Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masaların 2 Farklı Renkte Olmasının Sebebi Nedir?

huorfefalas

Recommended Posts

Herkese merhabalar. Uzun süredir merak ettiğim bir konuyu sizlere de sorarak bu konudaki fikirlerinizi,bilgilerinizi almak istedim. Neden masa tenisi masalarının yeşil ve mavi olmak üzere 2 farklı rengi var? Bu konu ile ilgili bir kural var mı?

1.1.4. Oyun yüzeyi yeknesak koyu bir renk ve mat olacaktır. Üst yüzeyin 2.74 m uzunluğundaki iki kenarı boyunca 2 cm genişliğinde beyaz kenar çizgileri, 1.525 m uzunluğundaki iki kenarı boyunca 2 cm genişliğinde beyaz uç çizgileri bulunacaktır. Koyu ve mat olmak şartıyla her renk olabilir. Mesela kahverengi,mor vesaire ama bunları kim tercih eder? beni sarmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanki daha önce sorulmuştu ama bulamadım forumda. Top seçimi kriteri nedir? Turuncu top kullanıyoruz genelde ama uluslararası müsabakalar beyaz topla yapılıyor. Nedeni nedir acaba?

Bir de şu var, bir oyuncu turuncu forma giyse maç beyaz topla, beyaz forma giyse turuncu topla mı oynanır? Veya şöyle sorayım, formada ağırlıklı renk olarak yasak olan renklerde forma giyildiğinde, topun rengini değiştirmek suretiyle kural esnetilebiliyor mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 7 months later...

Sanki daha önce sorulmuştu ama bulamadım forumda. Top seçimi kriteri nedir? Turuncu top kullanıyoruz genelde ama uluslararası müsabakalar beyaz topla yapılıyor. Nedeni nedir acaba?

Bir de şu var, bir oyuncu turuncu forma giyse maç beyaz topla, beyaz forma giyse turuncu topla mı oynanır? Veya şöyle sorayım, formada ağırlıklı renk olarak yasak olan renklerde forma giyildiğinde, topun rengini değiştirmek suretiyle kural esnetilebiliyor mu?

eski bir soru ama forumu karıştırırken buldum benim de aklım karıştı bir bilen varsa açıklayabilir mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

masada yeşil ve mavi renk yıllardır kullanılan renkler, şimdiye kadar başka bir renk görmedim, turuncu ve beyaz top daha iyi seçildiği için olabilir,

top konusuna gelince yasal top rengi sadece turuncu ve beyaz olabilir, uluslarası turnuvalarda genelde beyaz kullanılıyor fakat bu durum sadece sporcuların isteklerinden kaynaklanıyordur, bir de ışık rengi top seçimini etkiler, aydınlatması beyaz ışıkta turuncu top daha iyi seçiliyor, sarı ışıkta da beyaz daha iyi seçiliyor,

top ve tişört rengine bakacak olursak; kural olarak tişörtün gövde rengi ile top aynı renk olamaz, kollar ve yaka farklı renk olabilir, yani gövdesi turuncu tişört giyen biri turuncu topla maça çıkamaz, sadece beyaz topla oynayabilir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..