Jump to content
Masatenisi.org Forum

Avrupa Dan Çin Lastiğine Geçiş

mutas

Recommended Posts

Eskiden Sriver FX kullanıyordum ama artık yetmediği için değiştirmeye karar verdim. Tenergy 64'ü tam alıyordum ama DHS Hurricane 3 Neo gözüme çarptı. Fiyatıda 40 lira gibi Tenergy'ye göre beleş bir rakam.

H3 Neo'yu Sriver ve B. Speed ile hız, spin, kontrol konusunda karşılaştırabilir misiniz?

Ayrıca H3'ün üst yüzeyinin yapışkanı problem olur mu?

H3 dayanıklılık olarak nasıldır?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence sriver dan tenergy ye direk geçemezsiniz. Ama çin lastiğine geçmemelisin derim. Çin lastiğini çinliler küçüklükten itibaren yoğun antremanlarla kulanıyorlar. Ben de sizin gibiydim inat ettim ama olmadı. Benim sriver fx ler sipariş ettim yolda, bilmem anlatabildim mi?

kendinizi geliştirmeden daha rahat spin yaparım diye alıyorsanız da olmaz. Spini ekipmanı değiştirerek değil daha çok çabalayarak artırmalısınız. Tabi ben öğrendim öğreneceğimi diyorsanız bilmem. Bir de sriver fx i neden değiştiriyorsunuz? Erken dönemde minumum ekipman değişmeyle maximum antreman gerekir.

Eskidiyse yeni bir sriver fx ya da srivel el alın. Yok ille birşey alacaksanız vega europe tenergy e göre çok daha iyi bir seçim olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çin lastıgı kesınlıkle tavsıye etmıyorum. Baracuda kullanmadan once DHS hurrıcane 2N kullanıyodum. Yorumlara aldanıp da almıstım. Ama cok pısman oldum aldıgıma. Cok dengesız bı lastık ve alısması ınanın cok zor. Ben 5-6 ay kullandım cozemedım. Sonunda Baracuda taktım dedım ıste budur. Tovbe ettım cın lastıgıne bulasırsam :robot:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence sriver dan tenergy ye direk geçemezsiniz. Ama çin lastiğine geçmemelisin derim. Çin lastiğini çinliler küçüklükten itibaren yoğun antremanlarla kulanıyorlar. Ben de sizin gibiydim inat ettim ama olmadı. Benim sriver fx ler sipariş ettim yolda, bilmem anlatabildim mi?

kendinizi geliştirmeden daha rahat spin yaparım diye alıyorsanız da olmaz. Spini ekipmanı değiştirerek değil daha çok çabalayarak artırmalısınız. Tabi ben öğrendim öğreneceğimi diyorsanız bilmem. Bir de sriver fx i neden değiştiriyorsunuz? Erken dönemde minumum ekipman değişmeyle maximum antreman gerekir.

Eskidiyse yeni bir sriver fx ya da srivel el alın. Yok ille birşey alacaksanız vega europe tenergy e göre çok daha iyi bir seçim olacaktır.

Hocam kullanamazsın kullanırsın muhabbetinin yerine artılarını ve eksilerini söyleseydiniz de kullanıp kullanmayacağıma ben karar verseydim :frust:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tekniği farklı yani. spin mekanizması, kol hareketli farklı. Çok kasarsın oynarken. Türkiye de çin lastiğine göre eğitim var mıdır bilmiyorum ama burda lastiğine falan bakmadan direk avrupa oyunu eğitimi veriyorlar. Hatta çin lastiğini kendileri aldırıyorlar ama nedeni ucuz olması tabi. Ben çin lastiği kullanan biri olarak eğitimden verim alamadım. Tabi avantajı da var ama şuanki durumda benim için mantıksız. Sen de kendin için karar ver.

Bir de ne zamandır oynuyorsun masanın neresinde oynuyorsun en çok nerden kazanıp nerden kaybediyorsun bunları söylemeli.

Tenergy 64, Vega Europe ve H3 ü karşılaştırmayı ustalara bırakmam gerekir. Yarım doktorluk yapmayım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eskiden Sriver FX kullanıyordum ama artık yetmediği için değiştirmeye karar verdim. Tenergy 64'ü tam alıyordum ama DHS Hurricane 3 Neo gözüme çarptı. Fiyatıda 40 lira gibi Tenergy'ye göre beleş bir rakam.

H3 Neo'yu Sriver ve B. Speed ile hız, spin, kontrol konusunda karşılaştırabilir misiniz?

Ayrıca H3'ün üst yüzeyinin yapışkanı problem olur mu?

H3 dayanıklılık olarak nasıldır?

H3 neo yada Haifu blue whale II, sriver - bryce tarzı lastiklerden farklı. Bu çin lastiklerinin hem süngeri hem üst lastiği sert. Baya sert. Tabiki üst lastik aynı zamanda yapışkanlı. Bu özellikler farklı bir oyun tarzını gerektiyor. Fırçalama tabir edilen vuruş tarzı. Alıştıktan sonra iyi ama kısa sürede alışmak kolay olmaz sanıyorum. Gerçi siz uzun süredir oynuyorsunuz bildiğim kadarıyla, birazda yardımla alışmanız çok sürmeyebilir. Yinede en iyisi şu olur, önce bu lastiği kullanan birini bulup denemek. Bir denemeyle beğenmek, lastiği anlamak yeterli değil ama alışıp alışamayacağınız konusunda fikir verir en azından.

Sonuç olarak tenergy 64 ün yerine değil, ondan farklı bir lastik niyetiyle alırsınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..