Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sünger Kalınlığı Ve Raket Tavsiyesi

Guest JOwaldner

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar tim in sitesinde baktığım birkaç lastik de sünger kalınlığı 1.8mm 2.0 mm max diye geçiyor pekiya bu max tam olarak kaçtır 2.5 mi 2.6 mı nasıl bilebilirim?

bir de hazır konu açmışken :) 300-400 saat kadar masa tenisi tecrübesi olan biri için core cell off- tahta uygun mudur(masadan açılarak oynadığım çok oluyor)

ve lastik olarak cor2 düşünüyorum acaba bunun dışında ne tavsiyeleriniz olabilir ve sünger kalınlığı ne olmalıdır

(raket le genelde robot la falan oynaytacağımdan en önemlisi bana oyunu öğretmesidir, normal şartlarda hep backhand vururum forehand i sadece çakma larda ve backhand olarak yetişemeyeceğim toplarda kullanırım)

ve genelde backhand oynadığım için acaba st sap mı almalıyım?

not: fiyat çok sorun değildir 200 lira ya kadar pek osrun olmaz, ve günde 2 saat kadar maç/antreman yapmaktayım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaşlar tim in sitesinde baktığım birkaç lastik de sünger kalınlığı 1.8mm 2.0 mm max diye geçiyor pekiya bu max tam olarak kaçtır 2.5 mi 2.6 mı nasıl bilebilirim?

bir de hazır konu açmışken :) 300-400 saat kadar masa tenisi tecrübesi olan biri için core cell off- tahta uygun mudur(masadan açılarak oynadığım çok oluyor)

ve lastik olarak cor2 düşünüyorum acaba bunun dışında ne tavsiyeleriniz olabilir ve sünger kalınlığı ne olmalıdır

(raket le genelde robot la falan oynaytacağımdan en önemlisi bana oyunu öğretmesidir, normal şartlarda hep backhand vururum forehand i sadece çakma larda ve backhand olarak yetişemeyeceğim toplarda kullanırım)

ve genelde backhand oynadığım için acaba st sap mı almalıyım?

not: fiyat çok sorun değildir 200 lira ya kadar pek osrun olmaz, ve günde 2 saat kadar maç/antreman yapmaktayım

markadan markaya,lastikten lastiğe göre değişir bu..bildiğiniz gibi ittf in kurallarına göre sünger ve lastik birlikte 4 mm den kalın olamaz..bu yüzden üst yüzeyin kalınlığıda max sünger standardını belirler..butterfly da sünger kalınlığı genelde 1.3 , 1.5 , gibi tek sayı şeklinde gider max seçeneği bildiğim kadarıyla 2.3 tür..mesela bryce ın max ı yoktur..hızından dolayı 2.1 en kalın olanıdır yani max dır..diğer lastiklerde genelde 2.4 yahut 2.6 dır..çin lastiklerinde ise 2.2 en kalın süngerdir..2.4 yahut 2.6 süngerli bir çin lastiği düşünemiyorum zaten :gulumse: raket tavsiyesine gelince onu daha iyi bilenler açıklarlar benden bu kadar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2.4 mm veya 2,5 mm raketi oldukça ağırlaştırabilir. bu yüzden temel hareketlerde bile sıkıntı yaşayabilirisniz. ben bir süre 2,5 mm ile oynamaya .alıştım ancak beni oldukça sıkıntıya düşürdü. bazı temel hareketleri bile yapmakta zorlandığım için vazgeçtim. ayrıca kontrolü de bayağı azaltıyor. ama karar sizin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

max için yazanları okudukça kafam karıstı. başkalarının da kafası karışmasın diye toparlarsak 4.0 mm den üst lastik kalınlıgını çıkartınca kalan uzunluk o lastiğe takılabilecek süngerin max kalınlığıdır. max adı da buradan geliyor. max bryce yoktur bu arada 2.1 süngerlisi ayrı bir seçenek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..