Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kombinasyon Için Değerlendirme Ve Tavsiye...

RosieSmith

Recommended Posts

Herkese selamlar öncelikle.. Ramazan bayramınız kutlu olsun..

Ben ocak ayında foruma ilk üye olmuş ve ilk raketimi burdan aldığım tavsiyelerle yapmıştım binevi.. ilk olarak Tahta : DHS CW-C Carbon , FH : TG Skyline III 2.0mm ve BH : DipperII 2.1mm olarak almıştım kombinasyonumu.. Sonra tahtamın çatlamasından dolayı lastikler aynı kalmak üzere tahtamı Butterfly Michael Maze Artyle Carbon yapmıştım.. O zamandan bu zamana kadar düzenli haftada 3 gün 2şer saat antreman yaptım.. ilk oynayışımla şimdi ki arasında çok büyük fark oldu ben bile farkettim bunu geçmişe baktığımda.. Şimdi ise raketim sanki yavaş geliyormuş hissi veriyor ama tahtanın OFF olması beni düşündürüyor.. Acaba sorun lastiklerdemi? Sizce ne yapmalıyım yani tahta aynı kalmak üzere MAX kalınlıkta lastik mi almalıyım Sriver FX tarzı yada Vario Soft gibi? Birde tahtanın sapı ince.. Benim parmaklarım uzun biraz elim büyük oda ufak sorun yapmaya başladı.. Sizce ne yapayım? Az daha durup bu raketimle kendimi biraz daha geliştirip ileride yeni bir kombinasyon mu yapayım? Kendi raketimle arkadaşımın raketini kıyasladığımda ( onda Butterfly Tamca Carbon üstüne 2X Sriver FX var ) onun ki daha çok atıyor.. Birde lastikleri benimkilerden daha soft gibi hissi veriyor buda iyi bişey bana göre.. Bu dediklerim doğrultusunda ne yapmalıyım sizce?

Forehanddan sert şutop vurmayı ve top spin oynamayı , backhanddan ise can alıcı blocklar ile top spin çekmeyi seviyorum..

Herkese tekrar iyi bayramlar , iyi akşamlar.. :)

NOT : Sonradan aklıma gelen birşey daha.. Yapışkan yüzeyli olduğu için TG Skyline III bana hiç uymadı diyebilirim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

M.Maze tahta hakkında... Ben bu tahtanın, bizim gibi amatör oyuncular için, ömrümüzün sonuna kadar ihtiyaç duyabileceğimiz tüm hıza fazlasıyla sahip olduğuna inanıyorum. Daha hızlı tahtalar bizi bozar diyorum ve tahtanızı değiştirmemenizi salık veriyorum. Sapı ince geliyorsa belki bant sararak elinizin daha rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Raketinizde hız eksikliği hissetmeniz bence iki sebepten ötürü olabilir:

1-Klasik karakterli Çin lastikleri size uygun değildir.

2-Vuruş gücünüz henüz yeterince gelişmemiştir.

Lastik tercihinize karışmak istemiyorum ama kendi deneyimlerime dayanarak şunu söyleyebilirim bu tahta üzerine yeni nesil lastiklerden herhangi birini takıp, baskı altında çuvallamadan oynayabilmek için gerçekten iyi bir oyuncu olmak gerekiyor. Ben iki lastik denedim ve oynayamadığımı gördüm. Bilginize.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sorun lastiklerde..Daha doğrusu sizin tarzınızda diyelim..Klasik Çin lastikleri topu fırçaladığınız zaman gerçek performanslarını gösterirler..Siz eğer topu lastiğe ve süngere gömerek spin yapmaya çalışırsanız topun yeteri hızda gitmediğini görürsünüz,çünkü sert sünger ve sert lastikten ötürü bu imkansızdır..Ya tarzınızı değiştireceksiniz,ya da tarzınıza uygun 1 çift lastik takıp oynayacaksınız..Tahtanız ise yeterince hızlı..Benim size tavsiyem tahtanızı hiç değiştirmeyin,hatta off- civarında bir tahta daha iyi olur sizin için..En azından üzerine taktığınız lastikler ile oynayarak istediğiniz hıza ulaşabilirsiniz..Elinizde hızlı bir tahta var ise sürekli az atan ,kontrollü lastikler kullanmak zorunda kalırsınız..Hızlı tahta üstüne hızlı lastikten oluşan kombinasyonlardan uzak durmakta fayda var..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle.. Anladığım kadarıyla tahtada bir sorunum yok.. Sadece bant gerekli sap için o kadar.. Dediğim ilk DHS tahtamın sapı çok güzeldi mesela.. Asıl sorun lastikler sanırım.. Bu konuda ne tavsiye edebilirsiniz peki? Yani bir çift lastik alsam bunlar neler olmalı? Yada şöyle sorayım.. Sizce lastik almalımıyım? Alırsam bunlar ne olmalı..

Arkadaşlarımın raketlerinden denediğim ilk yazdığım Tamca + Sriver var.. Vede Donic Persson Powerspeed üstüne 2X Vario Soft MAX bunlar çok hoşuma gitti mesela.. Buna göre lastik olarak ne tercih etmeliyim? Hem yüzeyi sert olmasın çok hemde şimdikinden daha çok atsın ve spinleride güzel olsun.. Hız - Kontrol dengesi ise %50 Hız - % 50 Kontrol olsun yani dengeli.. Şimdiden sağolun.. :))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Peki şöyle sorayım madem.. Forehand olarak TG Skyline III'den daha çok atsın ( kombinasyonum yukarıda yazıyor tahta ve lastik olarak ) sert sünger ve lastik olmasın biraz daha yumuşak olsun.. Çin lastiği olmasın yani yapışkan lastik.. Backhand lastiğimde Dipper II'den biraz daha fazla atsın ve block - spin özelliği olsun yani backhand spinler için.. Ayrıca servisleri çok önemsiyorum ona görede falso ve spin veren iyi bir lastik olsun..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Presports'da fiyatlar çok uygun aslında ama ordan daha önce hiç alışveriş yapmadım.. Kargo ücreti yaklaşık 8 ytl civarı oda çok iyi.. Fakat ytl olarak para birimi yok.. Kredi kartıyla nasıl alışveriş yapıcam?

Birde Stiga Offensive Classic CR WRB ile Andro Super Core Cell OFF+ tahtaları hakkında bilgisi olan var mı? +'sı ne -'si ne..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Presports'da fiyatlar çok uygun aslında ama ordan daha önce hiç alışveriş yapmadım.. Kargo ücreti yaklaşık 8 ytl civarı oda çok iyi.. Fakat ytl olarak para birimi yok.. Kredi kartıyla nasıl alışveriş yapıcam?

Birde Stiga Offensive Classic CR WRB ile Andro Super Core Cell OFF+ tahtaları hakkında bilgisi olan var mı? +'sı ne -'si ne..

Forumda arama fonksiyonunu kullanırsanız sorularınızın bir kısmının önceden cevaplandığını görürsünüz.

http://www.masatenisi.org/forums/index.php...mp;hl=presports

http://www.masatenisi.org/forums/index.php...mp;hl=presports

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 29 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..