Jump to content
Masatenisi.org Forum

İzmir'liler Internet Tabanlı Skora Neden Katılmıyoruz.

justcheerful

Recommended Posts

Merhaba sevgili masatenisi severler, hepimiz oynamak istiyoruz, işte bunu zevkli kılan bir arkadaşımız Hakan Kırık'a önce teşekkür edip.

İzmir'lileri buluşmaya çağırmak istiyorum eminim yakın bölgelerlede buluşulabilir.

Sevgi ve saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba sevgili masatenisi severler, hepimiz oynamak istiyoruz, işte bunu zevkli kılan bir arkadaşımız Hakan Kırık'a önce teşekkür edip.

İzmir'lileri buluşmaya çağırmak istiyorum eminim yakın bölgelerlede buluşulabilir.

Sevgi ve saygılar.

Merhaba

Çok güzel bir teklif.Ama nerede ve ne zaman oynanacak ?.Malum İl temsilciliğinin sadece çarşamba günleri 3 saat için müsaadesi var.Geriye ALTAY Masa Tenisi Şubesi kaldı.Onlara da üye olursanız katılabiliyorsunuz.Siz yeri ve zamanı belirleyin.En az 20 oyuncuyu ben getireyim.

Hoşçakalın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgi ve saygılar.

Merhabalar,Halil Kardeşim ve Aydın Bey..

Arkadaşlar,koskoca İzmir imiz de ne üzücüdür ki , rating sistemine üye sayısı sadece 5 kişi...Ve Halil kardeşim hariç,diğer arkadaşlar da hiç maç yapmamışlar..Halil kardeşim ile sağolsun,geçen günlerde Bursa da bana ulaşarak, güzel bi idman yaptık..Gerçekten masa tenisine gönül vermiş bir kardeşim Halil..Rating sisteminde maç için özel bir yer gerekmiyor..Herhangi bir salonda bir kaç kişi de bir araya gelerek gayet güzel rating maçları yapılabilir..Hele hele Mayıs ayında İzmir de başarı ile gerçekleştirilen Altay Veteranlar turnuvasında tanıştığım,(kapasitesini de bildiğim için) Aydın Ungan Bey bu işe el atarsa,zannediyorum İzmir de çok güzel organizeler yapılabilir..Tabii öncelikle üye sayısının artması gerekiyor..5 üye yakışmıyor İzmir imize..

Salı günü İzmir deyim ve Ağustos ayı sonuna kadar da ordayım..Benimle irtibata geçmek isteyen arkadaşlar için; Tel: 05052597683 (turkcel)

Bu arada biliyorsunuz,18-19 temmuz da forum buluşması var Malatya da ve şu ana kadar İzmir den hiç başvuru yok..Bu duruma forumdan da haklı olarak sitemler var...Aydın Bey ne dersiniz bir minibüs kaldıralım mı İzmir den?

Halil kardeşim,gelirsen beraber de gidebiliriz,Malatya ya ne dersin?....

Görüşmek üzere ..Herkese Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan Kırık'a önce teşekkür edip.

ben de size teşekkür ederim.

Ben bu sistemi kendim için yapmıştım aslında, eskiden beri istatistiklere, tablolara, sıralamalara merakım vardır.

Lise zamanlarında yaptığım tavla (arkadaşlarla) ve satranç (satranç bilgisayarı ve arkadaşlarla) maçlarının bile skor ve puanlamasını kağıt üzerinde (kısmen de Commodore 64'te) tutmuşumdur.

Rating olayını da arkadaşlarla maçlarımız daha zevkli olsun diye yaptım. Daha sonra da herkesin kullanması için düzenledim.

İsteyen kullanır, istemeyen de demek ki bu rating olayında fazla bir heyecan bulmuyor.

Selamlar, saygılar....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de size teşekkür ederim.

Ben bu sistemi kendim için yapmıştım aslında, eskiden beri istatistiklere, tablolara, sıralamalara merakım vardır.

Lise zamanlarında yaptığım tavla (arkadaşlarla) ve satranç (satranç bilgisayarı ve arkadaşlarla) maçlarının bile skor ve puanlamasını kağıt üzerinde (kısmen de Commodore 64'te) tutmuşumdur.

Rating olayını da arkadaşlarla maçlarımız daha zevkli olsun diye yaptım. Daha sonra da herkesin kullanması için düzenledim.

İsteyen kullanır, istemeyen de demek ki bu rating olayında fazla bir heyecan bulmuyor.

Selamlar, saygılar....

Merhaba

Siteye üye oldum.Bu hafta arkadaşlarımıza duyurusunu yapacağım.Umarım gereken heyecanı uyandırabilirim.Daha önce de söylediğim gibi burada en büyük sorun oynanacak yer.Bu hafta onunda çözümünü size üye olacak arkadaşlarımızla aramızda anlaşarak turnuvaya başlayabiliriz.Böylelikle haftada bir de olsa bu geleneği yaşatmış oluruz.

Sevgi ve saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Siteye üye oldum.Bu hafta arkadaşlarımıza duyurusunu yapacağım.Umarım gereken heyecanı uyandırabilirim.Daha önce de söylediğim gibi burada en büyük sorun oynanacak yer.Bu hafta onunda çözümünü size üye olacak arkadaşlarımızla aramızda anlaşarak turnuvaya başlayabiliriz.Böylelikle haftada bir de olsa bu geleneği yaşatmış oluruz.

Sevgi ve saygılar

Rating sistemine hoşgeldiniz Aydın Bey.

Kısaca:

- ilk 100'deki oyunculara bakıp kendinize bir giriş puanı belirlemenizi tavsiye ederim.

(Biz İstanbul'da şöyle yapıyoruz: aramıza yeni katılan bir oyuncu bizim rating maçlarına geliyor ve bol bol maç yapıyor. Bu maçlara bakarak bu oyuncuya uygun bir giriş puanı belirleniyor ve yaptığı maçlar bu yeni giriş puanı üzerinden sisteme giriliyor. Fakat tek maç ile sisteme giriyor ise, (sizin durum gibi mesela) uygun bir puanı siz kendiniz veya sizi tanıyan bir yönetici belirliyor )

- yeni üye olacak kişinin E-posta adresi yok veya internet kullanmıyor ise siz bu arkadaş adına üye olabilir (E-posta adresini isimSoyad_TT@hotmail.com tarzında verilir), sonra bana şu şahısı üye yaptım aktif edebilirsin tarzında haber vermeniz yeterlidir.

- Turnuva organize etmek zor görünüyor veya gelen sayısı çok olmayacak gibi ise Rating Günü düzenlemek te zevkli oluyor. İsteyen istediği kişi ile maç yapıyor bu durumda.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rating sistemine hoşgeldiniz Aydın Bey.

Kısaca:

- ilk 100'deki oyunculara bakıp kendinize bir giriş puanı belirlemenizi tavsiye ederim.

(Biz İstanbul'da şöyle yapıyoruz: aramıza yeni katılan bir oyuncu bizim rating maçlarına geliyor ve bol bol maç yapıyor. Bu maçlara bakarak bu oyuncuya uygun bir giriş puanı belirleniyor ve yaptığı maçlar bu yeni giriş puanı üzerinden sisteme giriliyor. Fakat tek maç ile sisteme giriyor ise, (sizin durum gibi mesela) uygun bir puanı siz kendiniz veya sizi tanıyan bir yönetici belirliyor )

- yeni üye olacak kişinin E-posta adresi yok veya internet kullanmıyor ise siz bu arkadaş adına üye olabilir (E-posta adresini isimSoyad_TT@hotmail.com tarzında verilir), sonra bana şu şahısı üye yaptım aktif edebilirsin tarzında haber vermeniz yeterlidir.

- Turnuva organize etmek zor görünüyor veya gelen sayısı çok olmayacak gibi ise Rating Günü düzenlemek te zevkli oluyor. İsteyen istediği kişi ile maç yapıyor bu durumda.

Selamlar

Merhaba

Yöneticilik için tekrar teşekkürler.Şimdi İzmir de 18 adet Kuruluşlar ligi 4 Adet de Klüp bulunmakta.(01 Haziran 2009) Görebildiğim tüm arkadaşlarıma haber vererek öncelikle üye olmalrını sağlayacağım.Sonra aramızda belirleyeceğimiz yer ve zamanda herkesin herkesle oynabileceği bir statüde maçları gerçekleştireceğiz.Bu maçlara göre oyun seviyesinin gösterdiği puanlar ile de başlangıç yapacağız.Arkadaşlarımız maç sonuçlarını bana bildirecekler.Ben de sitenize giriş yapacağım.Buraya kadar doğru anlayabilmiş miyim ?

Görüşmek üzere

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Yöneticilik için tekrar teşekkürler.Şimdi İzmir de 18 adet Kuruluşlar ligi 4 Adet de Klüp bulunmakta.(01 Haziran 2009) Görebildiğim tüm arkadaşlarıma haber vererek öncelikle üye olmalrını sağlayacağım.Sonra aramızda belirleyeceğimiz yer ve zamanda herkesin herkesle oynabileceği bir statüde maçları gerçekleştireceğiz.Bu maçlara göre oyun seviyesinin gösterdiği puanlar ile de başlangıç yapacağız.Arkadaşlarımız maç sonuçlarını bana bildirecekler.Ben de sitenize giriş yapacağım.Buraya kadar doğru anlayabilmiş miyim ?

Görüşmek üzere

Merhaba,

1- Elazığ'da da bir üyemiz kuruluşlar ligi bir çok oyuncuyu üye yaptı. Fakat nedense bu oyuncular rating olayına sıcak bakmadıkları için tek bir maç bile yapmadılar. Bu yüzden kendi rızası ile üye olmaları en iyisi. (Not: 18 ay hiç maç yapmayanlar sistemden otomatik olarak silinecektir)

2- Giriş puanlama olayı aslında çok esnektir. Sıfır puan da olsanız , 2000 puan da olsanız maç yaptıkça puanınız duruma göre hızlı bir şekilde doğru seviyeye gelecektir. ( Not: son 4 ayda 3 farklı oyuncu ile maç yapmayan oyuncuların puanı otomatik %10 azalacaktır)

3- Sizin durumunuzdaki gibi, eğer çok sayıda yeni oyuncu katılımı var ise en uygunu, seviyesi tahminen de olsa bilinen oyunculara puan vermektir.

Örnek: Aydın UNGAN adlı oyuncu Mehmet YILIK seviyesinde oynuyor, madem bunu biliyoruz, Mehmet Bey 2200 puanda ise Aydın beye de 1800 puan verebiliriz. Daha sonra da, seviyesi bilinmeyen oyuncular da turnuva veya rating tarzında bir organizasyona katılırsa o günkü yaptığı maçlara bakıp giriş puanı verilir, daha sonra da yaptığı maçlar girilir. Tek bir maç yapıp sisteme giriş yapan ve seviyesi bilinmeyenler ise 0 puandan başlar.(Not: Giriş puanlarını sadece ben düzenleyebiliyorum. Bu yüzden bana bildirmeniz gerekecektir, sonra neticeleri girebilirsiniz)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar,Halil Kardeşim ve Aydın Bey..

Arkadaşlar,koskoca İzmir imiz de ne üzücüdür ki , rating sistemine üye sayısı sadece 5 kişi...Ve Halil kardeşim hariç,diğer arkadaşlar da hiç maç yapmamışlar..Halil kardeşim ile sağolsun,geçen günlerde Bursa da bana ulaşarak, güzel bi idman yaptık..Gerçekten masa tenisine gönül vermiş bir kardeşim Halil..Rating sisteminde maç için özel bir yer gerekmiyor..Herhangi bir salonda bir kaç kişi de bir araya gelerek gayet güzel rating maçları yapılabilir..Hele hele Mayıs ayında İzmir de başarı ile gerçekleştirilen Altay Veteranlar turnuvasında tanıştığım,(kapasitesini de bildiğim için) Aydın Ungan Bey bu işe el atarsa,zannediyorum İzmir de çok güzel organizeler yapılabilir..Tabii öncelikle üye sayısının artması gerekiyor..5 üye yakışmıyor İzmir imize..

Salı günü İzmir deyim ve Ağustos ayı sonuna kadar da ordayım..Benimle irtibata geçmek isteyen arkadaşlar için; Tel: 05052597683 (turkcel)

Bu arada biliyorsunuz,18-19 temmuz da forum buluşması var Malatya da ve şu ana kadar İzmir den hiç başvuru yok..Bu duruma forumdan da haklı olarak sitemler var...Aydın Bey ne dersiniz bir minibüs kaldıralım mı İzmir den?

Halil kardeşim,gelirsen beraber de gidebiliriz,Malatya ya ne dersin?....

Görüşmek üzere ..Herkese Selamlar..

Selamlar Ersun Bey,

Keşke diyorum ne güzel olurdu ancak çok uzak ve buna zamanım yok ne yazık ki. Telefonlaşırız siz İzmir'e gelince.

Sevgi ve saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aydın Bey ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim. Öncelikle oynama yeri ve oyanyacak kişi sıkıntısı çektiğini düşünerek bu sistemin iyi olacağını ve değişik olacağının düşünüyorum.

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum ben Aliağa'da oturuyorum mesafeyi dikkate alarak çok ters mesafelerde yerler seçilmemesini umut ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba. İzmir'e iki saatlik mesafede yaşıyorum. Oynayacağınız zamanlar belli olursa ben de katılmak isterim antrenman ve maçlara. Başlangıç seviyesi raketimi yeni yaptırmış olsam da, sizlerle oynayarak kendi seviyemi görmek, oyunumu geliştirmek istiyorum. Tabii eğer sizler kabul ederseniz. :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba. İzmir'e iki saatlik mesafede yaşıyorum. Oynayacağınız zamanlar belli olursa ben de katılmak isterim antrenman ve maçlara. Başlangıç seviyesi raketimi yeni yaptırmış olsam da, sizlerle oynayarak kendi seviyemi görmek, oyunumu geliştirmek istiyorum. Tabii eğer sizler kabul ederseniz. :fildir:

Merhaba

İzmir deki arkadaşlarımıza ulaşmaya çalışıyorum.Sıcak karşılandı.Ancak kim kiminle nerede oynamış prosedürünü konuştuk.Ben de oynadığınız yer,gün ve saat ile skor ve iki oyuncunun da imzasın içeren bir form olacağını.Ve bu formların bana iletilmesini söyledim.Bende Sn.Hakan Kırık ile tesbit edilecek puanlara göre veri tabanı oluşturmaya başlayacağımızı anlattım.Yer konusuna gelince .Şu anda iki salon açık.Bunlar halkapınar Atatürk Stadyumu il temsilcilik salonu.Sadce çarşamba günleri 17 -20.00 saatleri arasında açık.Diğer salon Alsancak Stadyumunda Altay Spor Klübü masa tenisi şubesine ait.Ptesi,çarşamba ve cuma ile ctesi günleri oynanabilir.Ancak sanırım 10 TL müsabaka ücreti ödeme olasıllığı var.

Hoşçakalınız

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

İzmir deki arkadaşlarımıza ulaşmaya çalışıyorum.Sıcak karşılandı.Ancak kim kiminle nerede oynamış prosedürünü konuştuk.Ben de oynadığınız yer,gün ve saat ile skor ve iki oyuncunun da imzasın içeren bir form olacağını.Ve bu formların bana iletilmesini söyledim.Bende Sn.Hakan Kırık ile tesbit edilecek puanlara göre veri tabanı oluşturmaya başlayacağımızı anlattım.Yer konusuna gelince .Şu anda iki salon açık.Bunlar halkapınar Atatürk Stadyumu il temsilcilik salonu.Sadce çarşamba günleri 17 -20.00 saatleri arasında açık.Diğer salon Alsancak Stadyumunda Altay Spor Klübü masa tenisi şubesine ait.Ptesi,çarşamba ve cuma ile ctesi günleri oynanabilir.Ancak sanırım 10 TL müsabaka ücreti ödeme olasıllığı var.

Hoşçakalınız

Bilgiler için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlgi ve alakanıza teşekkür ederim.

Merhaba

Yarın (18.07.2009 Cumartesi) saat 13.00 de Alsancak Stadyumu Altay Spor Klübü Masa tenisi salonun da olacağım.İzmir ve çevresinden tüm arkadaşlarımızı bekliyorum.Cep Tel :0532 393 06 66

Hoşçakalınız

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Yarın (18.07.2009 Cumartesi) saat 13.00 de Alsancak Stadyumu Altay Spor Klübü Masa tenisi salonun da olacağım.İzmir ve çevresinden tüm arkadaşlarımızı bekliyorum.Cep Tel :0532 393 06 66

Hoşçakalınız

Keşke gelebilsem ancak çalışıyorum. :o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Hoşçakalınız

Merhaba Aydın Bey, davetinize icabet ettim. İlk defa salona gelmeme ve sizlerle yeni tanışıyor olmama rağmen, sıcak ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim. Öncelikle size ve şahsınızda, orada bulunan ilgi ve yardımlarını esirgemeyen tüm masatenisi severlere teşekkür ederim. Bundan sonraki hafta sonu davetlerine de mümkün olduğunca katılmaya çalışacağım. Saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Aydın Bey, davetinize icabet ettim. İlk defa salona gelmeme ve sizlerle yeni tanışıyor olmama rağmen, sıcak ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim. Öncelikle size ve şahsınızda, orada bulunan ilgi ve yardımlarını esirgemeyen tüm masatenisi severlere teşekkür ederim. Bundan sonraki hafta sonu davetlerine de mümkün olduğunca katılmaya çalışacağım. Saygılar.

Merhaba

Sn.ertadas.

Bende sizi tanımaktan çok memnun oldum.Elbette öncelikli olarak bize olanağı sağladığı için Altay Spor Klübü Masatenisi Şubesine yürekten teşekkürler.Daha önce de söylediğim gibi paylaşmak ve dostluk benim için en önemli prensib.Bir nevi yaşam tarzı.Yer ve zaman sorununumuz çözdüğümüz her yerde sizi ve diğer dostlarımızı bekliyorum

Sevgi ve saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Sevgili masa tenisi dostları.Bugün itibariyle Sn.A.Bitirmiş ile yapmış olduğumuz ön mutabakat sonucunda tt-raiting.com turnuvalarını İzmir de Altay spor klübü Masa Tenisi Şubesi salonunda yapacağız.İzmir den katılacak arkadaşlarımızın öncelikle tt.raiting.com a üye olmaları gerekmektedir.

Karşılaşmaları 3 grupta yapacağız.

İlk Kategori Türkiye geneli turnuvaya katılmak.Onun için tt-raiting.com da belirtilen adresler de karşılaşmalara katılmanız gerekmektedir.İkinci kategori bölgesel ancak 4 farklı yaş grubunu içerecektir.Yıldızlar,Gençler,Büyükler,veteranlar

Üçüncü kategori ise open yani açık..

Oyuncuların düzeylerine göre genel puanlama yapılacak ve başlangıç olarak o puandan start alacaktır.Her yengi,yenilgi ile puanları değişecektir.

Her oyuncu hergün sayısız maç yapabilir.Ancak aynı oyuncu ile günde bir kez oynayabilir.4 ay içinde 3 farklı oyuncu ile oynaması esas alınmıştır.

Daha fazla detay için özelden mesaj yazabilirsiniz.

Hoşçakalınız

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

.... 4 ay içinde 3 farklı oyuncu ile oynaması esas alınmıştır.

...

ufak bir düzeltme:

son 4 ay içinde eğer en az 3 farklı oyuncu ile oynanmaz ise bu oyuncunun puanı %10 azalır.

Sadece puanı azalır başka bir yaptırım yoktur.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Evet İzmir de tt-raiting.com turnuvasına katılma adına hareketlilik başladı.Sizlere daha önce de söylediğim gibi maalesef İzmir li masa tenisçiler İnternet kullanmıyorlar..Ya da Msn de takılıyorlar..İnanılmaz bir olay..20 x 4 = 80 sadece kuruluşlar ligi oyuncusu..4x4= 16 Klüpler Yani 100 adet lisanslı oyuncumuz var..Ancak bunların internet kullanma alışkanlığı ya yok ya da msn seçenekli.Yaklaşık olarak iki haftadır burada ve de karşılaştığımız her yerde anlattım.."Olur dediler" En basit örneği gençler arasında Kemal Balım..bakın "Denizli" örneğinde Yok bunlardan birşey olmaz.. :D:

Hoşçakalınız

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..