Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tecrübeli Abilerimizden Raket Tavsiyesi

Guest karleone

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar ben izmir den forumumuza bugün üye oldum. bu konuda biliglenmek için net ten çok araştırma yaptım ama en ayrıntılı ve yararlı bilgileri burda buldum. lise 3 öğrencisi olcam inş. 7. sınıftan beri oynuyorum. bu sezon takımımla birlikte ilçe 1. si olduk . elimde amatör bir raket var butterfly timo boll silver lasc. bu sezon onla oynadım ve artık bana yetersiz geliyor. çoğu yerden raket toplamam konusunda ttavsiye alıyorum. gözüme zonra primorac 7000 takılmıştı ama bu tavsiyeler sonucunda raket toplamaya karar verdim. oyun tarzım genellikle masaya yakın ve orta mesafede sadece smash lere blok için açılırm masadan. raketin hızı çok önemli benim için çünkü çok olmasada atak oynarım. spin fazla değil ama orta seviyede olmalı. back handim fore handime göre biraz daha zayıf olsada kuvvetlendirmek için çalışıyrum. ayrıca izmirde önerebileceğiniz klüp varmı? kendimi bu konuda eğitmek istiyorum.

SELAM İLE...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaşlar ben izmir den forumumuza bugün üye oldum. bu konuda biliglenmek için net ten çok araştırma yaptım ama en ayrıntılı ve yararlı bilgileri burda buldum. lise 3 öğrencisi olcam inş. 7. sınıftan beri oynuyorum. bu sezon takımımla birlikte ilçe 1. si olduk . elimde amatör bir raket var butterfly timo boll silver lasc. bu sezon onla oynadım ve artık bana yetersiz geliyor. çoğu yerden raket toplamam konusunda ttavsiye alıyorum. gözüme zonra primorac 7000 takılmıştı ama bu tavsiyeler sonucunda raket toplamaya karar verdim. oyun tarzım genellikle masaya yakın ve orta mesafede sadece smash lere blok için açılırm masadan. raketin hızı çok önemli benim için çünkü çok olmasada atak oynarım. spin fazla değil ama orta seviyede olmalı. back handim fore handime göre biraz daha zayıf olsada kuvvetlendirmek için çalışıyrum. ayrıca izmirde önerebileceğiniz klüp varmı? kendimi bu konuda eğitmek istiyorum.

SELAM İLE...

Kombinasyona yeni geçiş yapıyorsan all tahta üzeri en fazla off lastik önerilecektir. En kötü kombi raket en iyi hazır raketten yine hızlı olacaktır. Eğer illa ki butterfly 7000 dersen benim eski 7000 i sana piyasa fiyatının yarısına verebilirim. Temiz sayılır kopma vesaire durum yok. Ama benim önerim kombinasyondur.Madem ki ustalardan öneri yok ! Benim önerim Friendship 729 red spirit tahta üzerine geospin lastiklerden bir kombinasyon oluşturmandır. Hız,kontrol,spin hepsini dengeli olarak birarada bulabilirsin.Kullanıyorum ve genel olarak beğeniyorum. İlgili kombinasyon hakkında detaylı değerlendirmeyi yine foruma eklemiştim.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kombinasyona yeni geçiş yapıyorsan all tahta üzeri en fazla off lastik önerilecektir. En kötü kombi raket en iyi hazır raketten yine hızlı olacaktır. Eğer illa ki butterfly 7000 dersen benim eski 7000 i sana piyasa fiyatının yarısına verebilirim. Temiz sayılır kopma vesaire durum yok. Ama benim önerim kombinasyondur.Madem ki ustalardan öneri yok ! Benim önerim Friendship 729 red spirit tahta üzerine geospin lastiklerden bir kombinasyon oluşturmandır. Hız,kontrol,spin hepsini dengeli olarak birarada bulabilirsin.Kullanıyorum ve genel olarak beğeniyorum. İlgili kombinasyon hakkında detaylı değerlendirmeyi yine foruma eklemiştim.

ayrıca raketimin ortalama bi rakete göre hafif de olmasını istiyorum ör.. butterfly werner schlager skill f öyleydi bunu nasıl ayarlayabiliriz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ayrıca raketimin ortalama bi rakete göre hafif de olmasını istiyorum ör.. butterfly werner schlager skill f öyleydi bunu nasıl ayarlayabiliriz?

Bence yeni kombinasyon oluşturacaksanız çin lastikleri uygun olmayabilir. Üst yüzeyi yapışkan olduğundan rakipden gelen falsolar zorlayıcı olabilir, ayrıca yeni nesil lastikler ve klasik çin lastikleri nispetten ağır lastikler olduğundan raketin toplam ağırlığı fazla olur. Raketin hafif olması genellikle istenen bir durumdur ve bu yüzden özellikle hafif tahtalar oldukça pahallı olur (örn: Kreanga karbon 250-300 tl) Nasıl bir kombo oluşturabilirsiniz sorusunu daha tecrübeli ve bilgili arkadaşlara bırakıyorum.

Buarada forumun yeni başlayanlar kısmını okuduysanız mutlaka size hitap eden yazılar görürsünüz ve o doğrultuda kombo oluşturmanız bence en mantıklısı ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

SELAM İLE...

İstediğin özelliklere uygun bir raket şu olabilir.

Tahta Yinhe 896. 82 gr. Allround. Yabancı forumlardada yeni başlayanlara önerilen bir tahta.

Lastik olarak hem masaya yakın oyuna müsait olsun hem hafif olsun diyorsan Friendship fx super soft uygun gibime geldi. Hem hafif, hem az yapışkanlı. Ama 2 mm yi geçmemek kaydıyla. Bu raket fiyat olarakta oyun tarzın olarakta işini görecektir tahminimce.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İstediğin özelliklere uygun bir raket şu olabilir.

Tahta Yinhe 896. 82 gr. Allround. Yabancı forumlardada yeni başlayanlara önerilen bir tahta.

Lastik olarak hem masaya yakın oyuna müsait olsun hem hafif olsun diyorsan Friendship fx super soft uygun gibime geldi. Hem hafif, hem az yapışkanlı. Ama 2 mm yi geçmemek kaydıyla. Bu raket fiyat olarakta oyun tarzın olarakta işini görecektir tahminimce.

sünger olarak ben kalın sünger ince lastik düşünmüştüm hızlı bi raket olması için. bunu nasıl ayarlayabilirz 2.2 mm sünger 1.8mm lastik şeklindemi olcak?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yok hayır. Şimdi lastik kalınlığı diye bahsedilen ölçüler lastiğin "süngerinin" kalınlığını ifade ediyor. Üst lastik için ayrı bir kalınlık ölçüsü yok. Sadece sünger kalınlığı değişiyor lastiklerde. Lastiğin süngere yapışık üst kısmı hep aynı.

Örnek: Butterfly Sriver FX lastiği şu kalınlıklarda üretilir: 1.9 mm , 2.1 mm , MAX.

Sriver FX 1.9 = Süngeri 1.9 mm kalınlıkta olan Sriver FX lastiği anlamındadır. Lastiğin toplam kalınlığının yada sadece üst yüzeyin kalınlığının ölçüsü bize üretici tarafından hiçbir zaman verilmez.

Sriver FX 2.1 = Süngeri 2.1 mm kalınlıkta olan Sriver FX lastiği demektir.

Sriver FX MAX = Max'ı anlatmak biraz karışık. Şimdi lastiklerde ITTF tarafından konulmuş şöyle bir kural var; Lastiklerde toplam kalınlık, yani sünger artı üst yüzey kalınlığı toplamı 4mm den az olmak zorunda. Bu durumda MAX sünger kalınlığı, 4 mm den üst lastik kalınlığını düştüğünüzde geriye kalan ölçü oluyor. Kafanızı daha çok karıştırmadım inşallah?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 3 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..