Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ramazan (Şeker) Bayramı

turushanovgu

Recommended Posts

Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı, Ramazan Bayramı... Yozlaşmanın önüne geçmek için bu kadar Ramazan Bayramı yeterli olur mu dersiniz? Bence yozlaşmanın sebebi şeker diyen şeker gibi insanlardan ziyade özü sözü bir olmayanlar. Şeker en çok diş çürütür ama diğerleri toplumu çürütüyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sizin bayramınız da mübarek olsun. Yalnız ben olsam kimin dinli kimin dinsiz olduğunun muhasebesine hiç karışmazdım. Bunun takdiri bize bırakılmamıştır çünkü. Neyse, din ve inanç hassas konular. Ben daha fazla yorumda bulunmak istemiyorum, özellikle de masa tenisi için açılmış bir forumda.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Ali Naci;

Öncelikle mesajlarımızı küçük harflerle yazıyoruz bu bir..İkincisi ; bir masa tenisi forumunda bu tarz açıklamalar son derece saçma ve gereksiz..Kimsenin dinini,imanını sorgulamak kimseye düşmez..İsteyen şeker bayramı der isteyen Ramazan bayramı der..Ne Ramazan bayramı denildiği için bu özel ve mübarek gün daha değerlenir,ne de şeker bayramı denildiği için yozlaşır ve değersizleşir..Önemli olan o günün anlamı ve önemi..Küçük büyük her yaştan insanın bir araya gelmesi,dargınların barışması,sevgi,saygı ve paylaşımın doruğa ulaşmasıdır bu günü özel ve anlamlı kılan..Kaldıki şeker bayramı bugün üretilen bir söylem değildir..Eski Türk devletlerinde bu günde şeker dağıtmak bir gelenek haline dönüştüğü için bir diğer adı da şeker bayramıdır..Bizler portakalda vitaminken de bu söylem varmış,ben çocukken de vardı çok iyi hatırlıyorum ve büyüdüm koca adam oldum hala da var..Bırakalım da kimin dinsiz kimin dinli olduğunu Yaradan karar versin..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..