Jump to content
Masatenisi.org Forum

Defans Raketi Hakkında Yardım

Guest Can UYAR

Recommended Posts

Konu başlığında da dediğim gibi defans raketim için tavsiyelere ihtiyacım var. Backhand için Tackiness CII veya Topspin C düşünüyorum, tahta ve FH konusunda kararsızım. Tahtada kontrole ihtiyacım var ve FH için spin ve kontrolün bir arada olduğu bir lastik arıyorum. Onun için de Geospin Tacky ve bir kaç lastik daha önerdiler ama emin olamadım. Bütçem 50-55€ civarı ve Tim'den almayı düşünüyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Defans tahtalarının sapları çoğunlukla düz (st) olur ama.

Düz sap istemiyorsanız Stiga Tube Defensive sap seçenekleri olan bir tahtaymış.

Butterfly Grubba Pro var bir de, tam defans tahtası değil ama oldukça yakın görünüyor.

Bildiğim diğer defans tahtaları hep düz saplı.

(Defans tahtalarıyla oynamadım. İnternetten gördüğüm kadarıyla konuşuyorum.)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konu başlığında da dediğim gibi defans raketim için tavsiyelere ihtiyacım var. Backhand için Tackiness CII veya Topspin C düşünüyorum, tahta ve FH konusunda kararsızım. Tahtada kontrole ihtiyacım var ve FH için spin ve kontrolün bir arada olduğu bir lastik arıyorum. Onun için de Geospin Tacky ve bir kaç lastik daha önerdiler ama emin olamadım. Bütçem 50-55€ civarı ve Tim'den almayı düşünüyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

tahta: Gambler Kevlar Oversize

fh: -RITC 729 Cream MRS, 1.5 mm ... 2.0 mm..

-RITC 729 Japan Judo

bh: -RITC 729 FX-C, 1.0 mm

zeropong.com

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle foruma hoşgeldin bilge:)50-55 € civarı bütçen varsa 15-25€ arası bir tahta sanırım seni idare eder lastiklerde de istediğin gibi

25 € tackiness chop II

tahtada 22 € grubba variant(80 gr ) veya 24€ tibhar defence plus(75 gr oldukça hafif)

diğeride arkadaşın söylediğin gibi super fx soft oda 8€ etti sana 56-58 € :)

ama eğer diyorsan ki ben tibhar co s3 alcam sen bilirsin:) o zaman 8-10€ ucuzlar siparişin haadi kal sağlıcakla kolay gelsin

hem grubba ve tibhar defence ın flsi de var:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...

Merhabalar,

bende bir defans kombinasyonu oluşturmak istiyorum ancak bu konuda zihnim karışık. Beğendiğim iki tahta var xiom aigis ve butterfly alfa def. oversize ve sap boyutlarını inceledim biribirine çok yakın ancak ağırlık olarak 20 gr aigis daha hafif acaba bunun bir önemi var mı bugüne kadar hep hafif tahtaları tercih etmiştim açıkçası... ağır olması daha mı iyidir bilemedim!...

Normalde bh olarak bir kaç pütürle oynadım c8, 873, cloudy&fog 3 gibi... fakat anti kullanmak istiyorum bir kaç kez matsushita tahta üzerinde tibhar ın bir antisini denedim çok hoşuma gitti... Kolay hakim olup alışabileceğim bir anti önerir misiniz? Ayrıca fh de hücum oynuyorum zihnimdeki tek lastik tenergy05 m.maze carbon üzerinde bunu denedim iyi kontrol ediyorum ve topspinler çok iyi gerçekten müthiş bir lastik oynarken çok keyif aldım ancak bu konuda da yani en uygun fh konusunda da yorumlarınızı bekliyorum. Masadan uzaklaşmadan bh de blok fh de yumuşak spinli bir oyun tarzım var ayrıca bh de düz lastiklerde de başarılıyım yani tahtayı döndürüyorum arada :) yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Bende bir kaç senedir defans üstüne yoğunlaştığım için,yaptığım araştırmalara göre naçizane edindiğim tecrübeleri sizle paylaşmak istedim.İlk olarak niye çoğu defans tahtasının düz saplı üretildiği konusuna gelince;döndürmesi daha kolay ondan dolayıfl saplı tahtalarda spin atak daha iyi bilek faktörünün topa spin verme sırasında momentumu etkilemesi dolayısıyla daha fazla spin üretimi;atak oyuncuları için ideal,lastik konusunda ise bir çok lastik denedim bitiremedim deneyeceğim de daha bir sürü lastik markası var ama her seferinde aynı lastiklere dönüyorum->forehand tackifire d(butterfly 2,1) backhand->tsp curl p1r oyun düzeyinize göre ox,0,3-0,6 yada daha kalın süngerlisi bu kombinasyon bu arada tahtayıda ekleyeyim butterfly joo see hyuk(alternatif fl saplısıda mevcutjapon yada uzak doğu siteleri) bu kombinasyonla oynamak bayağı zevkli ve eğlenceli eğer defans oynamak istiyorsanız kesinlikle deneyin tahtanın özelliğine gelince forehand tarafı off- backhand def+ buda işinizi çok kolaylaştıracak daha güvenli bir tahta istiyorum klasik defans yapacağım derseniz artık hakikaten klasik olmuş nittaku carbon shake defansı öneririm ....ilgili başka sorularınız olursa da bilgi paylaşımına hazırım

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

def alfa kullanmadım ama ona benzer bir tahta olarak btf power defence i kullandım.. fiyat performans açısından oldukça iyi bir tahta.. sanırım her türlü lastik gider üzerine(tırtık ,anti) ben tırtıkla oynuyordum..Biraz atak moda geçince yavaş gelmeye başladı .. Yani yavaş bir tahta..ama alpha benim bildiğim kadarıyla dahada yavaş bir tahta..Oyun stilinize bağlı tamamen defansmı oynuyorsunuz yoksa forehand atak backhand kesme mi..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bh için daha önce c8, cloudy&fog3 ve 837 kullandım. c8 yavaştı c&f3 kontrolü zor geldi bloklarda özellikle ama 837 çok beğendim. Ayrıca mastushita tahta üzerinde tibharın bir antisini denedim çok beğendim. fhde atak oynuyorum dolu spin yada yumuşak spin tenergy05 denedim m.maze off tahta üzerinde çok beğendim kesin onu fh yapmayı düşünüyorum ancak bu konudada önerinizi beklerim teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

backhand tırtık için 837 çok iyi bir başlangıç lastiği ama bu işin efendisi ve ustalaşması en zor tırtık bence tsp curl p-1 r dir..Fh için desto f3 bigslam,tackifire special soft veya drive gibi lastikleri deneyebilirsiniz..allround seviyede oldukça iyi lastikler bunlar.. ..tenergy kullanmadım o yüzden pek birşey diyemem..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

harika sizi bulmuşken soru yağmuruna tutayım biraz daha :D peki aslında off tahtalarla oynadım ilk kez bir defans tahtası alacağım çok yavaş olmasını istemiyorum ve almışken en iyi ve bana en uygununu almak istiyorum tabiki. Düz lastikte bhlerim iyidir. Pütür kullandığımdan beri zaman zaman raketi çeviriyorum gerçi fl tahtalarda bu zor oluyor ama :)... 6 aydır pütür kullanıyorum tabiki daha çok gelişmem gerekecek ancak oynarken çok keyif alıyorum. Rakibi şaşırtmayı seviyorum :) fh kesinlikle hızlı bir lastik kullanmalıyım çünkü def tahta mutlaka onu yavaşlatacaktır. tenergy05 hızlı bir lastik ve daha ilk kullanışımda çok rahat hakim oldum ayrıca beni etkileyen yanı kolay spin çekebilmem çin lastikleri gibi h3 en çok sevdiğim fh lastikti tenergy05 i kullanana kadar :D. Hızlı kontrollü ve agresif defans tahtası istiyorum. aigis için titreme var dediniz soğudum açıkçası :) tahta önerisi bekliyorum öyleyse sizden... :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

off+ kombiden def'e geçmiş biri olarak kesinlikle önereceğim kombi xiom aigis + xiom yanus df 2.0mm + tsp curl p1r, titreşimli olduğu doğrudur ama rahatsız edici bir tarafı yok, bunu yine sürekli sert ve titreşimsiz tahtalarla oynayan biri olarak söylüyorum, lastik def özelliğinde olmasına rağmen kesinlikle yavaş değil, zaten hybrid özellikte, yani def yaparken tam kontrollü ofansa geçtiğinizde ise tam bir hücum silahı diyebilirim, off- ve çoğu off kombiden daha hızlı olduğunu garanti edebilirim, kesinlikle def kombi düşünenlerin denemesi gereken kombi,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında xiom aigis in hafif oluşu beni cezbetmişti titreşimden söz edildiği için biraz soğudum açıkçası ancak doğruysa bilmiyorum defans oyuncusu Deniz Ertuna bu tahtayla oynuyormuş. Bu arada anti yerine hep önerilen tsp curl p1 oldu. Bu lastiği hiç denemedim ancak bu kadar tavsiyeden sonra çok merak ettim açıkçası. Düşündüğüm lastikler hep butterfly tenergy05 ve butterfly süper anti oldu. Bu sefer acele etmek istemiyorum... İyi düşünmek istiyorum... Tecrübeleriniz sayesinde de kendim için doğru kararı vereceğime inanıyorum... Çok teşekkürler yardım için...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

off+ kombiden def'e geçmiş biri olarak kesinlikle önereceğim kombi xiom aigis + xiom yanus df 2.0mm + tsp curl p1r, titreşimli olduğu doğrudur ama rahatsız edici bir tarafı yok, bunu yine sürekli sert ve titreşimsiz tahtalarla oynayan biri olarak söylüyorum, lastik def özelliğinde olmasına rağmen kesinlikle yavaş değil, zaten hybrid özellikte, yani def yaparken tam kontrollü ofansa geçtiğinizde ise tam bir hücum silahı diyebilirim, off- ve çoğu off kombiden daha hızlı olduğunu garanti edebilirim, kesinlikle def kombi düşünenlerin denemesi gereken kombi,

Turushan abi=defans :shock::huh: Vallahi helal olsun abi :D: o kadar off+ ekipmandan sonra :D:

Ama abi hala hızlı ekipman sevgin devam ediyor :D:

lastik def özelliğinde olmasına rağmen kesinlikle yavaş değil, zaten hybrid özellikte, yani def yaparken tam kontrollü ofansa geçtiğinizde ise tam bir hücum silahı diyebilirim, off- ve çoğu off kombiden daha hızlı olduğunu garanti edebilirim
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili mertcan içimdeki off+ sevgisi halen devam ediyor, biraz eğlenmek için uzun tırtıllı defans kombiyle oynamak istedim, derken 1-2 def kombi elimden geçti, bu oyun tarzı çok hoşuma gitti ve şimdi def'ten vazgeçemez oldum, halen en doğru kombiyi araştırmaktayım, ( aigis + yanus df + curl p1r kombinin üzerine daha uygunu var mı bilemiyorum) bu ara hiç sevemediğim chen tahta üzerine dipper II ve armstrong new anti spin kullandıktan sonra tekrar chen tahtaya ısınmaya başladım, şimdi elimde boşta tenergy 64 ve feint long III var, aigis tahtamın yedeğini bulamadığımdan dolayı chen weixing + 2.1 t64 + feint long III ile forehandı hızlandırıp duruma göre bakacam artık

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..