Jump to content
Masatenisi.org Forum

Şehir Bazlı Websitesi Oluşturmak

Recommended Posts

Arkadaşlar;

http://www.esmasatenisi.gen.tr

sitesini faaliyete geçirdik. Eskişehir ve civarında masa tenisi sevenleri organize etmek istiyoruz. Sizler de bu şekilde kendi bölgenizde bir organize olma bir camia oluşturma amacına yönelik böyle bir site oluşturmak isterseniz, gönüllü şekilde yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız. Yapabileceğimiz mesela şu olabilir: bu websitesinin bir yedeğini alıp aynen sizin website alanınıza kurmak, ve sistemi sıfırdan başlatmak. Sizin yapmanız gereken, bir site alanı satın almak, bir tanıdığınıza bir site logosu ve ismi tasarlatmak, ve en önemlisi istekli ve gayretli olmak.

Eğer yarıyolda su koyuverme gibi bir durum olacaksa hiç heves etmeyin. Nerden mi bileceğim?

Ben anlarım... :))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
Guest Ali Naci Arbak

Benim kiraladığım bir resellerım var şuan 20GB lık boş yere sahip . firma ile kopukluk yaşandığından kapanma ihtmali var ve bu yüzden satış yapmamaktaym . Böyle bir hizmete atamak beni mutlu eder tekyapmamız gereken bir domain almak ki 10-15 lira falan (uzantısına göre değişir ) trkiye çaplı bir site hazırlamak isterim yardımcı olacak arkaaşlr varsa . okulum olduğundan yazılıma vakit ayıramıyorum :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi bu sistem dikkatli bir sistem tecrubelisinin farkedebileceği şekilde Joomla sistemi kullanılarak hazır ve populer ve de ucretsiz modullerin biraraya getirilmesi ile oluşturuldu. 17.04.2010 tarihi itibarıyle tamamı türkçe olan şu özellikleri barındırmaktadır:

* Sistem yöneticisine anonim e-mail mesajı gönderebilme (CAPTCHA güvenlik kontolü desteğiyle)

* Ziyaretçi defteri (CAPTCHA güvenlik kontrolü desteğiyle) (Phoca hazır modülü)

* Foto Galeri (Site üyeleri upload yapabilmektedir) (Phoca hazır modülü)

* Video Galeri (Dış bağlantılı video oynatma) (Phoca foto galeri modülü embed özelliği ile)

* Kunena Forum & Mesajlaşma

* Community Builder - Üyelik Yönetim sistemi ile üyelerin profil oluşturabilmesi ve çeşitli filtrelemelerle üye listeleri alınabilmesi

* Anket sistemi

* TT-Rating ile bölgesel entegrasyon (Oyuncular ve yapılan maçlar Eskişehir'e göre veya isteğe bağlı olarak TT-Rating e kayıtlı tüm illere göre filtre edilmiş halde ve online olarak site içeriğine aktarılmaktadır) (bu özellikleri sitemize sağladığı için Hakan KIRIK'a çok özel teşekkürlerimi sunuyorum)

* Haberler

* Sıkça Sorulan Sorular

ve Joomla nın standartta sunduğu diğer özellikleri de isteğe bağlı siz ekleyebilirsiniz.

Dün itibariyle CPanel kullanarak sitenin Ev klasörü ve veritabanı olarak yedeklerini aldım. Şu an kullanmakta olduğum hosting sistemiyle tam uyumlu bir CPanel kullanan hosting alanına bu site sorunsuzca aktarılabilir sanıyorum. Logo ve temel ayarları değiştirerek 1 saatlik bir çalışmayla sizin şehir ya da bölgenize adapte edilebilir.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar lobianco,

Sizin siteniz de oldukça güzel, ancak haddimi aşarak iki konuda fikrimi belirtmek istedim. Birincisi sitenin şablonu/tasarımı koyu tercih edilmiş. Siyah ağırlıklı renkler belli bir imaj verilmek istendiğinde, içerik olarak ise çok yoğun olmadığında tasarımcılar tarafından tercih edilmekte. O imajı, o intibayı vurucu olarak vermek için. Fakat sizin imaj vermekten ziyade içerik sunmak gibi bir kaygınız olduğunu düşünmekteyim. Bu şartlarda bu koyu renk tercihi sitenin ziyaretçisini yormakta. Uzun süre sitede vakit harcaması için çok uygun değil.

İkincisi de site içeriğini en gerekli olarak gördüğünüz bir 7-8 maddeye indirgeseniz. Herşeyden biraz biraz bulunan bir site olmasa, ama içerdiği belli adette şeyde iddialı ve üzerinde hassasiyetle durulmuş, biraz ince çalışılmış olan bir site olsa...

Daha güzel olur gibi geldi bana...

Bilmiyorum siz ne düşünüyorusunuz...

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar lobianco,

Sizin siteniz de oldukça güzel, ancak haddimi aşarak iki konuda fikrimi belirtmek istedim. Birincisi sitenin şablonu/tasarımı koyu tercih edilmiş. Siyah ağırlıklı renkler belli bir imaj verilmek istendiğinde, içerik olarak ise çok yoğun olmadığında tasarımcılar tarafından tercih edilmekte. O imajı, o intibayı vurucu olarak vermek için. Fakat sizin imaj vermekten ziyade içerik sunmak gibi bir kaygınız olduğunu düşünmekteyim. Bu şartlarda bu koyu renk tercihi sitenin ziyaretçisini yormakta. Uzun süre sitede vakit harcaması için çok uygun değil.

İkincisi de site içeriğini en gerekli olarak gördüğünüz bir 7-8 maddeye indirgeseniz. Herşeyden biraz biraz bulunan bir site olmasa, ama içerdiği belli adette şeyde iddialı ve üzerinde hassasiyetle durulmuş, biraz ince çalışılmış olan bir site olsa...

Daha güzel olur gibi geldi bana...

Bilmiyorum siz ne düşünüyorusunuz...

Selamlar.

Merhabalar,

Haddinizi aşmış olmazsınız, bilakis şahsen beni memnun etmiş olursunuz. Bir amatör olarak eleştiri almak da güzel.

Sitenin temasını seçerken kırmızı ve siyah olmasının uygun olacağını düşündük, raketin bir yüzü kırmızı, bir yüzü siyah diyerekten. Değiştirilebilir, çok zor bir olay değil. Aynı temanın mavisi de vardı.

Site rengini tasarımcılar neye göre tercih ediyor bilemiyorum, nihayetinde ben bir tasarımcı değilim, basitçe düşünerek yaptığım bir site. İçeriğe göre renk/tasarım seçecek kadar bir bilgi ve birikime sahip değilim. Beni aşan bir konu, baktık, gördük, beğendik. O kadar.

Bizim çok yoğun içerik sunmak gibi bir kaygımız yok. Bizim kaygımız il içi faaliyetlerin takip edilebilmesi, puan durumları, organizasyon tarihleri, fotoğrafları, hakem atamalarının duyurulması, ilimize gelen masa tenisçilerin bizimle iletişim kurması gibi konular. Geniş bir masa tenisi içeriği sunmak bir il temsilciliği sitesi için yük diye düşünüyorum. Bu konuda ulusal ve bireysel girişimlerin daha ön planda olması gerektiği kanısındayım. Nitekim bizim sitemiz, Elazığ iline ait bir yerel site. Evet, herşeyden biraz koymuş durumdayız, o tarafı eleştirilebilir. Uzun süre vakit harcanacak bir site olmasını amaçlamadık, zaten forumu olmayan ve yerel olan bir sitede, hele ki küçük bir şehirde masa tenisi gibi kısıtlı bir kitleye hitap ediyorsa, insanların uzun süre vakit geçirmesinin umulması, bana göre hayalperestlikten başka birşey değildir.

İddialı olduğumuz konularda yine iddialıyız, faaliyetlerimizi takvimimizden duyuruyoruz, fotoğraf içeriğimiz genişçe, hakem atamalarımızı düzenli ilan ediyoruz, kurs-seminer duyuruları yapılıyor, vs. Diğer konulardan biraz biraz bulunmasının bize bu açıdan engel teşkil edeceğini sanmam.

Zaman ayırıp düşüncelerinizi yazdığınız için teşekkürler, sitemizi modifiye edersek, bu düşüncelerinizin bize katkısı olacaktır.

İyi çalışmalar dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..