Jump to content
Masatenisi.org Forum

Seçimde Yardıma İhtiyacım Var Sizce Hangi Ekipman Bana Uyar

Guest DeePScaR

Recommended Posts

Öncelikle kısaca oyun tarzımı özetlemek istiyorum.

Masaya çoğunlukla yakın mesafede oynarım. FH de genellikle tüm vücutla topa yüklenerek sayı alırım. Bu sert toplarda tabiki topspin tarzı bir dönme olur ve karşı taraf iyi bir savunmacıysa yüksek ve yavaş gelen toplara aynı şekilde vuruşlarla uzun ralliler oluşur. BH ise FH e nazaran daha yavaş topspinlerle atak yapar FH ime gelecek yüksek top avantajı yakalamaya çalışırım. Savunmada pek iyi değilim Karşı taraf atağa geçtiğinde bende Counter Attack yaparım. Yani kısasa kısas :)

Ek olarak ekipmanımın fazla yüksek açılı toplar göndermesini istemiyorum. Profesyonel ekipman kullandım ama hiç biri benim değildi. Yani fazla bir tecrübem yok. Bir kaç aydır araştırma yapmaktayım ve XIOM markasına bir hayranlığım oluştu.

Tavsiye istediğim nokta şudur:

Tahta olarak

XIOM' un Amadeus ve Magellan tahtaları arasında kararsızım. Magellanın OFF- sınıfı olduğunu ve masaya yakın oyunlarda iyi olduğunu okudum. Amadeus masaya yakın oyunlarda nasıl olur Prof. raket tecrübemin azlığı bu konuda beni zorlarmı diye düşünmekteyim.

Alacağım tahtanın özellikle kaliteli ve uzun ömürlü olmasını istiyorum ve bunuda bu iki tahtadan birinde bulacağımı düşündüm.

Lastik olarak daha büyük bir çıkmazdayım. FH de hızı ve spini ön planda tutmaktayım. Aklımdaki lastiklerde Omega 3 Bios European Version, Tenergy 05 ve Yeni çıkacak olan XIOM Vega Asia. BH için ise spin ve kontrol daha çok ön planda benim için oraya tam bir tercih geliştiremedim yumuşak dış yüzeyiyle Zeta European aklıma yatıyor biraz.

Tecrübeli arkadaşların bu konuda tercih çerçevemi daraltmakta yardımcı olmasını rica ediyorum.

Uzun bir yazı oldu sanki şimdiden özür diliyorum :)

Saygılar ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

xiom markasini oynayan pek fazla kisi yok, birak bu sevdayi. Eskiden hangi raketle oynuyordun ?

Yakın zamanda Kinetic Supreme OFF- Zylon/Hinoki üzerinde roxon 330 olan bir raketle oynadım tahta çok hoşta lastikler beni sadece BH de tatmin etti.

FH de topu çok kaldırdığını düşündüm. Zaten masa üstü oynuyorum böyle birşeye ihtiyacım yok.

Çok yumuşak lastikler FH de beni rahatsız ediyor.

Aslında Amadeus çift tarafada Zeta European Versiyon beni çok tatmin edecek gibi geliyor bana ama yinede kullananlar varsa diye fikirlerini almak istedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yakın zamanda Kinetic Supreme OFF- Zylon/Hinoki üzerinde roxon 330 olan bir raketle oynadım tahta çok hoşta lastikler beni sadece BH de tatmin etti.

FH de topu çok kaldırdığını düşündüm. Zaten masa üstü oynuyorum böyle birşeye ihtiyacım yok.

Çok yumuşak lastikler FH de beni rahatsız ediyor.

Aslında Amadeus çift tarafada Zeta European Versiyon beni çok tatmin edecek gibi geliyor bana ama yinede kullananlar varsa diye fikirlerini almak istedim.

ayni tahtayi bende oynuyorum :) Gelelim sana: 330 seni BH tatmin etdiyse kullan, ama pek fazla dayanmiyor diyorlar Almanyada. FH de daha sert bisey diyorsun... katapult olsun mu ?? Olmasini istiyorsan alman markalarina bakacaksin---> andro Donic Tibhar Stiga yoksa benim sana tavsiyem BTY Sriver veya Roundell. Xiom diye hala inatlasiyorsan sunu söyleyebilirim. Avrupa da sevilmeyen bir marka !! Karar senin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ayni tahtayi bende oynuyorum :) Gelelim sana: 330 seni BH tatmin etdiyse kullan, ama pek fazla dayanmiyor diyorlar Almanyada. FH de daha sert bisey diyorsun... katapult olsun mu ?? Olmasini istiyorsan alman markalarina bakacaksin---> andro Donic Tibhar Stiga yoksa benim sana tavsiyem BTY Sriver veya Roundell. Xiom diye hala inatlasiyorsan sunu söyleyebilirim. Avrupa da sevilmeyen bir marka !! Karar senin

Hmm Roundell' i hiç incelememiştim. İlk izlenimim güzel oldu biraz daha inceliyim FH için iyi bir alternatif gibi gözüküyor.

Tahta konusunda Amadeus ısrarım devam edecek :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hmm Roundell' i hiç incelememiştim. İlk izlenimim güzel oldu biraz daha inceliyim FH için iyi bir alternatif gibi gözüküyor.

Tahta konusunda Amadeus ısrarım devam edecek :)

sen soruma cevap ver katapultu olan bir lastik mi ariyorsun yoksa olmayani mi ?? Mesela roxon 330 da katapult var topta bir ziplayis var yani kendi hizi sen vurmadan. Japon lastiklerde bu yok, devamli aktif olman lazim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sen soruma cevap ver katapultu olan bir lastik mi ariyorsun yoksa olmayani mi ?? Mesela roxon 330 da katapult var topta bir ziplayis var yani kendi hizi sen vurmadan. Japon lastiklerde bu yok, devamli aktif olman lazim.

Katapult terimini duymamıştım ama anladım demek istediğinizi. Aslen ben sürekli aktif oynayan biriyim. 2 saati geçen sürelerde gerçekten çok fazla efor sarfetmiş oluyorum benim oynadığım masanın fazla yakınına gelmez kimse :))

Hala daha lastikleri yorumları incelemekteyim ve Rookie D.TecS lastik için yapılan yorumlar tam benim BH için yapılmış hissini verdi bana.

FH için daha sert belki Roundell belki başka bir lastik bulacağım.

İlginiz için gerçekten teşekkür ederim Alman-Mehmet.

Yaşım 22 nasıl hitab ediyim bilemedim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaş farkı çok değilmiş. Mehmet abi Rookie D-TecS kullandınızmı hiç? Fast-Spin de bu lastiğe Emre İmamoğlu yorumuda kararımda etkili oldu. Kendiside bu sitenin yöneticilerinden gördüğüm kadarıyla onun da bir görüşünü almak isterdim aslında. Roundell Ve Bu Lastiğin siparişini vermek üzereyim, arayışımı sonlandırdım. Nakit temini sürecine geçtim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında seçim yaparken şunu göz önünde bulundurdum. Forhandde de Backhandde de gerektiğinde agresif oynayabiliyorum ve alacağım lastiklerinde çok yönlü olmasını istedim ve birinin daha agresif diğerinin daha kontrollü ve savunmayada imkan tanıyan bir lastik olmasını istedim.

Karşımdaki oyuncuya göre tek bir kombinasyonla değişik taktiksel oyunlar oynamak istiyorum. Zira bu iki lastiğide hem FH de hem BH de kullanabileğimi düşündüm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..