Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dengesiz Vücut Gelişimi

Guest Offansive

Recommended Posts

Arkadaşlar annem,babam,arkadaşlarımın bana söylediğine göre benim sağ omuzum aşağıda sol omuzum yukarıdaymış;ama çok dikkatli bakarsan belli oluyor.bunu masa tenisine bağlıyorlar.sizce böyle birşey mümkün mü?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben ergenlik çağımdayken bi ara body yapmıştım,sağ tarafımı çok sol tarafımı az geliştirdiğimden vücudum dengesiz duruyo,yani sağım çok gelişmiş solum az gelişmiş durumda sanırım bu bi tarafı çok diğer tarafı az kullanmayla da ilgili olabilir.gerçi şu an body'e yeniden başladım ama hala bi gelişme yok. :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kullanılan kaslar hipertrofiye uğrar yani büyür aynı dert bende de sağ taraftaki tüm kaslar biceps triceps deltoid pectoral hepsi sol tarafa göre daha fazla gelişmiş durumda eğer zamanın varsa düzenli kondisyona git böylece dengesizliği ortadan kaldırırsın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kullanılan kaslar hipertrofiye uğrar yani büyür aynı dert bende de sağ taraftaki tüm kaslar biceps triceps deltoid pectoral hepsi sol tarafa göre daha fazla gelişmiş durumda eğer zamanın varsa düzenli kondisyona git böylece dengesizliği ortadan kaldırırsın

Sen ortadan kaldırdınmı? :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim dikkat ettiğim kadar Masa tenisini uzun yıllar yapan sporcular normal insanlara göre biraz daha kambur duruyorlar bu da aslında normal masanın başında çok eğildiğimiz için vucut bir müddet sonra eğik durmaya alışıyor. hem eğilip hem dik durmaya çalıştığınızdada oyun konsantresi bozuluyor oyuna kendinizi veremiyorsunuz. Bence en iyisi takıntı yapmadan nasıl rahat ediyorsak öyle oynamak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..