu ? Tenergyler professionel oyuncular icin yapilmis bir lastik ve iyi bir kol hareketi gerektirir. Iyi bir teknik ile her lastiklerle spin üretebilirsin. Ayrica gittikce Tenergyler pahalasiyor, sana tavsiyem baska bir lastik aramaya basla(--> 57)

Abi sana gelirse Primorac Off- tahta ürerine iki Sriver Fx tak ve önce oyuna gir ve top hissin geri gelsin. Bu raketle bir sene oyne ve ondan sonra hizli bir kombinasyona gecebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ne oluyor arkadas? Abimiz bir aradan sonra masatenisine baslamaya karar vermis ve sen ona tenergy öneriyorsun, olurmu bu ? Tenergyler professionel oyuncular icin yapilmis bir lastik ve iyi bir kol hareketi gerektirir. Iyi bir teknik ile her lastiklerle spin üretebilirsin. Ayrica gittikce Tenergyler pahalasiyor, sana tavsiyem baska bir lastik aramaya basla(--> 57�)

Abi sana gelirse Primorac Off- tahta ürerine iki Sriver Fx tak ve önce oyuna gir ve top hissin geri gelsin. Bu raketle bir sene oyne ve ondan sonra hizli bir kombinasyona gecebilirsin.

İyi bir teknikle her lastikle spin üretebilirsin demişsin...

Buna kesinlikle katılmıyorum. 19 senedir masa tenisi oynayan biri olarak lastiğin ve raketin önemini anlatmaya gerek yokherhalde...

Youtube da vardı bi ara herhalde profesyonel bi oyuncunun eline veriyolar iğrenç bi raketi sonra da veriyolar kafasına topu...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

veee birinciliği kazanan "veriyolar kafasına topu" ifadesiyle sayın moktav. ikinciliği kazanan "ne oluyor arkadaş?" ifadesiyle sayın alman-mehmet. üçüncülüğü kazanan ise "sen ne karışıyon olm?" ile ongun. kendilerini tebrik ederiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ moktav : korbel üstüne sriver iğrenç bir raket olmasa gerek :gulumse:

yani tamam belki daha diri şöyle yeni nesil yumuşacık bir lastik de alınabilir ama sriver da şöyle masa tenisine ısınan biri için kötü olmasa gerek. profesyonel olsak belki lastiğin tazeliği bile büyük bir fark yaratabilir. sadece en üst seviyede böyle ince ayrıntılar işin içine giriyor. tamam yine sriver devri bitmiş olsun ama tenergy kesinlikle bu düzeyde bir lastik değil.

Son olarak Timo'nun eline korbel / sriver fx versek şu forumdaki herkesi yener diye inanıyorum ben. Ama rezil edemez çünkü raketi kötü :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ortada büyük bir yanılgı var. Çoğu kişi su bazlı devrinden önceki lastikleri kötü, verimsiz, hissiz sanıyor. Zamanında bol miktarda zamk kullanan biri için Tenergy de hissiz ve iğrenç bir lastiktir. Yeni çıkacaklar da dahil olmak üzere hiçbir lastik, eski zamklı lastikler gibi olmayacak. Hatta yanına dahi yaklaşamayacak. Zaten bu yüzdendir ki su bazlı devrine geçiş bir hayli sancılı ve geç olmuştur. Ben masa tenisine başladığım ilk yıllarda zamkı sadece yapıştırma amaçlı kullandım. Tahtaya 1 ince kat, lastiğe 1 ince kat şeklinde yani. Hatta kendime özel zamk bile alma gereği duymuyordum. Kulüpteki yapıştırıcıyı kullanıyordum. Yapıştırmadan belli bir süre geçtikten sonra lastiğin üzerindeki zamk iyice kurudugundan dolayı lastik otomatikman tahtadan ayrılmaya başlıyordu. Yani lastiği, hızlı atsın diye germiyordum. Kazayla lastik tahtadan ayrılmadıgı sürece yapıştırmıyordum. Hiçbir zaman da hissi az, kontrolsüz veya yavaş demedim. Herşey doğal gelişti. Zamanla ekipmanlarımda değişiklikler oldu fakat abartıya kaçmadım. İlk başladıgımda tahta olarak ALL kullanırken şuan OFF- kullanıyorum. Lastiklerim de ALL+ & OFF- ayarında diyebiliriz. Su bazlılar çok iyi yapıştırıyor. Dolayısıyla sök-tak işi daha da seyrekleşiyor. (boost veya hızlandırıcı zamk kullananlar hariç tabi) Tenergy gerçekten de profesyonel lastiğidir. Profesyonelden kastım, çok sık antrenman yapan ve ligde oynayan sporculardır. Bu vasıfta olmayan birinin 2-3 spini art arda çekmesi, tenergy'nin ona uyduğu anlamına gelmez. Eğer istediği topları, istediği falso ve hızda, istediği yere rahatlıkla atamıyorsa, o lastik o kişiye uymuyor (ya da henüz kontrol edecek seviyeye gelememiş) demektir. O yüzden de sriver tarzı eskinin popüler allround lastiklerinden kullanmak kişinin gelişimi açısından faydalı olucaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anlamadığım bir şekilde forumda "Sriver başlangıç için iyidir ama üst düzey oyunculara uygun değildir" gibi bir tutum var.Tamam başlangıç seviyesi için ideal bir lastik ama bu lastik aynı zamanda masa tenisi tarihinin en fazla satış rakamına ulaşmış en eski lastiği.10 yıl öncesine kadar Butterfly lastik kullanan oyuncuların çok büyük bir kısmı Sriver serisini kullanıyordu.

Timo Boll Sriver ile bu forumdaki herkesi yener.Doğru.Ama bana göre Timo Boll Sriver kullanıyor olsaydı da dünya sıralamasındaki yeri aynı olurdu.

Bir Sriver Fx kullanıcısı olarak combo alacak arkadaşa tavsiyem yine Sriver Fx olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anlamadığım bir şekilde forumda "Sriver başlangıç için iyidir ama üst düzey oyunculara uygun değildir" gibi bir tutum var.Tamam başlangıç seviyesi için ideal bir lastik ama bu lastik aynı zamanda masa tenisi tarihinin en fazla satış rakamına ulaşmış en eski lastiği.10 yıl öncesine kadar Butterfly lastik kullanan oyuncuların çok büyük bir kısmı Sriver serisini kullanıyordu.

Timo Boll Sriver ile bu forumdaki herkesi yener.Doğru.Ama bana göre Timo Boll Sriver kullanıyor olsaydı da dünya sıralamasındaki yeri aynı olurdu.

Bir Sriver Fx kullanıcısı olarak combo alacak arkadaşa tavsiyem yine Sriver Fx olacaktır.

Kaçırdığınız bir nokta var , Timo ve diğer profesyoneller Sriver'ı solüsyonlayıp kullanıyorlardı. Timo kat kat solüsyonladığı Sriver'ı bugün kullanabilse sıralamadaki yeri daha da iyi olur bence. Biz artık solüsyon yasaklandığı için Sriver iyi performans veremez diyoruz. Timo solüsyonsuz Sriverla diğer profesyonelere karşı nasıl savaşır ? Oyun stratejisini değiştirerek. O zaman da biraz bocalama olacağı için pek bir şansı kalmaz bence. Böyle bir raketle anca Waldner ayarında bir oyuncu etkili olabilir ondan da bir tane var :lol:

Not : Sriver bize yeter :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

zamk (solüsyon) kullanmadan mı oynuyorsunuz?

Ben bir keresinde o şekilde denemiştim ve 3 gün dayanamamıştım, lastikle mi tahta ile mi oynuyorum bir farkı yoktu...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sriver fx solüsyonsuz kullanacagım(her ne kadar soru bana sorulmamıs olsada). yorumlardan sonra sriver fx in performansı hakkında kaygılarım olustu.

dedigim gibi ilk kombine raketim ama uzun süre degistirmeyi dusunmuyorum aldıktan sonra. ondan dolayı iyi karar vermeye calısıyorum.

sizler sriver fx in hakkındaki goruslerinizle beraber bana alternatif lastikler belirtebilirseniz cok yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

zamk (solüsyon) kullanmadan mı oynuyorsunuz?

Ben bir keresinde o şekilde denemiştim ve 3 gün dayanamamıştım, lastikle mi tahta ile mi oynuyorum bir farkı yoktu...

Hakan'a katılıyorum. Tackiness'ler de aynı. Oynadığınızı zannediyorsunuz fakat karşı tarafa pozisyon alması için o kadar zaman veriyorsun ki defans oynamıyorsan işin çok zor. Spin attığında yada blok yaptığında rakibin bence çok zamanı olmaması lazım. Rakip çok hızlıysa o zaman yapacak çok fazla birşey yok ( veteranlar için söylüyorum ). Sen spin attığını zannedersin kafana şutu yiyince anlarsın başka birşey yaptığını

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ayrıca maalesef bizim insanımız hep max lastik düşünüyor ve yanılgının bence çoğu burada başlıyor. Daha düşük kalınlıkta lastiklerle çok güzel sonuçlar alınabiliyor. Örneğin her yerde söylediğimi yine söylüyorum. Türkiye'de Tenergy 64 Max yani 2,1 ile oynayacak oyuncu yok diyorum. Diyeceksiniz ki Türkiyedeki Çinliler? Onlarda bana karşı oynarlar. Kendi ayarında olupta rahat yenebiliecekleri insana yenilince oynayamayacaklarını anlarlar. Ozan sen alınma sende bana karşı oynarsın :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

su bazlıya uygun lastik sriver fx e yakın diyebilecegim donic f3 de deneyebilirsiniz yumusak kontrollü agır degil sound yerinde size kötü sürpriz yaratmayacak bir lastik bence PROFESYONEL bir hücum oyuncusu icin fh de yavas kalabilir ama backhand icin ideal... tenergy05 lastige gelince sürekli idman isteyen bir lastik iyi falso veriyor bunun avantajı ve dezavantajı var bilegine hakim degilsen (ki bende dahil buradaki arkadasların yüzde doksanından fazlası öyledir tahmin ediyorum)top yüksekten gidecektir dısarı kacma ihtimali fazladır iyi servis atabilirsiniz ama iyi de servis yersiniz hissi garip gelebilir ve zevk almayabilirsiniz ben uzun süredir fh de t05 kullanıyorum inatla alısmaya calıstım ve bu uzun zaman tuttu hala biraz ara versem lastiğe alısmam gerekiyor uzak ve masa üstü mesafelerde lastik bence iyi degil yani orta mesafelerde cok daha etkili orta mesafelerde oynayacaksanız ayaklarınızın iyi olması gerekiyor buda bol idman demek yani işin özeti t05 lastikten iyi verim almak istiyorsan bol idman şart... arada öylesine arkadaşlar arasında yarım saat oynayıp ısınıp sonra mac yapıyorsanız t05 uygun degil tabi bu dediklerim t05 tarzı tüm lastikler icinde geçerli (hexer vega pro vs)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Solüsyon kullanmıyorum.Solüsyonsuz haliyle Sriver Fx atak için çok etkili değil tabi ki.Özellikle bir süre sonra iyi atmamaya başlıyor.Kesinlikle Off ya da Off+ bir tahta ile kullanılmalı.

Ancak bir lastiğin hızlı olmaması çok büyük bir dezavantaj olarak nitelendirilemez.Özellikle bu lastik sriver fx gibi spini iyi bir lastik ise.Düşük hız çoğu zaman yüksek kontrol,yüksek his ve isabet oranı yüksek loop demektir.Yani solüsyonsuz da olsa allround bi oyuncu için en etkili silahlardan birine dönüşebilir Sriver Fx.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 34 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..