Jump to content
Masatenisi.org Forum

Haifu Shark 2 Hk...

Recommended Posts

Turushan bu lastiğin hızı ve sünger sertliği yeni nesil diğer lastiklere göre nasıl? birkaç örnekle mukayese edebilir misin? Belki deneme teşebbüsüne girişebilirim.

"

Turushan Abi'nin yerine cevap yazayım. Ben toplu bir siparişte kendim için 35 derece istetmiştim. Şimdiki lastiğimin yedeği olarak alacaktım. Sonra Turushan Abi" ben alayım onu bari" dedi ve onun oldu. Kendi isteğiyle bilinçli almadı. Her buluş meraktan kaynaklanıyor gördüğünüz gibi. Eacheng'e sipariş verirken sünger sertliğinin numarasını belirtirseniz isterseniz yumuşak istersiz sert süngerli getirtebilirsiniz.

35 derece süngeri hiç bir sünger ile mukayese edemiyorum. Uzun süreden beri elime geçip de denediğim 2 lastik oldu. Birisi Bryce FX. Bryce FX'e 2 kat haifu booster sürdüm yine Haifu kadar güçlü vuruşlar yapamadım. Üztelik topa lastiğin süngeri çok yumuşak olduğu için rahat spin çekemedim. Geçende yedek tahtam olan Ares optimus'a (all+) taktığım Sinus 47.5 derece lastiğe göre biraz daha yumuşak idi.

Ben de ilk Bh'ime taktığımda bu lastiği özellikle backhand için yapışlar herhalde dedim. Bh haraketlerdeki dinamizmi, riskli vuruşlardaki esnekliği dolayısı ile bırakamadım. Bh'ime spin çeken solaklara kısa bilek haraketi ile etkili vuruşlar yapabiliyorum. Böylede Bh'de sıkıştıran oyuncuları tehdit edebiliyordum. Haliyle uzun süre kullandım. Halen kullanıyorum. Ben 4 aydır aşındıramadım lastiği ayrı mesele.

Nem olayında haklısınız, her euro lastiğinde olduğu gibi bunda da nemlendiğinde topa sözünüzü geçirememe sorunu var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lastiği m. jun üzerinde kullanıyorum, zıplak tensor lastiklere hiç benzemiyor, hız olarak 3-4 kat solusyonlanmış sriverdan biraz daha hızlı, 35 derece sünger sertliği var ( bu derece çin sınıflamasında muhtemelen yumuşacık anlamına geliyordur :hehehe: ), sriver fx'den az daha sert diyebilirim, sriver gibi top tutuşu yok ama fena da sayılmaz, spin tenergy05 kadar olmasa da çok iyi, spinlerime alışık bir arkadaş blok yaparken spinlerin çok yan falso aldığını söyledi yüzey olarak sadece dün nemlenme sorunu olduğunu gördüm, bu gün 3-4 saat idmana rağmen kesinlikle rahatsız olmadım, dünkü idman boyunca güneş altındaydık, muhtemelen onun da etkisi olmuştur

sonuç olarak ne çin ne avr-japon lastiğine benziyor, kesinlikle 3 taraftan da birşeyler almış, benim çok hoşuma gitti, yedeklemeyi mutlaka yapacağım, lastiği gözden çıkarmaya yakın tuning de uygulayıp o şekilde performansına bakarım,

daha önce de söylediğim gibi çin lastiklerinde arayıp da bulamadığınız birşeyler varsa (benim gibi- ölmek var dönmek yok) mutlaka deneyin derim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Whale II Power versiyonun Tuned ve Untuned olmak üzere 2 versiyonu var.Tuned versiyonun Üst düzey birkaç oyuncu tarafından kullandığını gördüm.Spin ve hız özelliğini bir arada barındıran bir Tensor.Backhandimde denedim,sanırım forehand ide whale II Tuned yapacam.Shark modelinden çok daha üstün olduğunu söylemek istiyorum.

http://www.yinheturk.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=142&category_id=17&option=com_virtuemart&Itemid=26

post-2722-126218426258_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..