Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bryce Mı Fx Mi

Guest Velihan

Recommended Posts

Offansive döktürmüşsün bakıyorum. Senin mesaja cevap veremediydim, buradan yazayım bari, kusura bakma.

Döktürmüş ama doğru döktürmüş lastik seçimi tamamen oyun şeklinle ilgili kişisel bir tercih olduğu için, bu lastik iyi, şu lastik kötü lafları saçma olacaktır.

Yazdığın iki lastikte yumuşak süngerli lastikler, top hissi bakımından yakındırlar sanıyorum ama hız bakımından birbirlerinden bir hayli uzaklar. Hız yapmayı seviyorsan Byrce Fx, kontrollü oyunu tercih ediyorsan Sriver Fx ;):

Tabii kullandığın tahta da önemli bu arada...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

oyuncunun kalitesine göre degisir, sert ve hizli oyuncu için bryce , ama kontrollü oynayan oyuncu için sriver fx. bryce fazla falso ve sert spin yapan özelliklere sahip, bende bryce fx kullaniyorum ve oynamakta kolay olmadigi düsünüyorum, fakat oyuncunu performansinada etkiliyor çünkü çok kontrollu degil, sriver fx daha çok kontrollu oynamasina saglayan lastik, ve herkeste sriver fx ile oynayabilir. dolayisiyla senin oyuncunun kalitesi ne derece? ona görede lastigi seç derim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Offansive döktürmüşsün bakıyorum. Senin mesaja cevap veremediydim, buradan yazayım bari, kusura bakma.

Döktürmüş ama doğru döktürmüş lastik seçimi tamamen oyun şeklinle ilgili kişisel bir tercih olduğu için, bu lastik iyi, şu lastik kötü lafları saçma olacaktır.

Yazdığın iki lastikte yumuşak süngerli lastikler, top hissi bakımından yakındırlar sanıyorum ama hız bakımından birbirlerinden bir hayli uzaklar. Hız yapmayı seviyorsan Byrce Fx, kontrollü oyunu tercih ediyorsan Sriver Fx ;):

Tabii kullandığın tahta da önemli bu arada...

alsında oldukça atak oynarım yorumlarına teşekkür ederim.ama benim için kontrol önde gelir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sriver FX, zamklanmadiginda feedback'i ve oyun ozellikleri olarak pek de iyi olmuyor. Lastigin hissini zamklandigi zaman anliyorsun. Yurdumdaki Sriver FX sevdasini tam cozemiyorum, cunku bence Sriver L cok daha iyi bir lastik. Zamka o da iyi tepki verir, ayrica bence, her ne kadar kataloglara gore oyle olmasa da, kontrolu FX'e gore daha iyi. Bu arada enternasyonal seviyedeki oyuncularda Sriver L kullanan cok, ama FX kullanan ben bilmiyorum. Bu yazdiklarimin isiginda, eger surekli zamklayan birisi degilsen ve kontrol istiyorum diyorsan Sriver serisini tercih et, fakat FX yerine L al bence...

Dipnot: (Benim oyunuma gore) ben Bryce fx'den daha cok zevk aliyorum, Sriver fx bana gereksiz yumusak geliyor... Bryce fx'in sertligi benim sevdigim ayarda, haliyle bana, gariptir belki ama, sriver fx'e gore kontrolu daha kolay geliyor. Yine bu yazdiklarima gore, bence kontrol de kolay aciklanacak birsey degil. Hata affeden bir yapiya sahip olmak ile, kisinin oyununa uygunlugunun bir kombinasyonu bence. Sriver serisi daha cok hata affeder, o kesin. Yani bir topa vurus acin yanlis ise, bu yanlis acinin dogru olandan sapma payini bir miktar daha tolere edebilir Sriver. Ama fx yerine L veya EL benim alistigim yumusaklik hissine daha cok uydugu icin, bence onlarin kontrolu fx versiyonuna gore daha yuksektir. Yine ayni sebepten Bryce fx'i sriver fx'e gore daha iyi kontrol ediyorum (zamk pek kullanmiyorum). Ama yine subjektif olarak Sriver L'nin kontrolu Bryce fx'e gore daha yuksek...

Dipnot 2: Bryce fx, Bryce'in; Sriver Fx, Sriver L'nin yumusak sungerli versiyonlari, ama Bryce fx'in sungeri Sriver Fx'e gore daha sert, benzer yumusaklikta degiller...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..