Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yapıştırıcılar / Stiga Power Attach - Dhs Aqua

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Dhs aqua bence çok güzel, 3 defa tak sökten sonra çok rahat sökülüyor süngerden. Butterfly ve Tibhar daha ince oluğu için tahtaya takıldığında lastikler daha hızlı atıyor sanki. Dhs kullanmaya başlayınca lastiklerimi daha kolay kontrol etmeye başladım. Tabakası epey yumuşak olduğu için hızını biraz düşürüyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Su bazlı yapıştırıcıyla yapıştırılmış lastiği söktükten sonra, lastik üzerinde kalan kalıntıyı çıkarmanın pratik bir yolu var mı, yoksa minik minik soyacak mıyız? Süngerden de kopma yapma riski oluyor bu şekilde.

Veya temizlemeden olduğu gibi yapıştırsak, kalıntılar sorun oluşturmayacak şekilde yeni yapıştırıcıyla birleşir mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

lastik sabunlu suyla yıkanabiliyormuş. tahtaya su değdirilmemesi tavsiye ediliyor. o da nemli bezle siliniyormuş.

Deneyimlediğim kadarıyla su bazlı yapıştırıcıyı sürerken mutlaka 1 dakika kadar iyice çalkalayın. Yoksa %40 a varan hız kaybına neden olabiliyor(eğer hiç çalkalamadan sürerseniz). Ayrıca su bazlı bileşim hiçbir zaman "speed glue" etkisi yapmıyor, aksine bir kez yapıştırılınca bir daha sökülmemesi tavsiye ediliyor. Son bir şey (bilenler lütfen yorum yazsın) iki kat sürünce ve ısıtıcı(fön makinesi) ile yapışkanı kurutunca (yapıştırıcı kutusunda uygulamasında sakınca olmadığı söyleniyor sadece) en iyi sonucu veriyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lastik sabunlu suyla yıkanabiliyormuş. tahtaya su değdirilmemesi tavsiye ediliyor. o da nemli bezle siliniyormuş.

Deneyimlediğim kadarıyla su bazlı yapıştırıcıyı sürerken mutlaka 1 dakika kadar iyice çalkalayın. Yoksa %40 a varan hız kaybına neden olabiliyor(eğer hiç çalkalamadan sürerseniz). Ayrıca su bazlı bileşim hiçbir zaman "speed glue" etkisi yapmıyor, aksine bir kez yapıştırılınca bir daha sökülmemesi tavsiye ediliyor. Son bir şey (bilenler lütfen yorum yazsın) iki kat sürünce ve ısıtıcı(fön makinesi) ile yapışkanı kurutunca (yapıştırıcı kutusunda uygulamasında sakınca olmadığı söyleniyor sadece) en iyi sonucu veriyor.

Söylediğiniz, sürmeden önce çalkalama ve sürdükten sonra fön makinesiyle kurutma işlemleri tüm subazlı yapıştırıcılar için mi yoksa belli bir markanın yapıştırıcısı için mi geçerli?

(Siz hangi marka yapıştırıcıyı tercih ediyorsunuz?)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben yarım kat da sürdüm, 3 kat da. Lastik tahtayı tuttuğu sürece bir fark yok. En iyi sonuçtan kastınız tam olarak nedir bilmiyorum ama bu ürünlerin tek bir amacı var o da lastiği tahtaya yapıştırmak. Aylar senelerce ayrılmasın istiyorsanız -atıyorum- 3 kat sürün, kolay ayrılsın istiyorsanız benim gibi en incesinden tek kat. Hissinde, atışında bir fark yok sonuç olarak. Fön de doğal olarak kurumasını hızlandırmak için..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben yarım kat da sürdüm, 3 kat da. Lastik tahtayı tuttuğu sürece bir fark yok. En iyi sonuçtan kastınız tam olarak nedir bilmiyorum ama bu ürünlerin tek bir amacı var o da lastiği tahtaya yapıştırmak. Aylar senelerce ayrılmasın istiyorsanız -atıyorum- 3 kat sürün, kolay ayrılsın istiyorsanız benim gibi en incesinden tek kat. Hissinde, atışında bir fark yok sonuç olarak. Fön de doğal olarak kurumasını hızlandırmak için..

kesinlikle. defalarca yapıştırsanız da bir nebze olsun hızlanmıyor lastiğiniz ve speed glue etkisini kazanmıyor. Ama kötü yapıştırırsanız (çalkalamas-dan, iyice yedirmeden vs. ) hız kaybına sebep oluyor. yazdıklarımın yanlış anlaşılması benim kusurum sanırım. düzeltme için teşekkürler. Fön hususu ise muamma, bu yüzden sormak istedim. çok az da olsa faydasını gördüm doğruluğunu öğrenmek için sorayım dedim zaten

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

acıkcası donic subazlı sungerden oturu kotu hemen sungeri bıtıyor ve sokmesi zor, tıbhar en iyisiydı tepesinde kendi sungeri olan, şuan dhs 5o ml olanı kullanıyorumen en cabuk temızlenen bu oldu ama olay temızlemekle bıtmıyor daha onemlısı eşit surme ve ıyı yapıştırma bu konuda tıbharı tek gecerim, yapıştırıcı tek kat bile olsa sentetik tineri tek kat sürerek lastık ve tahtaya uyguluyorum yapıştırıcı cürüdügü için hemen parmak veya kumaş parcası yardımıyla iteleyerek temızlenıyor.

(bahsettigim urunler 25 ml)

AYRICA malzemeler ılk gunki hallerini alıyor tertemiz... TABİ EZ cihazı tiner kokusunu severmi bilmem... : P

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende üstü süngerli olan tibhar vardı bitti aynı tibharın üstü süngersiz olanıyla lastik yapıştıramadım. Eskisini nasıl yapıştırıyorsam aynısını yapıyorum ama lastik tahtadan düşüyor. Tahta çok yapışkan lastik çok yapışkan ama bir türlü birbirlerine yapışmıyorlar. Lastiği takarken rulo kullanmama rağmen birkaç saat sonra ortasında hava oluyor. Yardım edebilecek biri varsa çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..