Jump to content
Masatenisi.org Forum

Butterfly Cofferlait

Guest YasinErtan

Recommended Posts

Butterfly Cofferlait tahta ile oynuyor bir arkadaşım yıllarıdr..

Ancak yakınımda olmadığı için çok az deneme şansım oldu..

Bu tahta ile oynayan gören bilen var mı

Ve tabi hangi tahtalara benzer yönleri var vs.

Bir değerlendirmede bulunabilecek olan var mı?

Teşekkürler şimdiden

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu tahta bir zamanlar benimde ilgimi çekmişti. Bazı sitelerde OFF+ bazılarında OFF- yazmışlardı. Ben gördüm ama hiç oynamadım, görüntü kalitesi olarak iyi bir tahtaya benziyor. Kullanıpta yorum yapan birileri çıkarda bizde nasipleniriz.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

5 kat sert hisli tahtaları seviyorum..

arylate carbon hissini de..

fazl hızlı olmaması da güzel,lastiklerle dengelenir hız meselesi..

benlik gibi duruyor, bu nedenle deneyen var mı diye merak ettim..

İnşallah biri çıkar da şöyle güzelce yorumlar (:

herkese teşekkürler arkadaşlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benden kaçar mı dermişim...Tahtanın ilginç özelliği "kontrol yüksek ama hızda yüksek" diye satılmasıydı ve yaklaşık 10 sene kadar önce denemiştim. Hatırladığım kadarıyla diğer Butterfly tahtalara göre biraz daha dar ve biraz daha uzun bir kesimi vardı. Üst katmanı hinoki olduğu için ve biraz daha uzun olduğu için masadan uzak sert vuruşlarda iyi tepki vereceği düşünülerek OFF+ diye sınıflandırılmış; ancak tahta diğer hinoki karbon tahtalarına göre daha ince yapıldığı için (belki üst kaplama hinokisine ince tutmuşlardır.. tam hatırlayamadım..) blok tarzı vuruşlarda topun ivmesini düşüreceğinden daha kontrollü olduğu bilgisi eklenmişti. Daha doğrusu böyle yazmalarının sebebi buydu diye düşündüm. (Atış ivmesi alçak bu arada..) Daha doğrusu öyle hatırlıyorum...Artı yönü; kötü bir tahta değil ve Arylate-Karbon tahtaların tümünde olan özellik mevcut. Hinoki ağaç kullanılması hissini yavaşlatsa da titreşimsiz olması beğenenler için bir avantaj ve ayrıca japon üretimi... Eksi yünü: Tabii ki fiyatı. Ucuz bir tatha değil. Onun yerine Grubba Karbonda aynı işi görebilir(ama hızı daha yavaş olacaktır) diye düşünüyorum. Birde sapıda açık renk olduğu için devamlı oynadıkça rengi gitgide daha kirli ve pismiş gibi görünüyor...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Presports'un verilerinde yanlışlık var.

Tahta sert değil yumuşak, yavaş değil hızlı.

Kendi sınıfının en kotrollü tahtası.

Butterfly'ın hız ve yumuşaklık/sertlik tablosunda tahtanın yeri en yukarıda ve en soldadır.

İşçiliği mükemmel, sweet spotu son derece geniştir.

Bir süre kullanıp vazgeçtiğim bu tahta, masadan uzak ve şut ağırlıklı bir oyun tarzına hitap ediyor.

En büyük sorun, sapının tek tip (fl) ve çok ince (22 mm) olması.

Bunun yanı sıra, kafası da oldukça büyük.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly'ın hız ve yumuşaklık/sertlik tablosunda tahtanın yeri en yukarıda ve en soldadır.

Bir süre kullanıp vazgeçtiğim bu tahta, masadan uzak ve şut ağırlıklı bir oyun tarzına hitap ediyor.

Bu doyurucu açıklamayı her yerde bulamazsınız, 5 yada 10 senede bir olur.

Sayın Hocam hoş geldiniz.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hmmm... Bundan sonraki başlığı Violin olarak açarsanız sanırım yine Toranomon'un ilgisini çekeriz.. Kendisi uzun süre Cofferlait kullanmıştı şimdi hatırladım ama kendisininde engin bilgileri için sitede daha çok hatırlanması lazım. Yeni gençlerin ihtiyacı var Sinan Hocam.. Atlamayalım lütfen... Devamlı yazalım.. Bilgi günümüzün en önemli silahı ve bizi sliahsız bırakmayın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanırım kontrol ve hız tablosunu ters yazmışlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

YasinErtan arkadaş, "benlik gibi duruyor" yazınca, günahıyla sevabıyla tahtanın özelliklerini bilmesi, sonradan üzülmesinden daha iyi olur diye düşünüp dayanamadım yazdım.

KTM, "Bu doyurucu açıklamayı her yerde bulamazsınız, 5 yada 10 senede bir olur" demiş sağolsun ama ben yazmayalı o kadar zaman geçmedi sanırım.

Saadettin kardeşim, "Bilgi günümüzün en önemli silahı ve bizi silahsız bırakmayın" demişsin ama özellikle tahta konusundaki bilgi ve deneyimin beni aşar kanımca.

Geçen hafta PingPongMan ile görüştüm, eskileri, özellikle de İzmir'de düzenlenen (birinci geleneksel :gulumse: ) forum buluşmasını ve katılan arkadaşların kulaklarını çınlattık. Forumu, forum sayesinde edinilen dostlukları andık. Hatta, bu Mayıs'ta yine İzmir'de buluşsak da anıları, dostlukları tazelesek ne iyi olur dedik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağolsun Pingpongman ile arada bayramlaşıyoruz ve özel günlerimizi kutluyoruz ancak İzmir Buluşması istiyorsa öncelikle siteye girip bir iki yazı eklesin ki, diğer arkadaşlarda yaşadığını bilsin...Şu dönemde bu kadar su bazlı yapıştırıcılara uygun lastik çıkmış ve tahtalar ve lastikler hergün yeni nesil adı altında piyasaya sürülüyorken birçok arkadaşımızın konuya muadil olması özellikle bilgili arkadaşların yorumlarını esirgememsi gerekiyor..Ben su bazlı yapıştırıcıya uygun lastiklere hala geçmedim mesela...Ciddi turnuvaları (enez testine girmek zorunda olduğumuz turnuvaları kastediyorum) saymazsak şu anda da keyfim yerinde ve neden amatörce oynayan arkadaşların solüsyona uygun lastiklerin fiyatı bu kadar düşmüşken bu fırsatı değerlendiremediklerini görmekten üzgünüm...Neyse.. Konu Cofferlait.. işçiliği iyi tahta ama oyun şekli oyuncuya göre farklılık gösterir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..