Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ayakkabı

Guest dogancanu

Recommended Posts

Kaymak kadar kaymamak da insanı sakatlayabilir.

Hatta daha beter şekilde sakatlayabilir.

Ben ilk zamanlar takla attığımı biliyorum.

Takla atamasaydım ne olurdu düşünmek istemiyorum.

Yeni ayakkabılara alışana kadar dikkati elden bırakmayın Hakan bey

aman diyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cevaplar için teşekkürler.

Önemli olan bu ayakkabılarla fayans üzerinde oynadınız mı?

Şu an Adidas'ın Feishu (http://www.hazerspor.com/store/ProductDetails.aspx?productid=85587) modelini kullanıyorum.

Ayakkabı çok rahat, hafif, havadar(terletmiyor kolay kolay). Ahşap, PVC üzerinde gayet iyi tutuyor, memnunum. Fakat fayans üzerinde kayıyor.

Bazen gelen vatandaşlarda görüyorum, ayakkabıları kaymıyor ve şu bildğimiz sürtünme sesi çıkartıyorlar.

Ama ayakkabıları 20-25TL'lik markasız spor ayakkabıları (Pazardan alınan cinsten); bizim gibi hareketli ve uzun süre oynamayan bu vatandaşlar gayet memnunlar bu ayakkabılardan.

Tabanları bildiğimiz kavçuk, o şekilde kaymayan masa tenisi ayakkabısı bulsam alacağım hemen.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben donic mega flex aldim 35 € ydu 25 € ya aldim gayet de memnunum,

ucuz olmasina ragmen cok iyi oldugunu düsünüyorum tavsiye ederim

Donic, Yasaka, Butterfly, Adidas, Stiga ayakkabıları Türki satıcılarımızdan temin edebilirsiniz bu arada... Fiyatlarıda makul genelde...
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kaymak kadar kaymamak da insanı sakatlayabilir.

Hatta daha beter şekilde sakatlayabilir.

Ben ilk zamanlar takla attığımı biliyorum.

Takla atamasaydım ne olurdu düşünmek istemiyorum.

Yeni ayakkabılara alışana kadar dikkati elden bırakmayın Hakan bey

aman diyorum.

Merhaba Ongun,

kaymak veya kaymamak nedir çok iyi bilirim.

Bizim salonda ful kayarken, FBVTT'ye turnuvaya gidince zeminin kaymamasından sürekli tökezliyorum...

Neyseki senin gibi takla atacak duruma düşmedim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Salon zemininin ve ayakkabı tabanının tozlu olmaması da önemli. Her oyun öncesi tabanı biraz nemlendirmek bir çözüm olabilir. Salonların temiz olmasına rağmen basketbolcular en iyi yer tutuşu için her 5 dk'da bir elleriyle ayakkabı tabanlarını nemlendiriyorlar. Aynı mantık sizi de bir masraftan kurtarabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Salon zemininin ve ayakkabı tabanının tozlu olmaması da önemli. Her oyun öncesi tabanı biraz nemlendirmek bir çözüm olabilir. Salonların temiz olmasına rağmen basketbolcular en iyi yer tutuşu için her 5 dk'da bir elleriyle ayakkabı tabanlarını nemlendiriyorlar. Aynı mantık sizi de bir masraftan kurtarabilir.

O mantık malesef işe yaramıyor fazla.

O bahsettiğim ucuz ayakkabılar kuruymuş, tozmuş aldırmıyor, zemini gayet iyi kavrıyor.

Tek istediğim; "(temiz, tozsuz) fayans üzerinde şu masa tenisi ayakabısı kesinlikle kaymıyor, ben denedim...." tarzı bir cevap.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bunu kullanıyorum. Fayans üzerinde de fena değil. Fayans üzerinde çok oynadım. Genelde etraftakiler kaydıklarından şikayet ediyor, ama ben rahat oynuyorum. Kaymıyor diyeceğim ama çok da sorumluluk almak istemiyorum. :)

120 tl'ye almıştım, linkteki adresten değil ama.

bende asics control kullanıyorum..Hakan abi bilir bizim ups deki fayans kaplı odayı..orda oynarken kayma gibi bir durumla karşılaşmadım..yarın yine denerim emin olmak için..ondan sonra ayakkabımı tavsiye edebilirim :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir sorum olacak yüksek tabanlı ayakkabılarda burkulma olma şansı raha yüksek deniyor peki bu burkulma şansı nasıl? Fazla burkulma vakası yaşanır mı? 3 sene önce bir burkulma yüzünden ayağımdaki bağlarım zedelendi ve basketbol kariyerimin bitişinde çok büyük rol oynadı ve hala tam randuman alamıyorum bu yüzden ayak burkulmasından çok korkuyorum. Yüksek tabanlı ayakkabı kullananlar memnun mu? Hiç sakatlık yaşadılar mı? Ona göre ben de bir ayakkabı tercih edeceğim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende babolat extra gel michelin lastik tabanlı ayakkabı kullanıyorum 1500 km yaptım hala çok memnunum.Bizim gibi yana fazla şase yapmıyan defansif oyuncular için bayağı iyi tam bir allround tarzı ayakkabı anlıyacağınız dağa bayıra çamura yağmura toza toprağa her türlü şarta uygun.Fren mesafesinide ayrıca 5 cm kısaltıyor...Yalnız atak oyuncuları için tavsiye edilmez çünkü taban kalın yanal hareketlerde burkulma riski fazla....

Selamlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende babolat extra gel michelin lastik tabanlı ayakkabı kullanıyorum 1500 km yaptım hala çok memnunum.Bizim gibi yana fazla şase yapmıyan defansif oyuncular için bayağı iyi tam bir allround tarzı ayakkabı anlıyacağınız dağa bayıra çamura yağmura toza toprağa her türlü şarta uygun.Fren mesafesinide ayrıca 5 cm kısaltıyor...Yalnız atak oyuncuları için tavsiye edilmez çünkü taban kalın yanal hareketlerde burkulma riski fazla....

Selamlar...

Bize uymaz hocam böyle ayakkabılar. Ayakkabı dediğin benim anlayışımda sadece giyilir. Bırak ondan sonra ayakkabıyı ne yapacaksa yapsın sağa sola kendi koştursun atlasın zıplasın kaysın kaymasın onun bileceği iş varsa böyle bir ayakkabı alalım beni koşturacak ayakkabı bana uymaz, tembel işi olması gerek, ben koşturacaksam ayakkabı neme gerek..

Bizede böylesi varsa..!!!

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 3 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..