Jump to content
Masatenisi.org Forum

Millet Acil Tavsiyenize Ihtiyacım Var !

Guest Barış885

Recommended Posts

Ben kombine bir raket toplamak istiyorum ama hem kararsız kaldım hemde bilgim yok araştırmalarım sonucu bişeyler buldum ama ne kadar uygun bilmiyorum... Tahta Butterfly Boll Tri Carbon , Forhand: Tenergy 05 1.9 mm , Backhand: Sinus yada Tubhar Nimbus yada Harricane 3 1.9mm(özellikle Backhand kısmında kararsız kaldım) oyun sitilim defans ve ofans olarak iyi sayılır o yüzden ofans ve defans dengeli bir raket lazım.Ayrıca hızlandırıcı solüsyonda kullanmak istemiyorum o yüzden forhand için Tenergy 05 ' i seçtim.Ancak sizin önereceğiniz farklı bi kombinasyon varsa(bütçe çok fazla sorun değil) onada açığım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

seçtiğin kombinasyon savaş çıkarda pinpon topuyla düşman öldürürüm diye düşünüyorsan çok etkili olur......işin şakası tabi...gerçekten ilk kombinasyonsa sakın alma :D:

Üye adın Barış ama Cannibal in dediği gibi şavaş hazırlıkları yapıyorsun, bencede alma.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu raket sizi oyundan soğutur. Arkadaşların tavsiyelerine kulak verin. Bir de anlamadığım son birkaç haftadır çoğu kişi acil tavsiye istiyor. Nedir bu aciliyet onu anlamadım ??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu raket sizi oyundan soğutur. Arkadaşların tavsiyelerine kulak verin. Bir de anlamadığım son birkaç haftadır çoğu kişi acil tavsiye istiyor. Nedir bu aciliyet onu anlamadım ??

Hocam 1 hafta içinde turnuva olacak aciliyet o yüzden.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Muhtemelen ilk profesynel raketin olacak değil mi?

Bu forumda sayısız kere söylendi ki ilk kombinasyonunu yapacaklar all+ tahta üzerine kontrollü ve ince lastikler takmalı. Sen off+ tahta üzerine off+ lastik takıyorsun...

Daha önce açılan sayısız konuları bir zahmet oku, ilk raketini yapacak oyuncular için açılan foruma gir ve yazılanlara bak ve sonra bir karar ver.

Hocam peki ilerisi için nasıl bir kombinasyon sence?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bir hafta içinde turnuva olacaksa hiç acele etme. rakiplerini sevindirme.

tabi turnuvayı set almadan bitirme gibi bir hedefin varsa off+ tahta üzerine off+ kombinasyonun faydalı olur.

turnuvaya alıştığın raketle gir. en iyi yeni raketle olduğundan daha iyi netice alırsın.

Hocam 1 hafta içinde turnuva olacak aciliyet o yüzden.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gayet güzel kaptır gitsin...

Birşey daha sorucam.Butterfly All + bi tahta buldum carbonlu ama modelini dunuttum 160 TL civarı birşey.Ona Takkines chop 2 1.7mm (BH) taksam Tenergy 05 2.1 mm bulabilirsem 1.9 mm veya 1.7 mm (FH) kullanılabilirmiyim?Dün yazdığım kombinasyonu galiba bulamayacam.Senin tavsiye edeceğin bir lastik varmı?Mümkünse butterfly olsun çünkü başka marka bulmam zor görünüyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Başlangıç için bir tahtaya 160 tl vermek saçmalık...

Bulabildiğin en ucuz all+ tahtayı al. Butterfly'ın da bir ton all+ tahtası var. Tipi hoşuna giden bir tanesini al... Lastik olarak da butterfly tackiness D al. 2.1mm veya 1.9mm olur hiç fark etmez...

Ayrıca ankarada nasıl oluyor da sadece bnutterfly bulabiliyorsun anlamak mümkün değil.

ulusta altunay spor var. Çarşıda alt katta.

sonra donic'in temsilcisi var.

hazerspor.com'a gir iletişime tıkla orayı ara sor.

Senin yapman gereken all+ herhangi bire tahta üzerine kontrollü atak türü olan yani allround tipi lastik kullanman. Marka fark etmez...

Hocam senin dediğin altunay spora gittim.ordakilerle konuştum eleman dediki sana iki tane Sriver FX yada L yada Sriver verelim kalınlığı max olsun dedi tahta olarak ben primovitesse-an carbon( Bence adamın dediği çift taraflı Sriver pek içime sinmedi bence Sriver FX (FH) Tackıness D (BH) tahta aynı) seçtim sen nedersin?{ben carbonlu tahta alıcam yoksa butterfly 7000 de kötü raker değil bence biraz farkı olmalı :-))) } Sriver FX mi daha uygun olur yoksa diğerlerimi çünkü diğerleri çok uçuk lastiklerdi ve başka marka yoktu. (ayrıca internet sitesindende almak istemiyorum ne olur ne olmaz).Benim aklımdaki Sriver FX (FH) Tackıness D (BH) tahtada yukarda söylediğim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam senin dediğin altunay spora gittim.ordakilerle konuştum eleman dediki sana iki tane Sriver FX yada L yada Sriver verelim kalınlığı max olsun dedi tahta olarak ben primovitesse-an carbon seçtim sen nedersin?{ben carbonlu tahta alıcam yoksa butterfly 7000 de kötü raker değil bence biraz farkı olmalı :-))) } Sriver FX mi daha uygun olur yoksa diğerlerimi çünkü diğerleri çok uçuk lastiklerdi ve başka marka yoktu. (ayrıca internet sitesindende almak istemiyorum ne olur ne olmaz)

eğer primorac 7000 de her vuruşu rahatça yapabiliyorsan sorun olmaz carbon tahta üzerine sriver fx ama tabi turnuvaya 7000 le gir yoksa rakete alışmadığın için alacağın maçı verirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam senin dediğin altunay spora gittim.ordakilerle konuştum eleman dediki sana iki tane Sriver FX yada L yada Sriver verelim kalınlığı max olsun dedi tahta olarak ben primovitesse-an carbon seçtim sen nedersin?{ben carbonlu tahta alıcam yoksa butterfly 7000 de kötü raker değil bence biraz farkı olmalı :-))) } Sriver FX mi daha uygun olur yoksa diğerlerimi çünkü diğerleri çok uçuk lastiklerdi ve başka marka yoktu. (ayrıca internet sitesindende almak istemiyorum ne olur ne olmaz)

Bence de hazerspora bir git orada lastik ve tahtaları deneme şansın oluyor.Sana uygun gelirse alırsın gelmezse başka yerlere markalara bakabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence siz burdakilerin tavsiyesini dinleyin..yoksa anlamıyorsunuz diye carbon tahta üstüne max lastikleri takıp göndercekler sizi..sonrada Allah bereket versin deyip işlerine bakacaklar..sizde kazıklandığınızla kalacaksınız..üstüne üstlük her vurduğunuz top dışarı çıkınca oyundan soğuyacaksınız..bunlar mı olsun istiyorsunuz?kaç defa buna benzer ilk raket tavsiye konusu açıldı..onlara bir göz atsanız nasıl olur?ordakileri iyice okuduktan sonra söylediğiniz ekipmanların size uygun olup olmadığını anlarsınız..birde 7000 den farklı olsun demişsiniz..forumda kaç defa söylendi bu..bende dedim kaç defa..en kötü combo raket en iyi hazır raketten 1000 kat iyidir diye..sizin 7000 den farklı olsun diye alcağınız raket emin olun çok farklı..alın oynayın anlarsınız..nedir bu ''almışken en iyisi en hızlısı olsun'' mantığı..benim size tavsiyem ekipman tavsiyesi başlığı altında açılan tüm konuları okumanız ve ondan sonra bir karar vermeniz..net üzerinden alışveriş ise gayet kolay ve güvenilir..bu forumdaki herkes ekipmanını internet üzerinden alıyor nerdeyse..korkulcak,endişe edilcek bir durum yok..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tecrübesi olmayan üyelerin veya tavsiye isteyenin mesajını doğru dürüst okumaya zahmet etmeyenlerin cevap yazması engellensin bence. Hem yanlış yönlendiriyorsunuz hem düzgün tavsiye vermeye çalışanları engelliyorsunuz.

Bu tavsiye isteyen vatandaş ANKARA'da. Siz diyorsunuz ki hazerspora git... Hazerspor nerede? istanbulda...

Bir başkası da bir sene sonra solüsyon gerekir demiş. Yahu herkes aynı hızda mı gelişiyor? Ayrıca sriver fx zaten 1senede eskiyecek, solüsyon gerekmesini konuyla ne alakası var?

Sonuncu olarak Barış'ı "haşlamak" istiyorum :)

Barış güzel kardeşim, sen bizden tavsiye istemedin mi? Sen bu konuda tacrübesiz ve bilgisiz olansın değil mi?

Sen şimdi sana tavsiye ettiğim malzemenin senin butterfly 7000 hazır raketten yavaş olduğunu nereden çıkarttın?

Sana tavsiye ettiğim kombinasyon herhangi bir hazır raketten kat kat hızlı ve spinli. Senin bu kombinasyona alışman aylarını alacak.

Sen bana uymuyorsun "ben carbon alacam" diyorsun. E o zaman bana neden soru sorup zamanımı harcıyorsun güzel kardeşim?

Git schlager carbon al üstüne de bryce high tune al. 350 milyona bir kombinasyonun olsun işte o zaman senin butterfly 7000 adlı raketinden çok ciddi anlamda bir farkı olmuş olur :)

Abicim (yaş kaç bilmiyorum) bak benim demek istediğim şu idi ben carbonsuz tahta istemiyorum düz tahta pek ne biliyim az gibi sanki suntadan bahsediliyomuş gibi oluyo değil ayrıcada seçtiğim tahta en ucuz karbonlu tahta gösteriş derdim de yok kaç kişi anlıyo sanki lastiklerden kime hava yapıcam karbonlu kullanan bi arkadaşım normal tahta ağır olur karbonlu daha hafiftir dedi tam tersi ise bilmiyorum ama benim bildiğim karbonun sürtünmeği ve ağırlık hissini azaltığı bilmem ne kadar doğru o yüzden 7000 den farklı olsun dedim vuruş yaparken kusursuz olsun istiyorum derdim o anlata biliyormuyum.Yoksa lastik tanıtımlarında dünya yıldızları şuan bunu kullanıyo diye yazıyo az buçuk anlayan biri olarak 'ha demek ki bu daha iyi ama alışıncaya kadar perişan olacam' diyorum kendi kendime ama siz mümkün değil oyunayamazsın o raketle diyince biraz daha alçağa indim tavsiyenizi dinlemesem niye bu kadar yazı yazıp soru sorayım ha dersen ki karbon tahda da kontrol çok zor oda masa tenisinden soğutur yada 1 , 2 ayda alışacağın rakete 4,5,6 ayda ve sıkı çaılşarak anca alışırsın diyosan gene ey vallah ama benim derdim hem raket çok güç sarf edip kolumu yormasın hemde iyi olsun karbon o yüzden karbonlu niye olmasın diyosun ama lütfen biraz açıklarsan sevinirim karbon tahtada ne amaçla kullanılıyor? bide benim fikrim şu Tahtaya okey dersen o yok demezsen normal bir ALL+tahta Sriver FX (FH) Tickness D (BH) yada Çift taraflı Sriver FX yada Sriver L yada Sriver sen ne dersin usta ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abicim (yaş kaç bilmiyorum) bak benim demek istediğim şu idi ben carbonsuz tahta istemiyorum düz tahta pek ne biliyim az gibi sanki suntadan bahsediliyomuş gibi oluyo değil ayrıcada seçtiğim tahta en ucuz karbonlu tahta gösteriş derdim de yok kaç kişi anlıyo sanki lastiklerden kime hava yapıcam karbonlu kullanan bi arkadaşım normal tahta ağır olur karbonlu daha hafiftir dedi tam tersi ise bilmiyorum ama benim bildiğim karbonun sürtünmeği ve ağırlık hissini azaltığı bilmem ne kadar doğru o yüzden 7000 den farklı olsun dedim vuruş yaparken kusursuz olsun istiyorum derdim o anlata biliyormuyum.Yoksa lastik tanıtımlarında dünya yıldızları şuan bunu kullanıyo diye yazıyo az buçuk anlayan biri olarak 'ha demek ki bu daha iyi ama alışıncaya kadar perişan olacam' diyorum kendi kendime ama siz mümkün değil oyunayamazsın o raketle diyince biraz daha alçağa indim tavsiyenizi dinlemesem niye bu kadar yazı yazıp soru sorayım ha dersen ki karbon tahda da kontrol çok zor oda masa tenisinden soğutur yada 1 , 2 ayda alışacağın rakete 4,5,6 ayda ve sıkı çaılşarak anca alışırsın diyosan gene ey vallah ama benim derdim hem raket çok güç sarf edip kolumu yormasın hemde iyi olsun karbon o yüzden karbonlu niye olmasın diyosun ama lütfen biraz açıklarsan sevinirim karbon tahtada ne amaçla kullanılıyor? bide benim fikrim şu Tahtaya okey dersen o yok demezsen normal bir ALL+tahta Sriver FX (FH) Tickness D (BH) yada Çift taraflı Sriver FX yada Sriver L yada Sriver sen ne dersin usta ?

Arkadaşım madem iyi oyuncuların ekipmanlarına bakıyorsun sana bir soru. Wang Hao, Wang Liqin , Ma Long , Vladimir Samsonov... en iyi 10 içindeki bu oyuncular karbonlu tahta mı kullanıyor? Kulaktan dolma bilgileriniz olabilir ona birşey diyemem ama bir iki birşey okuyup öğrenmeden yanlış bildiklerinizi diretiyorsunuz. Biz tamamen sizin yararınıza konuşuyoruz. all + veya off - bir tahta üzerine 1.8 veya 1.9 mm yumuşakça bir lastik size bayağı gider. Siz ne kadar kendinizi iyi zannederseniz zannedin hazır raketten kombinasyon rakete geçerken bu tarz bir raket toplamalısınız. Timo Boll'a masa tenisine başlayınca sende yetenek var diye off + üstüne max lastik vermediler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Özetlersek: Bildiklerin ve sana söylenler yanlış. Daha önce de söylediğim gibi all+ tahta ve lastikler senin hazır raketinden 10 kat daha hızlı ve spinli. Yani alacağın kombinasyon çok çok farklı bir kombinasyon. Daha hızlısını alırsan antrenmanda belki daha iyi gibi hissedeceksin ama maçta kaybedeceksin. Karar senin istediğini al...

Abi ben sana söylediğin kombinasyon kötü dedim ya da başka bir şey mi söyledim sadece tahta konusunda ben anlamadım All + dedin lastiktede Sriver FX ALL + değilmi ya da Sriver L ya da Sriver ben sana onu sordum sen bana dersen ki şu lastiği al bende onu alıyım sen bana All+ lastik diyosun isim ver de bende onu alıyım bana verdiğin tek isim tackıness d iki taraflı tak ya da tek taraflı tak demedinki ben sana BH ye teckıness c 2 takıyımmı dedim sen bana tackıness d dedin FH için bişey söylemedin ben de senin dediğin yere gittim tackıness d yok dediler ama getirebiliriz dediler ama sana çift taraflı sriver verelim dediler bende sana sordum ne yapıyım tahta şu olsa illa karbonsuzmu olsun hiç umut yokmu manasında bişey söyledim yanlış anladın ha o 7000 kelmesini yanlış anladıysan kusura bakma bi sonra ki mesajda da aynı şeyi söyledim.Ben başta da söylediğim gibi kötü demedim tahta konusunda all + normal dedin bende karbon iyi diye biliyordum sende normal iyi diyosun ama sriver serisi sana uymaz yada uyar demiyosun lastik ismi verde bende o göre hareket ediyim başka marka olmuyo anca internet sitelerinde var onlarada ben güvenmiyom yardımcı olmanı bekliyorum mümkünse butterfly şu lastik de ben de onu alayım ve mümkünse alternatiflerinide aynı marka olsun tabi yardımcı olmak istersen.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly tahtaların üzerinde all+ off- off off+ şeklinde hız değerleri belirtilir. Karbon olsun olmasın herhangi bir all+ tahta al.

lastik olarak da sriver FX al. ama mümkünse 1.9 veya 2.1 al. Ama yoksa max ile de idare edersin.

Bunları al 1 kere yapıştır öyle kalsın. Her antrenmandan önce tekrar yapıştırma.

not: yazarken noktalama işaretlerine birazcık olsun uysan? inan 3 kere okudum ne demek istediğini anlamak için.

Ey vallah abi sağol

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly tahtaların üzerinde all+ off- off off+ şeklinde hız değerleri belirtilir. Karbon olsun olmasın herhangi bir all+ tahta al.

lastik olarak da sriver FX al. ama mümkünse 1.9 veya 2.1 al. Ama yoksa max ile de idare edersin.

Bunları al 1 kere yapıştır öyle kalsın. Her antrenmandan önce tekrar yapıştırma.

not: yazarken noktalama işaretlerine birazcık olsun uysan? inan 3 kere okudum ne demek istediğini anlamak için.

son bir soru daha sorucam ; bulabilirsem tackiness d (BH) sriver FX (FH) mi daha sağlıklı olur yoksa çift taraflı sriver mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

imzamdaki 7000 den sonraki tahtam ve lastiklerim. ilk oynarken gayet hızlı geldi.. 45 günde falan istediğim kontrol seviyesine geldim diyebilirim... 1 sene neredeyse olcak şu anda bile %100 değil bence... o yüzden ilk kombinasyon için tahta kesinlikle all+ lastikler avrupaysa 1.8mm yi çin mallarında 2.0mm yi geçmeyecek şekilde tercih edilmeli

ben tam yazarken sende son anda mesaj atmışsın onada kendimce yazayım.... çift taraf aynı alırsan bir sorun olmaz bence ama 2 yön farklı alırsan belki farklı lastikte görmüş olursun sünger ve üst yüzeyler farklı olur gelecekte alacağın için yorum farkın olabilir... çift taraf aynı alman oyun açısından belki daha iyi olabilir ama

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

son bir soru daha sorucam ; bulabilirsem tackiness d (BH) sriver FX (FH) mi daha sağlıklı olur yoksa çift taraflı sriver mı?

En iyisi yakında turnuvaya gideceksen hazır raketinle git maçlarını yap ve orada ekipmanını satmak isteyen kişilerle irtibat kurup onların ekipmanlarını al biraz dene fikir sahibi ol. Eline yatan bir kombinasyon olursa ve satıyorsa ver parasını al. Bu işler genelde böyle olur, profesyonel raketlerle tanışmak için turnuvalarda çok iyi fırsatlar yakalayabilirsin. Kullanılmış temiz bir kombinasyon senin için hem ekonomik hem de hazır halde sunulmuş olur. Yepyeni tahta ve lastiklere dünya kadar para verip alma, benden sana abi nasihatı olsun. Pro raketlere iyice alıştıktan sonra yine bu forumda tertemiz sıfır gibi tahta ve lastikleri yarı fiyatına bulabilirsin ilerleyen günlerde merak etme. Başarılar....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 71 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..