Jump to content
Masatenisi.org Forum

Friendship 729 Fx Super Soft & Friendship 729 Lightening

Recommended Posts

729 Lightening lastiğini denemedim ama bildiğim kadarıyla yüzeyi az yapışkan,yumuşak ve hafif bir lastik..Bu tarz bir lastik arıyorsan Ahmet abi,sana LKT Rapid Sound'u şiddetle tavsiye ederim..

Teşekkürler Cağan. LKT Pro XT'yi bir süre kullanmıştım ve pek hoşuma gitmemişti. Eğer Pro XT kullandıysan Pro XT ile bahsettiğin LKT Rapid serisini kıyaslayabilir misin? Birde "Sound" diye geçen lastikler çok yumuşak olduğu için pek sevmiyorum. Sriver FX'in sünger sertliği benim için ideal. LKT Rapid Soft nasıldır acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Cağan. LKT Pro XT'yi bir süre kullanmıştım ve pek hoşuma gitmemişti. Eğer Pro XT kullandıysan Pro XT ile bahsettiğin LKT Rapid serisini kıyaslayabilir misin? Birde "Sound" diye geçen lastikler çok yumuşak olduğu için pek sevmiyorum. Sriver FX'in sünger sertliği benim için ideal. LKT Rapid Soft nasıldır acaba?

Ben yabancı bir sitede okuduğum yorumlardan yola çıkarak 2 gün önce 729 Fx Lightening 2 çift aldım. Umarım güzeldir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

LKT Rapid serisinden Rapid Soft ve Rapid Sound'u denedim..2 lastikte çok hoşuma gitmişti..Daha önce kullandığım LKT Pro XP ye göre daha hızlı ve spin olarak daha iyilerdi..LKT Rapid Soft sertlik olarak Sriver FX e yakın,Sound ise az daha yumuşağı olabilir..Ama sound ya da soft ibaresi seni yanıltmasın Ahmet abi,nihayetinde Çin lastiği bunlar,Avrupa lastiklerinin soft yahut sound versiyonu gibi değerlendirmemek lazım..Zaten fiyat olarakta avrupa japon lastiklerinin 3 de bir fiyatına denk geliyor..Alıp denersen pişman olmayacağını düşünüyorum..Sriver fx'in az daha yavaş ama daha spinli versiyonu olarak düşünebilirsin bu lastikleri..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çağanın dediği gibi lkt rapid serisi lastikleri avrupa lastiklerine göre kıyas yapmak çok yanlış olur, su bazlı solusyonla kullanılan lastikler, softunu da soundunu da kullanmış biri olarak sert lastikten hoşlanmıyorsanız rapid serisini kesinlikle beğenmezsiniz, solusyonla yapıştırmadığım için o konuda fazla yorum yapamayacağım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Çagan ve Trushan hocam, yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Çağan'ın "Sriver fx'in az daha yavaş ama daha spinli versiyonu olarak düşünebilirsin bu lastikleri..." yorumu tam bana göre bir lastiği tarif ederken turushan hocamın "...sert lastikten hoşlanmıyorsanız rapid serisini kesinlikle beğenmezsiniz." yorumu uzak durmam gereken lastikler olduğunu söylüyor. Yeni gelen Tibhar Samsonov Alpha kombi ve elimdeki lastikler ile çeşitli olasılıklar denemeyi düşünüyorum. Bu şekilde ekipman deneme hastalığımı biraz bastırabilirsem ne iyi, yoksa tekrar başınızı ağrıtacağım demektir. :gulumse: Tekrar teşekkürler. Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lkt rapid power zaten serinin en sert lastiği..Rapid soft ise klasik çin lastiklerine göre daha yumuşak ama yine de sert sayılır..Fakat rapid sound bana oldukça yumuşak gelmişti..Sertlik derecesi olarak bir kıyas yapamam ama Çin lastiğiyle pek alakası yok..Orta sertlikte,yüzeyi top tutan bir avrupa japon lastiği gibi diyebilirim..Ben rapid sound'un seni memnun edeceğine eminim Ahmet abi,ama karar yinede senin :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lkt rapid power zaten serinin en sert lastiği..Rapid soft ise klasik çin lastiklerine göre daha yumuşak ama yine de sert sayılır..Fakat rapid sound bana oldukça yumuşak gelmişti..Sertlik derecesi olarak bir kıyas yapamam ama Çin lastiğiyle pek alakası yok..Orta sertlikte,yüzeyi top tutan bir avrupa japon lastiği gibi diyebilirim..Ben rapid sound'un seni memnun edeceğine eminim Ahmet abi,ama karar yinede senin :gulumse:

Yeni lastik alacağım zaman tavsiyelerin aklımda olacak Çağan. Çok teşkkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 years later...

Konu eski ama benim gibi yeni görenler olabilir. Bu lastikle kombine edilmiş bir raketi arkadaşıma aldık. Sünger sertliği bildiğiniz sarı sünger yataklar vardı eskiden somyalara konulurdu. Ondan daha sert değil :), Şut atmak istediğiniz zaman lastiği hiç hissetmiyorsunuz direk tahtayla vuruyor gibi oluyor. Normal hazır raketler bile bana daha iyi gelmişti. (Friendship 729 Lightening lastiğini kastediyorum)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..