Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tenergy ' Ler 56,95� Oldu

Recommended Posts

-Aloo! Tüketici hakları mı?... Bir batırfılay tenerci lastiğin fiyatı 115 lira'ya çıkmış. Resmen tüketiciyi söğüşlüyor bunlar efendim. Şu konuya bir el atın, istirham ediyorum. -E madem ürünün fiyatı aşırı pahalı, siz de almayıverin o zaman beyefendi. Olsun bitsin. -Hakikaten ya... Doğru söylüyorsunuz... Çok yardımcı oldunuz valla, çok teşekkür ederim, sağolun. -Rica ederim beyefendi, vazifemiz. İyi günler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaslar,

gecen ay Almanyada Tenergyler 46,90dan 49,90€ cikmisti. Bu günlerde ise 49,90dan 56,95€ cikti. Almanya daki forumda büyük bir kaos yasaniyor ve bir cok kisi Tenergy almaktan vazgecmek üzere. Sizi de simdiden uyariyim dedim, Tenrgy alacaksaniz simdiden ucuza alin !!!!!!!!!

Firmanın satış taktiği olabilir.. Son kullanıcıya fiyatlar artacak sinyalini verir gibi yapar elerindeki fazla malzemeyi güncel fiyattan satabildikleri kadar satıp daha sonra fiyatları aşağıya salabilirler.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Memo nun 3 versiyonu varmış. Bunların içinde yapışkanlı olanı varmı?

Memo 1 ve memo 3 yapışkanlı. Performansı tenergy ile kıyas edilemez ama kötü bir lastik değil Ben boostlayarak performans aldım. Bu pazar günü istanbulda döneceğim. Emre'ye memo 1 takacağım Bir de onun yorumunu alırız.

Tenergy lastikler sadece profesyonellere hitap ediyor. Butterfly da bunu bilerek fiyat artışından çekinmiyor. Ürününe güveniyor. Başka bir sebebi de Japonya'daki ekonomik istikrarsızlık olabilir.

Ben de backhande Mark V HPS kullanmaya başladım. Şimdilik memnunum. Forhandde de çin lastikleri kullanıyorum zaten. Alternatif olarak bir çok lastiği birbirimize önerebiliriz. Yurt dışndaki forumlarda 20$ altı lastik kullananlar kulübü gibi şeyler kurabiliriz. Tekrar tenergye dönenleri de bir daha dönmemek üzere atarız mesela.

Bu mesaj da 2^9 yani 512. mesajım oldu. 2 ve katları bilgisyarcılar için önemli bir sayı malum....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Memo 1 ve memo 3 yapışkanlı. Performansı tenergy ile kıyas edilemez ama kötü bir lastik değil Ben boostlayarak performans aldım. Bu pazar günü istanbulda döneceğim. Emre'ye memo 1 takacağım Bir de onun yorumunu alırız.

Tenergy lastikler sadece profesyonellere hitap ediyor. Butterfly da bunu bilerek fiyat artışından çekinmiyor. Ürününe güveniyor. Başka bir sebebi de Japonya'daki ekonomik istikrarsızlık olabilir.

Ben de backhande Mark V HPS kullanmaya başladım. Şimdilik memnunum. Forhandde de çin lastikleri kullanıyorum zaten. Alternatif olarak bir çok lastiği birbirimize önerebiliriz. Yurt dışndaki forumlarda 20$ altı lastik kullananlar kulübü gibi şeyler kurabiliriz. Tekrar tenergye dönenleri de bir daha dönmemek üzere atarız mesela.

Bu mesaj da 2^9 yani 512. mesajım oldu. 2 ve katları bilgisyarcılar için önemli bir sayı malum....

dener denemez, ilk fırsatta yorumlarımı yazacagım çağan ile aynı tahtayı kullandıgım zaman ondan deneme fırsatım olmuştu beğenmiştim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy nin fx serisi çıkacağı için ellerindekileri daha ucuza satmaları lazım normalde ama artık gerçekten çok oldular. Tam güzel dayanıklı lastik ama sonuçta çok pahalı :protesto: Bende Andro Hexer e geçmeyi düşünüyorum. Kullanırsam yorumlarımı burada paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu durumun tek sebebi, Japon yeninin aşırı değer kazanması arkadaşlar.

Butterfly ve diğer markalar zam yapmış değil (bkz. iruiru.com)

İhracatçı firmalar da muzdarip bu durumdan.

Japon işadamları derneği, euro-yen paritesinin 1 euro=110-115 yen aralığında tutulmasını bile talep etti.

Halihazırda, 1 euro=112 yen, 1 dolar=86 yen.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu durumun tek sebebi, Japon yeninin aşırı değer kazanması arkadaşlar.

Butterfly ve diğer markalar zam yapmış değil (bkz. iruiru.com)

İhracatçı firmalar da muzdarip bu durumdan.

Japon işadamları derneği, euro-yen paritesinin 1 euro=110-115 yen aralığında tutulmasını bile talep etti.

Halihazırda, 1 euro=112 yen, 1 dolar=86 yen.

Tamam ama bunu Butterfly yöneticilerinin düşünmesi lazım. Japon yeni ne kadar artarsa artsın zaten çok pahalı olan malzemelerini daha da pahalı hale getiriyor bu durum. Bence bu gidişle Butterfly'ın satışları düşecek. Bence diğer markalarla aralarındaki durum Ferrari, Ford gibi bir durum çıkarabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugün Xiom Omega2 lastikleri denedim. Masa yakınından oynayan ve sert tahtayla oynayan arkadaşlar için çok güzel bir lastik. Özellikle hız ve his olarak çok güzel ama geriden oynayan arkadaşlara uygun olacağını sanmıyorum çünkü lastik yumuşak olduğu için top lastiğe gömülüyor ve geriden çok istenilen hareketleri yapmanıza izin vermiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Ben de sriver g3' geçeceğim sanırım. Artık bu paraları vermek günah olmaya başladı.

G3 yerine başka lastiklere bakmanı öneririm İbrahim abi.

Ben 3 ay tecrübe ettikten sonra G3'ün fiyatını hak etmeyen bir lastik olduğu hükmüne vardım.

Kontrol pekiyi ama spin oyunu için zayıf kalıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy ne kadar şahane bir lastik olsa da bu para bir lastik için uçuk bence. Diğer firmalar bir tenergy muadili yapabilse bu lastik bu kadar pahalı olamayacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy ne kadar şahane bir lastik olsa da bu para bir lastik için uçuk bence. Diğer firmalar bir tenergy muadili yapabilse bu lastik bu kadar pahalı olamayacak.

ben dhs memo 1 e geçtim cok memnunum şu an performans olarak tenergy ye cok yakın ve neredeyse benzer ozelliklere sahip ayrıca yıpranma olarak da şu an bana gayet iyi gibi gözüküyor ayrıca tenergy kadar sert değil daha çok tenergy fx ayarında... çin lastiğinin klasik özelliklerinden daha çok japon lastiğine yakın krasteristik özelliklere sahip diyebilirim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Arkadaslar

Bir lastigi siz ne kadar kullaniyorsunuz ? Oynamaniza bagli degisir demeden sunu Ornek verecegim; ben haftada 3 - 4 saat oynuyorum Ve masya carpmalar vs sebebiyle kenarlarinda tirtiklar olsada en az 1 Yıl gayet verimli gidiyor. 2 lastik x 120 ytl/ (52 hafta x 4 saat) bana oyun basina lastik maaliyeti cikiyorki bence ihmal edilebilinir.

Benim tavsiyem elinizin alistigi alabildiginiz en iyi lastigi alin, cok performans farki yaratmasada psikolojik desteginden faydalanin.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yapalım abicim hesabını.

Haftada 4 saat oynarsak ve lastik değişimini yılda bir yaparsak :

Bir çift Tenergy ile 1 saat oynamanın maliyeti = (120x2) / (52x4) = 1,15 lira

20 liralık Çin lastikleri ile 1 saat oynamanın maliyeti = (20x2) / (52x4) = 0,19 lira

Oran : 1/6

Tenergyleri satın almak için peşin 240 lira ödemek,

Çin lastiklerini satın almak için peşin 40 lira ödemek gerekmekte.

Çin lastikleri yerine en son çıkan Alman lastiklerini tercih edersek :

Bir çift Donic Acuda ile 1 saat oynamanın maliyeti = (75x2) / (52x4) = 0,72 lira

Peşin ödeme 150 lira.

12. hafta bitiminde bir lastiğin masa kenarına çarpıp hasar görmesi durumunda maliyetler:

Tenergy : [ (120x3) - (12x4x1.15) ] / (40x4) = 1,9 lira

Acuda : [ (75x3) - (12x4x0,72) ] / (40x4) = 1,19 lira

Çin işi : [ (20x3) - (12x4x0,19) ] / (40x4) = 0,32 lira

ve

Tenergy için 120, Donic Acuda için 75, Çin lastiği için 20 lira peşin ödeme yapma durumu.

Yada hiç hesap kitapla uğraşmayıp, en iyisi kendi lastiğini kendin yapacaksın abi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yapalım abicim hesabını.

Haftada 4 saat oynarsak ve lastik değişimini yılda bir yaparsak :

Bir çift Tenergy ile 1 saat oynamanın maliyeti = (120x2) / (52x4) = 1,15 lira

20 liralık Çin lastikleri ile 1 saat oynamanın maliyeti = (20x2) / (52x4) = 0,19 lira

Oran : 1/6

Tenergyleri satın almak için peşin 240 lira ödemek,

Çin lastiklerini satın almak için peşin 40 lira ödemek gerekmekte.

Çin lastikleri yerine en son çıkan Alman lastiklerini tercih edersek :

Bir çift Donic Acuda ile 1 saat oynamanın maliyeti = (75x2) / (52x4) = 0,72 lira

Peşin ödeme 150 lira.

12. hafta bitiminde bir lastiğin masa kenarına çarpıp hasar görmesi durumunda maliyetler:

Tenergy : [ (120x3) - (12x4x1.15) ] / (40x4) = 1,9 lira

Acuda : [ (75x3) - (12x4x0,72) ] / (40x4) = 1,19 lira

Çin işi : [ (20x3) - (12x4x0,19) ] / (40x4) = 0,32 lira

ve

Tenergy için 120, Donic Acuda için 75, Çin lastiği için 20 lira peşin ödeme yapma durumu.

Yada hiç hesap kitapla uğraşmayıp, en iyisi kendi lastiğini kendin yapacaksın abi.

ilginç ve güzel bi tespit :thup: tenergylerin fiyatı çok uçuk..türkiyedeki bu aşırı butterfly hayranlıgı devam ettıgı surece fıyatların cok fazla dusecegını dusunmuyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 26 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..