Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tahta Hız-kont Değerleri

Guest k_a_gan

Recommended Posts

Arkadaşlar örneğin DHS nin CW-C Carbon tahtası 40 tl ama değerleri 90 tl lik DHS Hurricane kadar yüksek; hatta butterfly ın 300 tl lik tahtalarından bile daha yüksek değerleri var. Bu nasıl oluyor?

Yani 40 tl lik raketin değerleri nasıl oluyor da 300 tl lik raketin değerlerinden yüksek oluyor? Ben DHS CW-C Carbon umu yoksa Hurricane imi tercih etmeliyim?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Firmaların ürettikleri ekipmanlar için yayınladıkları hız, spin, kontrol gibi değerlere nasıl bakılmalı?

Fikir edinmek için ilgilendiğiniz ekipmanın değerlerini ancak ve ancak yine aynı firma tarafından üretilmiş bir diğer ekipmanla mukayese edebilirsiniz. İki farklı firmanın ürünleri arasında hız, spin, kontrol değerleri mukayese edilemez. Çünkü her firma kendi kafasına göre belirlediği değerlere göre tablolar, şemalar hazırlıyor ve ürünlerini bunlara göre sınıflandırıyor. Firmaların ürünleri için verdikleri değerler çoğu kez abartılmış değerler oluyor. Ekipman konusunda en sağlam bilgiyi size o ekipmanı kullanan oyuncular verecektir. Ama bu bilgiler de tam güvenilir değildir. Göreceli olabilir. Farklı oyuncular aynı ekipman hakkında farklı yorumlar yapabilirler. En doğrusu ilgilendiğiniz ekipmanı kullanan birini bulup denemek için iznini istemeniz ve bir süre o ekipmanla oynayıp kendi fikrinizi edinmeniz olacaktır. Ne yazık ki bunda da biraz risk var. Kısa bir süre oynayarak bir ekipman hakkında doğru değerlendirmeyi yapmak herkesin harcı değil. Yanılmanız mümkün. Mutlak çözüm parayı bastırıp bir tane almak. Hatta birkaç tane alıp içlerinden en iyisini seçmek. Üretimden kaynaklanan farklar hep olur zaten. Anlayacağınız ekipman olayına bir giren bir daha çıkamıyor maalesef.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar örneğin DHS nin CW-C Carbon tahtası 40 tl ama değerleri 90 tl lik DHS Hurricane kadar yüksek; hatta butterfly ın 300 tl lik tahtalarından bile daha yüksek değerleri var. Bu nasıl oluyor?

Yani 40 tl lik raketin değerleri nasıl oluyor da 300 tl lik raketin değerlerinden yüksek oluyor? Ben DHS CW-C Carbon umu yoksa Hurricane imi tercih etmeliyim?

Arkadaşım ben yaptım oldu mantığı... Lastik,tahta değerliri için uluslararası bir ölçüt, ölçme sistemi yok. Hazır raketlerin bile birçoğu vay be dedirtecek değerlerde ve bu raketlerin isimlerine bir bakıyorsun Time boll , Wang hao,Samsonov kullanmış, düşün artık gerisi. Denemeden, tecrübe etmeden bilemezsin. Öneri olarak birşey söyleyemem tecrübem yok. Ancak tecrübeli birçok arkadaş var onlar yardımcı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hele DHS nin rakamları değerleri paso sallamasyon,

DHS C 200 karbon kullanıyorum ben, üstünde OFF++ yazıyor

sanırısınız ki çok süper atan bir tahta, alakası yok aslında,

OFF- ALL+ ayarında bir tahta..

Fiyat konusunu da kafana takma bazen satılmayan tahtaları

düşük fiyattan piyasaya sunabiliyor firmalar, veya yeni

çıkardığı tahtaya abartı fiyat koyabiliyorlar. Yani pahalı

tahta iyi tahta, ucuz tahta kötü tahta diye birşey yok,

en iyi tahta en iyi oynadığın tahtadır...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle tahtanın performans değerleri arttıkça fiyat da artacak diye bir şey yok, tahtanın fiyat belirleyicilerinden en önemlisi kullanılan malzeme, sonra firması gelir, btf, stiga, joola, tibhar, andro, donic, yasaka, nittaku, xiom, tsp vb... bir çok saygın firmanın verdiği değerlere %95 oranında güvenebilirsiniz, palio, kısmen friendship, kısmen dhs, dawei gibi firmaların verdiği değerlere pek itibar etmem

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forum olarak bir tahtayı (en çok kullanılan) referans kabul edip forum üyelerince kulanılan tahtaların değerlerini ona göre belirlesek. Herkes kullandığı tahtalara değer verse ve ortak bir nokta da buluşsak, bütün markaların hız, spin, kontrol skalası oluştursak. Mesela samsonov alpha yı referans kabul edelim ve 10 değerini verelim, buna göre primorac karbon 15 olsun gibi... herkes KULLANDIĞI tahtalara bir değer verirse her tahta için ortalama bir değer çıkacaktır. Eğer referans tahtayı kullanmadıysak zaten zamanla kullandığımız bir tahta yorumlanacaktır, ona göre biz de başka kullandığımız tahtayı değerlendiririz. (Sadece fikir ilginç bir paylaşım olabilir.)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..