Jump to content
Masatenisi.org Forum

Merhabalar, İlk Combo Raket Için Tavsiye

zhd Emre

Recommended Posts

İyi günler.Herkese merhaba. Foruma yeni üye oldum, çok güzel ve faydalı bir forum, iyice araştırdım eksik bilgilerimi toparlamaya çalıştım. Forumda emeği geçenlerin eline sağlık. Sizden ilk combo raketim için seçtiğim ekipmanın uygunluğunu yorumlamanızı ya da başka ekipmanları önermenizi istiyorum. Oyun sitilimden bahsetmek gerekirse masa başı oynuyorum, yakın toplara güzel çakıyorum, masadan fazla açılmıyorum. Bloklarda çok kötürüm ama nedeni lastiğin yapışkan olması sanırım, bende blokları bh karşılayıp bu sorunu özmeye çalışıyorum. Bh m çok zayıf, asla istediğim yere atamıyorum, atak zor yapıyorum. Oynadığım raket yapışkanlı, ben de öyle alıştım yapışkanlı alacağım.

Ekipmanı presports tan alacağım, forumda ordan alışveriş yapan ve memnun kalanlar var, ucuzda.. bende ordan almaya karar verdim. Ekipmanın lastiklerini en ucuzlarından seçmeye çalıştım, şu an pek para ayıramadığım için. Tahta iyi olsunda lastiği ilerde değişiriz nasılsa diyerek.. Lastikler Yinhe 9000 II siyah, Frienship 729 Tackspeed 200 kırmızı. Tahta Donic Perrson Powerplay senso v2. Tahtayı kontrollü seçmeye çalıştım, ilk kombim zaten. Bh için 9000 II hızlı gelebilir, High Tension uygulanmış, blokları artık fileye takmaya son vermek ve ince bilek hareketleriyle topu karşıya geçirmek istediğim için, ve yüzde 55 indirimli olduğu için bu lastiği seçtim. Türkiyede 30 ytl, ben alıyorum 6$. Fh için de tackspeed nasıl bir lastiktir bilmiyorum ama yapışkanlı, ucuz, onu seçtim. Toplan 51$ tuttu. Bu arada ikisi de 2.0 sünger kalınlığına sahip. Çok iyi gibi geldi bana Türkiye'ye göre.. Yorumlarını bekliyorum, iyi günler

zhd Emre

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de öyle düşünüyordum. Hazer spor da daha ucuz. Fakat kargoya bakıyorsunuz 11 ytl. presports ta 11$, onu da üçe bölünce 5 ytl oluyor bana o tahtanın kargosu. Waldner senso ya gelince, daha iyi bir tahta olduğunu doğrudur, fakat carbon içermesi yönüyle, fiyatının daha fazla olması nedeniyle alamayacağım. Yeni başladğım için karbon içermeyen tahtaları tercih etmem doğrumudur, gereksiz midir? Gerçi ilerleyen zamanlarda da karbon almayı düşünmüyorum. Benim için kontrol hızdan önce gelir, hızı kol gücüyle de evelallah yaparız :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de öyle düşünüyordum. Hazer spor da daha ucuz. Fakat kargoya bakıyorsunuz 11 ytl. presports ta 11$, onu da üçe bölünce 5 ytl oluyor bana o tahtanın kargosu. Waldner senso ya gelince, daha iyi bir tahta olduğunu doğrudur, fakat carbon içermesi yönüyle, fiyatının daha fazla olması nedeniyle alamayacağım. Yeni başladğım için karbon içermeyen tahtaları tercih etmem doğrumudur, gereksiz midir? Gerçi ilerleyen zamanlarda da karbon almayı düşünmüyorum. Benim için kontrol hızdan önce gelir, hızı kol gücüyle de evelallah yaparız :)

Kargonun 11 ytl tuttuğunu bilmiyordum. Haklısınız Presports bu durumda daha hesaplı. Waldner Senso Carbon V1 ve Waldner Senso V1 diye iki model var. Benim tavsiye ettiğim karbonsuz olan. Karbonlu tahtaların yeni başlayanlara uygun olmadığına da katılıyorum. İlerisi için şimdiden iddialı konuşmayın derim. İleride tahtanızı değiştirmeniz kuvvetle muhtemeldir. Aksini ispat edebilirseniz çok kuvvetli bir iradeniz var demektir. :gulumse:

Kolay gelsin.

Not: Presports'tan siparişinizi lastikleri tahtaya yapıştırmadan göndermesini isteyin bence. Kargonuzu Somali'li korsanlar ele geçirirse oynayamasınlar. :P

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam zhd Emre,

Senin yerinde olsam Donic Perrson Powerplay senso v2 yerine, yine aynı fiyat aralığında ve yaklaşık aynı özelliklerde nittaku sanalion yada butterfly petr korbel tercih ederdim. 1. neden, persson powerplay v2 kullanan bir kaç arkadaşımdan hiç olumlu yorum alamadım.Sapın içinin boş olması ağırlık merkezini değiştirdiği için bu duruma belki alışamayabilirsin. 2. neden, piyasada tanınan bir tahtayı kullanman ileride tahtayı satmak yada takas etmek durumunda seni hiç sıkıntıya sokmayacaktır. Bu durum özellikle petr korbel için geçerlidir.

Lastik olarak da madem ucuz olsun dersen tackspeed yerine dawei sprunfeder G3-A , double fish fa 213 ya da yinhe earth lastikleri ideal olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta olarak petr korbel bilinen ve beğenilen iyi bir tercih. Lastik olarak benim farklı önerim var. Bh nin zayıf olduğunu yazmışsın, bu yüzden yumuşak süngerli, spinli ve kontrollü bir lastik olması fena olmaz, lkt pro xt 2,0 a bak derim. Fh içinde yine bilinen ve beğenilen 729 super fx (blue sponge olmayanında 2,0 kırmızı var) tercih edilebilir. Bunları yazmakla belkide kafanı karıştırdım ama alternatif olacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

buyukdogu, soylediğin ekipmanı tercih ettim ve sepeti bu şekilde doldurdum, gene aynı fiyatta çıktı. 5 dolar daha az :). Petr Korbel i tavsiyeniz üzerine seçtim, ama aklım nittaku sanalion da kaldı, petr korbele göre nasıldır, kullanan var mıdır? Hem korbel 91 gram, sanalion 76 gram. Arada 15 gram var. Benim birde butterfly ın sanki isminden yararlanıp, fiyatları biraz şişiriyormuş gibi bir önyargım var, doğrumudur değilmidir bilmiyorum ama sanalion bir kaç dolar daha pahalı, nittaku o kadar isminden faydalanamaz, demek ki sanalion korbel den üstün bir tahtadır diye bir yorum çıkardım?iki soru daha,

-buyukdogu nun önerisi doğrultusunda lastikleri siyah 2.1 mm Dawei Sprungfeder G3-A, kırmızı 2.1 Double Fish FA 213 olarak seçtim ama FA 213 hakkında bilgim yok. Yapışkanlı yapışkansız mı, sert mi...

-presports ta ki sanalion s, sonundaki "s" ne oluyor, başka türleri de mi var?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben daha önce hızlı olan versiyonu dawei G3-A4'ü kullanmıştım. dawei G3-A daha kontrollü bir lastik backhand' inize uygun.

D.F. FA 213 ise 2007 nin sonlarında piyasaya çıkan, 43 derecelik sert süngeri olan hızlı bir lastik ama hızlı derken avrupa lastikleri kadar da hızlı değil çünkü yüzeyi yapışkanlı.

Sanalion'un C, D, P-H,R-H ve S versiyonlarının olduğunu biliyorum. C Çin penholdu, D en kontrollü versiyonu, P-H Japon penholdu kafası dar olanı, R-H Japon penholdu kafası geniş olanı, S ise D ye göre daha hızlı ama korbel kadar hızlı değil.

Pahalı olan iyidir diye bir sonuca varılmamalı. Nittaku ise violin, acoustic, wang nan,lonbaldia ve septear haricindeki diğer tahtaları pek bilinmedikleri için rağbet görmüyorlar sanırım. Korbel ise yıllardır isim yapmış bir tahtadır. BTY'ın primorac'tan sonra en ucuz tahtasıdır ama daha pahalı olan çoğu tahtasından iyidir. Kısacası korbel iyi seçim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim, D.F. FA 213 yapışkanlı ise tam bana göreymiş. Ama hala korbel mi yoksa sanalion u mu alacağıma karar veremedim. Korbel isim yapmış ama yetenkli genç oyunculara da fırsat tanımak lazım :) sonucta denemeden bilemeyiz ama nittakunun diğer modelleri birçok kişi tarafından kullanılıyor ve beğeniliyor. Acoustik, violin... Sırf isim yapmış ve piyasada yer yaptığı için 91 gramlık ağır bir raketi almak istemiyorum ama siz diyorsunuz ki güzel raket... Kafam karıştı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim, D.F. FA 213 yapışkanlı ise tam bana göreymiş. Ama hala korbel mi yoksa sanalion u mu alacağıma karar veremedim. Korbel isim yapmış ama yetenkli genç oyunculara da fırsat tanımak lazım :) sonucta denemeden bilemeyiz ama nittakunun diğer modelleri birçok kişi tarafından kullanılıyor ve beğeniliyor. Acoustik, violin... Sırf isim yapmış ve piyasada yer yaptığı için 91 gramlık ağır bir raketi almak istemiyorum ama siz diyorsunuz ki güzel raket... Kafam karıştı

Aslında lastikler ağır olduğu için hafif bir tahta uygun olabilir. 91-78 arada bi hayli fark var açıkçası.

Birde şunu da bilin, burada yaklaşık aynı fiyatla satılan(Ankara'da) petr korbel'e rahatlıkla ulaşabilirsiniz ama sanalion Türkiye' de satılmıyor. O zaman cesur olun Sanalion alın oldu ya beğenmezseniz, Korbel olan biriyle deneme amacıyla değiş tokuş yaparsınız. Ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

değilmi sanlion aliyim, böylece bir tahta hakkında daha bilgi sahibi oluruz, zaten uzun süre kullanacağım bir tahta değil, alışmaya başlayım tekniklerim otursun, hemen değişmeyi düşünüyorum. Öyleyse ben sepeti bida düzenleyim :)

Bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz

presports da Korbel'in Japon üretimi var mı ki ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Japon üretimi mi? Yani çin versiyonu falan da mı var? Varsa da pek önemli değil zaten o fiyatta raketleri (sanalion için de geçerlidir herhalde) niye Japonya da üretsinler ki? Çin de üretiverirler. Ama kullanıpta beğenenlerin kullandığıda çin üretimi ise sorun yok, kullanıpta beğenenlerin ki Japon üretimiyse sorun var demektir ortada?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Ömer Faruk Yılmaz
Japon üretimi mi? Yani çin versiyonu falan da mı var? Varsa da pek önemli değil zaten o fiyatta raketleri (sanalion için de geçerlidir herhalde) niye Japonya da üretsinler ki? Çin de üretiverirler. Ama kullanıpta beğenenlerin kullandığıda çin üretimi ise sorun yok, kullanıpta beğenenlerin ki Japon üretimiyse sorun var demektir ortada?

Kullanıpta beğenenler Japon'dan yana ... Emin olun ki fark oluyo ..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Biraz daha kafanı karıştırmak istiyorum.

Ben Tibhar Samsonov Alpha tahtayı kullanmanızı tavsiye ediyorum. Şimdiye kadar bu tahtayı kullananlardan ciddi anlamda olumsuz bir şey duymadım. Forumdan bir kaç arkadaşımızın da beğenerek kullandığını biliyorum.

Tibhar Samsonov Alpha tahta üzerine üzeri yapışkanlı olmayan ve sünger kalınlığı 1.8/1.9 mm geçmeyen avrupa tarzı iki lastiğin senin işini fazlasıyla göreceğine inanıyorum. Her ne kadar da off sınıfında deselerde en fazla off- sınıfında bir tahta. Al oyna ve keyfine bak.. Oyunun geliştiğinde ya lastiğini yada sünger kalınlığını değiştirirsin.. Yeni başlayan birisine 1 yıldan fazla yeteceğini düşünüyorum..

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlginç bir dip not eklemek istiyorum. Şirketten masa tenisine heves eden bir arkadaşıma aşağı yukarı 10 senelik Butterfly marka bir hazır raket vermiştim. Flextra 1,7 lastikleri vardı. Fakat lastikler ömrünü doldurmştu. Neyse kendisi bir süre bununla oynadı, gösterdiğim birkaç temel vuruşu da tatbik etmeye başladı. Sonrasında benden göre göre kendisi de yeni bir raket istedi. Ben de komple raketten mevcut raketin lastiklerini değiştirmeyi önerdim. 2-3 aydır kullanmadığım fakat oldukça iyi durumda bir çift Mambo H 2.0'ı tahatasına göre kesip su bazlı ile yapıştırdım. 1 hafta kadar arkadaş hayatından çok memnundu, "roket gibi ya bu" diyordu, vurduğu geri gelmiyomuş, spinleri çok etkiliymiş. Neyse ki 1 haftadan sonra raketi kenara koyduğunu başka bir hazır rakeyle oynamaya başladığını gördüm. Sebebini sorduğumda kontrol edemediğini, çok hızlı geldiğini söyledi. Düşünün ki tahtasını değiştirmemiştik bile. O bakımdan hazır raketten bu tip profesyonele dönük rakete geçenlerin dikkatli davranması lazım. Pahalı ve hızlı olsun mantığını kırmak çok önemli. Foruma yeni giren %90 arkadaş bu ekipmanların peşine düşüyor. Kombi rakete ilk defa geçen hiç bir arkadaş bence ALL+ üstü veya 1,7 üstü lastik kullanmamalı. Zaten normal tahtaların ALL+'ı genelde hazır raketlere göre çok çok hızlı oluyor. Boşu boşuna gelişiminizi törpülemeyin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlginç bir dip not eklemek istiyorum. Şirketten masa tenisine heves eden bir arkadaşıma aşağı yukarı 10 senelik Butterfly marka bir hazır raket vermiştim. Flextra 1,7 lastikleri vardı. Fakat lastikler ömrünü doldurmştu. Neyse kendisi bir süre bununla oynadı, gösterdiğim birkaç temel vuruşu da tatbik etmeye başladı. Sonrasında benden göre göre kendisi de yeni bir raket istedi. Ben de komple raketten mevcut raketin lastiklerini değiştirmeyi önerdim. 2-3 aydır kullanmadığım fakat oldukça iyi durumda bir çift Mambo H 2.0'ı tahatasına göre kesip su bazlı ile yapıştırdım. 1 hafta kadar arkadaş hayatından çok memnundu, "roket gibi ya bu" diyordu, vurduğu geri gelmiyomuş, spinleri çok etkiliymiş. Neyse ki 1 haftadan sonra raketi kenara koyduğunu başka bir hazır rakeyle oynamaya başladığını gördüm. Sebebini sorduğumda kontrol edemediğini, çok hızlı geldiğini söyledi. Düşünün ki tahtasını değiştirmemiştik bile. O bakımdan hazır raketten bu tip profesyonele dönük rakete geçenlerin dikkatli davranması lazım. Pahalı ve hızlı olsun mantığını kırmak çok önemli. Foruma yeni giren %90 arkadaş bu ekipmanların peşine düşüyor. Kombi rakete ilk defa geçen hiç bir arkadaş bence ALL+ üstü veya 1,7 üstü lastik kullanmamalı. Zaten normal tahtaların ALL+'ı genelde hazır raketlere göre çok çok hızlı oluyor. Boşu boşuna gelişiminizi törpülemeyin.

işte dediğimi çok güzel örneklemiş bizde tahtam arkadaşa hızlı gelince ne yapsak derken elimizdeki hazır raket aklımıza geldi ve lastikleri söküp bi zımpara...yeni lastikler....şimdi tam uydu

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O zaman hiç korbel almamalıyım, ziya off sınıfında bir tahta. All+/Off olan sanalion iyi bir seçimmiş, içim rahatt-ladı.

Mustafa Bey, bana avrupa lastikleri pek uymuyor, gördüğüm kadarıyla topu tutmuyor, masaya yakın pek ıyı olmuyor. Ben masa yakın kontrollü atak oynuyorum. Diğer arkedaşların topu ittiği noktalarda ben dümdüz çakıyorum yapışkanlı lastik sayesinde. Yakıpşkanı bitti lastiğin, iyi oynamamaya başladım, sonra limon sürdüm xD eskisi kadar iyi oynuyorum şu an. Arkadaşların kombileriyle bile masa üstü çakamıyorum. Ama çaktıklarımın hepsi fh, fh me top atmamaya çalışıyorlar, eğer azcık kaldırmışlarsa topu fh me doğru, hemen geriyorlar :D. Ama bh tarafı çok. Uzattım ama, bunları yapabileceğim bir avrupa lastiği varsa bilmiyorum. Şu ilk lastikler gelsin, Nittakunun yavaş H3 lerinden alacağım. Birde sizin dediğiniz kombinin fiyatı ne kadar tutar??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son anda karar değiştirip fh lasiğini değiştirdim. Bh için seçtiğim Dawei Sprungfeder G3-A dan alacağım fh ye. Çin lastiği şimdi tekniğimi felan köreltir. Hem iki tarafta aynı olursa daha iyi olur gibi. Tekniğim iyice otursun, bakarız. Ama presports ta en az 2.1 mm var. 2.1 almak zorundayım, umarım sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam.Bende ilk kombimi oluştururken çok hatalara düştüm.Pahalı karbon tahtalardan ucuz çin lastiklerine kadar değişik varyasyonlar denedim.Hatta Fast-Spinden bile yardım aldım:( Fast Spinin tavsiye ettiği Dhs marka hazır kombiyi 1 ay sonra elden çıkardım.Bu Forumda bir kaç deneyimli arkadaşların sayesinde edindiğim kombi en ideal kombi raket bence.İmzamda da göreceğin bu donanımların üstüne daha iyi bir donanım olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..