Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tahta Tamiri

Guest Kadir Özkök

Recommended Posts

İş yerinden bir arkadaşımın tahtasının en üstteki ince katmanı bir kenardan hafifçe aralanmış durumda.. Acaba bunu efektif bir şekilde tamir etmenin bir yolu var mı? Yani tamir ettikten sonra yapıştırılan kısım diğer kısımlardan farklı top atarsa bir işe yaramaz diye düşünüyorum.. Benzer bir durumla karşılaşan hiç oldu mu aranızda?

Yoksa Allah rahmet eylesin deyip, arkasından Fatiha mı okuyalım..?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Kadir Özkök
Eğer tereddüt geçirirseniz bana ulaştırın gnele tmairini yapayım. Herhangi birşeyde gerekmez.. Kişisel mwsajdan numaranızı yollayın yeterli.. ;):

Teşekkür ederim.. Çok kibarsınız. Ama gene de kararı verecek olan arkadaşım. Eğer o isterse, size mesaj atarım.. Ya da japon taktiğini deneriz artık.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aynı durumla ben karşılaştım, üst katman tahtanın 1/5 i oranında kalkmıştı..

lastikleri söktüm, japonu döktüm katmanlar arasına, kartonla yedirdim derinlere

doğru, birleştirdim katmanları, dışarı taşan japonu sildim, baskıda bıraktım 1

gece...

tahtanın atışı japonsuz yere göre pek farklı olmadı...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Marangozcuların kullandığı rengi genelde beyaz olan ağaç tutkalı ile olmaz mı ...

ktm

Arkadaşlar,öğrencilik yıllarımızda tatillerde ahşap mobilya imalatında çalışırken,mobilyaların pürüzlü ,bozuk yüzeyleri için aşağıda vereceğim reçeteyi uyguluyorduk ;

1- ince ağaç talaşını(marangozlardan bulunabilir),dolgu verniği ile karıştır,

2- macun haline getirip,bozuk yüzeye güzelce yedir,

3- Macunun iyice kuruduğundan emin olunca,ince bir zımpara ile hafif zımparala..İşlem tamamdır..

Bende de 1-2 raket var ,uygulayınca sonuçlarıda yazabilirim..Herkese Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeni birşey öğrenmiş oldum.

Ama şöyle bir sorun var bence. O karışım kıvamlı bir karışım olsa gerek ve kuruduğunda kalın bir tabaka oluşturabilir. Tahtaya fazladan ağırlık eklemek bence iyi bir fikir değil. Belki hissi azaltacak ve hız dengelerini oynatacaktır.

Ben daha ince bir yapıştırıcı önerebilirim. Mesela hayvan derisinden yapılmış tutkal kullanılabilir (hide glue).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..