Jump to content
Masatenisi.org Forum

Merhaba... İlk Kombom Için Tavsiye Istiyorum

Guest chessfatih

Recommended Posts

Arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum. Bir süredir forumu takip ediyorum fakat ilk defa konu açtım.Her neyse.Benim adım Fatih.13 yaşındayım. 2-3 yıldır amatör olarak masa tenisi oynuyorum.Hiç kulüpte oynamadım ama bu site sayesinde spin türleri vb. gibi teknik bilgilere sahibim.

Hem forhand topspin hem de backhand' de kuvettli topspin-side spinler çekebiliyorum.Yüksek toplara hızlı shot-up atabiliyorum. Genel olarak ofansif bir oyunum var.

Böylelikle kendimi tanıtmış oldum. Sizlerden isteğim bana uygun bir kombo tavsiyesinde bulunmanız. Yalnız bu benim ilk kombom olacak. Biliyorum çok hızlı bi başlangıç olur ama ben, Timo Boll ALC tahta üzerine 2 tane Tenergy 05 lastik almak istiyorum. Fakat bu ilk kombo için çok mu hızlı olur bilemiyorum... Fakat Timo Boll un da kullanması ayrıca Tenergy hakkında duyduğum olumlu yorumlar beni bu seçime zorluyor :gulumse: Sizce bu seçim benim için iyi olur mu?

Kombomu Fast-spin den almayı düşünüyorum.Daha önce oradan alan arkadaşlar, memnun kaldınız mı? Eğer güvendiğiniz bi yer değilse daha uygun bir yer değilse, daha uygun bir yer söyleyebilir misiniz?

Son olarak, 2 hafta sonra ilçede okullararası turnuva var. Orada da komboyla gelen çocuklar oluyor (Örneğin geçen sene bryce ile gelen bir çocuk benim elimde primorac olunca ezip geçmişti :gulumse: )Sizce bir kombo ( düşündüğüm veya başka biri) alırsam 2 hafta içinde alışabilir miyim? tabii ki bu turnuva için almıyorum ama eğer alışamazsın derseniz biraz sabredip Tenergy FX leri bekleyeceğim :D

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ne yaptın sen genç? Bana en uygun olmayan ekipman hangisidir desen belki tamam. Buradaki üyelerin dilinde tüy bitti, biraz ben konuşayım. Bunun sana hiç bi faydası olmaz. Kendini kandırırsın ancak. Tekniğin gelişemez. Sana uygun bir kaç ekipman önerebilirim. Nereden alacaksın sen raketini?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her kalemi ile sınava giren iyi notlar alamıyor. Kalemini kullanmayı biliyorsan birşeyler yapabilirsin. Sen önce bir arama yap cevapları bulacaksın. Tamam Off raketler havalı duruyor böyle bilmem ne FX , Karbon , Titanyum uranyum falan ama sen istersen 1000 lira harca bir rakete uygun birşey alıp düzenli antreman yapmadıkça o bryce'lı çocuk seni yine yenecek. Hatta ALC + 2 x tenergy 05 alırsan çocuğun ekmeğine yağ sürersin benden söylemesi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle fast-spinden alışveriş yapman güvenli iki arkadaşım raketlerini ordan alıyor. ben de amatör bir oyuncuyum ama ilk başlayan biri için bu kombo fazla (hem hız olarak hem para olarak) onun yerine 2. el ucuza birşey al atıyorm 70tl ile 100tl arası birşey allround. onunla tekniğini geliştir paranı kenarı at bir iki sene sonra en iyisini alırsın tekniğinde gelişmiş olur. hem bryce fxli çocuk seni bryce fxten dolayı yendi sanma tekniği bildimi hata yapmadımı kereste üzerine araba lastiğiyle bile yener sen teknik bilmiyorsan onun için tekniğini geliştir 2. el bir raketle.(ve yaşın daha küçük internetten okadar paralık alışveriş yapma bence sonra yanlış birşey yaparsın eline ulaşamaz raketin üzülürsün).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kaan öncelikle teşekkürler yorumun için. Ben diğer arkadaşları da okuduktan sonra onlara hak verdim :gulumse: Aslında sen de haklısın 2. el konusunda fakat ben 1. el olsun istiyorum.

Lastik olarak sriver fx düşünüyorum. kullanan varsa nasıl olduğunu söyleyebilirse sevinirim.Bu lastik bana uygun olur diye düşünüyorum :gulumse: Ama yine de başka önerileriniz varsa dinlemeye açığım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hazerspor'dan Donic Applegren Allplay tahta üstüne Coppa Tagora 2.0 lastikler gayet güzel olur. Bugün de farklı tavsiye verelim.

Öncelikle tavsiyeniz için çok teşekkürler.. Ancak ben butterfly olsun istiyorum (Nedenini ben de bilmiyorum :D) Acaba butterfly ın bana uygun lastik-tahtalarından önerebilir misiniz?

Bir de şu yeni nesil lastikler hakkında bilgi almak istiyorum.Örn: Bryce. Acaba ilk kombo için çok mu hızlı ve pahalı olur?

Son olarak da ben daha önce hiç lastik yapıştırmadığım için acaba yapıştıran bir yer söyleyebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forhand:Tibhar nimbus

Backhand:Tibhar nimbus sound

Tahtası:Yasaka Sweeper Def

ben böyle bir combi yapacam ama daha tam emin değilim 1. abilerime sormak istiyorum bunların uyumu nasıl olur bide bn all bir raketle oynadım bu rakete alışmakta zorlanırmıyım benim tavsiyem eğer para sıkıntında yoksa

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben böyle bir combi yapacam ama daha tam emin değilim 1. abilerime sormak istiyorum bunların uyumu nasıl olur bide bn all bir raketle oynadım bu rakete alışmakta zorlanırmıyım benim tavsiyem eğer para sıkıntında yoksa

arkadasim, lütfen amatörlere böyle su bazlilastikler önerme.

Benim sana tavsiyem: Tahta: Primo OFF- (yeni baslayanlar icin birebir) FH/BH: Sriver FX/EL 1,9/1,7

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..