Jump to content
Masatenisi.org Forum

Primorac Carbon

Guest Aki54

Recommended Posts

herkese selm.forumu yeni keşfettim.bende primorac carbon tahta var.özellikleri şunlar

ly)

hız

9.5

kontrol

6.7

hissetme

sert

sınıf

off+

katman

3 kat ağaç / 2 kat karbon

ağırlık

92 gram

ben hücuma dönük bir oyuncuyum.fakat raket spinlerde çok iyi değil.(wakaba lastik var)ve maçlarda çok terlediğim için sırılsıklam oluyor.ve neredeyse hiç kesmiyor.daha işime yarar lastik önerirseniz çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"Hucuma donuk oyuncuyum" demissin, ayrica "lastikler hic kesmiyor" da... Benim sormak istedigim, eger kesme tabirini alttan spin icin kullandiysan (ben oyle kullaniyorum cunku :gulumse: ), ne kadar atak, ne kadar defans yapan bir oyuncu oldugunu biraz daha aciklarsan daha yardimci olunabilir diye dusunuyorum. Mumkun olan her topu acmaya mi calisiyorsun, yoksa zaman zaman defansif oyunda mi kaliyorsun? Ben Primorac Carbon kullanmadim, onunla iyi kombine edilecek lastikler nelerdir cok bilemem, ama her halukarda joker lastik olarak Sriver L alip onu denemen mumkun. Bu lastik hicbir seyi mukemmel yapmaz ama her seyi yapar. Haliyle kesme yapacagin zaman da uzmez seni, atak yapacagin zaman da (yine de atak yonunun defansif yonunden cok daha fazla olmasi lazim tabii ki, zaten kullandigin tahta cok hizli). Yok benim kesme ile isim olmaz diyorsan, o zaman baska lastik onermek de mumkun...

Wakaba cok tras lastik ;): , primorac carbon uzerinde siritir. Ama wakaba lastikleri ayri almak mumkun degil, hazir raketlerde geliyorlar, sen herhalde hazir raketten sokup primorac carbon'a taktin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arsun haklı senin ki hazır raket çünkü wakaba lastikler ayrı satılmıyor ve hazır raketten sökmek istediğin zamanda hiç çıkmıyor ancak yırtarak.

ama wakaba lastik primorac carbon üzerinde hazır bulunmaz ki...belki raketin primorac carbon değildir diyeceğim ama öyle yazıyordur mutlaka...benim de bildiğim kadarıyla wakaba ayrı satılmıyor...primorac hazır raketilerden biridir bence raketin...ama illaki lastik istiyorsan sriver fx al...primorac carbonun üstüne iyi gidiyor... :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arsun haklı senin ki hazır raket çünkü wakaba lastikler ayrı satılmıyor ve hazır raketten sökmek istediğin zamanda hiç çıkmıyor ancak yırtarak.

Meraktan soruyorum Cagdas, hic denedin mi lastikleri sokmeyi? Ben Butterfly hazir raket bir tane kullanmistim, onda da lastikler o kadar eskimisti ki sokmeye degmezdi, hic ugrasmadim, tahta da odundu zaten, sokup tahtayi kullanayim desem, o da gereksiz bir is olurdu :gulumse:

Aki54, haydi bizi aydinlat, nedir bu Wakaba isi? :sasi:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

her halukarda joker lastik olarak Sriver L alip onu denemen mumkun. Bu lastik hicbir seyi mukemmel yapmaz ama her seyi yapar.

Arsun çok haklısın.Ancak lastik 2-3 yıldır kullanılıyor ve ayda bir yapıştırılıyor olmalı.Ondan sonra herşeyi yapıyor valla.Ping iyi bilir :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya arkadaşlar kusurabakmayın.ben raketler konusunda sizin kadar uzman değilim.evet raketim hazır raket.butterfly ın raketi.zoran primorac 7000 flared varya o işte.açıkçası sizden yardım istediğim konu şu.ben sürekli hücum oynayan bir oyuncuyum.çok zor toplar dışında karşı tarafa backhand yada forhand lop göndermem.genelde alttan spin kullanıyorum(backhand yada forhand).bu raketin bana uygunluğu nedir?hazır raket almakla hata mı ettim?buna rğmen bu rakete hangi lastiği tavsiye edersiniz. :gulumse: tabirlede hatam olduysa kusurabakmayın.şimdiden teşekkürler...

post-3-1112531722_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bendede vardı o hazır raket ve hıc bır vuruşu adam gibi yapamıyordum.

hazır raket almak yaptıgım en buyuk hataydı.

sonra gittim boll spirit aldım sriver taktım

simdi oyunum cok gelişti ve devamlı antreman yapmaya calısıyorum.

hazır raket :down:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sana herhangi bir all+ tahta ve 2 tane tackiness d oneriyorum :)

ben de TBS öneriyorum...diğer karbon tahtalara oranla çok kontrollü...lastik olarak da sriver L alabilirsin....ama lastikleri max alma...2.1 veya 1.9 alırsan daha iyi olur...carbon olmasın dersen mazunov off+ tahtalar da fena değil..ama daha aşağısını alma derim...sonra ilerde yetmezse tekrar değiştirmek zorunda kalırsın... -_-

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Alttan kesmelerle karisik bir oyun stili allround, yani ALL sinifinda bir oyun demek. Buyuyen top nedeni ile de ALL sinifi icerisinde daha hizliya kacabilirsin, haliyle:

Tsubasa'ya katiliyorum, All+ raket, Grubba All+ olabilir, Sriver L 1.7-1.9mm lastik, hangisi icinden gelirse, eger hucum yonun daha fazla ise 1.9, alttan kesmeler daha fazla ise 1.7mm. Tackiness D ve Sriver L ile oynadim, benim oyum Sriver L'den yana (Tackiness'in ust yuzeyi herkese hitap etmeyebilir), ama her halukarda All+ raket...

Tahta degistirme konusuna gelince. All+ tahtalar 22-23 oyro civari, haliyle cogu lastikten bile ucuzlar, ayrica lastiklerden daha cok dayanacaklari kesin. Kendi oyununun nasil oldugunu, veya soyle diyeyim, neden zevk alacagini, hazir raketle kesfetmen zor, haliyle once bir All+ ile basla. Sonra eger daha cok hiz istiyorsan, lastik degistirme zamaninda lastiklerin bir kalinini alirsin, eger yine yetmezse ondan sonra tahtani degistirirsin. All+ ve Sriver kombinasyonu zaten sana cok hizli bile gelebilir basta, kullandigin raketten sonra...

TBS'ye gelince: Sana su asamada fazla hizli ve kontrolsuz gelecektir. TBS fiyatina All+ tahta, iki de lastik alirsin zaten...

Seciminde kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

primorac 7000 hazır raketi ben de kullandım. oyunumun ilerlemesi gerekirken her geçen gün gerilediğini fark ettim. aki 54 aldığın raketi bire kenara bırak markası ve özellikleri ne olursa olsun yapıştırma lastik kullan oyununun ilerlediğini hareketleri daha düzgün ve doğru yaptığını göreceksin. o aldığın raketle spin çekmek gerçekten çok zor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben hala anlayamadım oyun stilini. Ben sürekli hücum oynarım dedikten sonra genelde alttan spin kullanıyorum demesi kafamı karıştırdı. Alttan spin dediği topspin mi? Alttan spini kesme terimi olarak kullanmıyor sanırım ya da benim kafam çok karıştı bu aralar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben hala anlayamadım oyun stilini. Ben sürekli hücum oynarım dedikten sonra genelde alttan spin kullanıyorum demesi kafamı karıştırdı. Alttan spin dediği topspin mi? Alttan spini kesme terimi olarak kullanmıyor sanırım ya da benim kafam çok karıştı bu aralar..

Topspin: "top", ust demek oldugundan, ustten verilen spin manasina gelmekte, haliyle alttan spin tabirini bu konuya yazan ilk ben oldugumdan aciklik getireyim: Bu tabiri "kesme" manasina kullandim, topa verilen rotasyonun kendinize dogru oldugu, yani acisal hiz vektorunun size dogru baktigi, vurus sekli. Topspin, yani ustten spin ise acisal hiz vektorunun rakibe dogru bakmasi ile sonuclanan vurus sekli, rotasyon rakibe dogru oldugundan, top rakibin sahasina dogru dustugunde ileri dogru hizlanacaktir, "kesme"de ise tam tersi bir durum oldugundan top yavaslayacaktir...

Umarim kavramlara aciklik getirmis oldum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ilgilendiğiniz için teşekkürler.hem artık yaptığım hareketin topspin olduğunu da biliyorum.son bişe öğrenmek istiyorum.yukarda bahsettiğim raketin tahtası da işime yaramaz mı.yani bu tarz hazır raketlere lastik yapıştırılamıyormu... ha bi de bu yapıştırmaa lastik olayına girersem gerekli malzemeleri nasıl temin edebilirim?teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence tahtalari kesinlikle ise yarar Primorac ve Legout'un oynadigi tahtalar cunku.(eskiden) Lastikleri sokmesi biraz zaman aliyor biraz da izi kaliyor. O tahtalarin üzerine soyle hizli bir cift lastik takarsan gercekten iyi birsey olabilir. O tahtalari ozellikle kontrollu olsun diye uretiyorlar cunku.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence tahtalari kesinlikle ise yarar Primorac ve Legout'un oynadigi tahtalar cunku.(eskiden) Lastikleri sokmesi biraz zaman aliyor biraz da izi kaliyor. O tahtalarin üzerine soyle hizli bir cift lastik takarsan gercekten iyi birsey olabilir. O tahtalari ozellikle kontrollu olsun diye uretiyorlar cunku.

Tahtalara o isimlerin verilmesi pazarlama stratejisinden baska bir sey degil. Primorac adinin verildigi hazir raketler varken ayni zamanda bir suru ayri satilan tahtada da Primorac adini gormek mumkun. Keza ayni sey Timo Boll icin de gecerli. Hazir raketlerin tahtalari cok kalitesizdir, hic tavsiye etmem. Lastiklerin zor sokulmesi de onlarin "kullan, at" seklinde bir mantalite ile uretildigine delalet zaten... 22-23 oyro verip All+ bir tahta almak varken kendinizi kisitlamayin. Tensioned lastik alacaginiza normal lastik alip, aradaki farki gidip All+ tahtaya yatirin... Daha once de dedigim gibi, total 70 oyroya guzel bir kombo yapmak mumkun...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet arsun,söktüm ve sökerken sadece lastiklerin birazını sökebildim,çünkü lastik yırtıldı.sonra süngerin tırnak spatula ve aseton yardımı ile çoğunluğunu söktüm,kalan ince tabakayı 0 zımpara ile zımparaladım,cillop gibi oldu,üstüne innova ultra light max ile juic 999 elite max yapıştırdım baya iyi oldu.bende de primorac 7000'in eski versiyonu attack vardı ama üstünde flextra lastik vardı.bu arada butterfly yeni bi hazır lastik çıkarmış advanture idi yanlış hatırlamıyorsam,üstünde timo'nun resimleri vardı ve tahta vsg serisi gibi içi boş üretilmiş.

burda eski milli bir hoca var balkan şampiyonu adam bizim gibi hiç ekipman muhabbeti yapmıyo eline ne verirsen ver,oynunu sergiliyo :sasi: ayrıca ekipmana hiç değer vermiyo balıkesir yazısında dediğimin ertesi günü adam tahtayı marangoza kestirip gelmiş azım açık kaldı yaw :(:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk başladığımda Dragon fly tahta ile başladım.İnanılmaz bir tahta eskiler bilir.Zaten ondan sonra Joola Carbon(kısa bir süre)ve derken Başladığımın daha birinci senesi GERGELR CARBON ile oynamaya başladım.

Lastiklermi hala Sriver.Çok nostaljik biriyim.Yaklaşık 20 senedir aynı şekilde devam :lol: .

Ancak biraz olsun tecrübelerime dayanarak söyleyebilirimki zırt pırt tahta ve lastik değiştirmeyin :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

topspin kavramını bu topic'ten öğrendiğine, "yapıstırma raket işine nereden başlayabilirim?" dediğine göre bu işe yeni yeni ısınıyosun demektir bence..benim de sana bu safhada önerebileceğim şudur:

evet abilerimin dedikleri doğru elindeki tahta (primorac 7000'in tahtası) ayrı satılan tahtalar kadar kaliteli değildir ama bence onu da direk bir kenara atmak ve ayrıca bir de tahtaya para ayırmak yerine şimdilik sadece lastiklerini yenile ve illa çok üst seviye, çok pahallı lastik alacağım diye uğraşma. aldığın lastik senin önüne engel olmasın yeter şu seviyede. zaten ileriki zamanlarda carbon tahtalar, tension lastikler kendiliğinden gelir sen oyununu geliştirdikçe..

ve ayrıca nedenini sorsan çok bilimsel bir cevap sunamayabilirim belki ama ben malzeme konusunda en iyisinin kademe kademe yükselmek olduğunu düşünürüm hep, bence en iyisi ve insana en iyi motivasyon sağlayanı adım adım yükselip, zaman içindeki gelişimini kendi gözlerinle görmektir.

bence böyle ufaktan ufaktan başla ve oyunun geliştikçe, stilini daha iyi tanıdıkça [ ve daha iyi tarif edebildikçe ;) ] tahtanı, lastiğini bunlara göre dilediğin gibi yükselt, o adımlarda gene yardıma ihtiyacın olursa biz buradayız..

kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..