Jump to content
Masatenisi.org Forum

Türkiyede Pütürlü Lastik Yasağı

Emrah

Recommended Posts

ittf nin açıkladığı 01.07.2008 tarihinden itibaren geçerli olan bazı pütürlü lastik yasakları ile ilgili türkiye masa tenisi federasyonu hiç açıklama yapmadı. hocamızın söylediğine göre yazı da yollamamış. daha önceki yasaklarda yazı ile bildirildiğini söylüyor. internet sayfasında da bu konu ile ilgili bir açıklama bulamadım.

acaba yasak bu sene uygulanmayacak mı? bizim bu lastikleri kullanan 2 oyuncumuz var. bu konuda bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Fadıl Olguner
ittf nin açıkladığı 01.07.2008 tarihinden itibaren geçerli olan bazı pütürlü lastik yasakları ile ilgili türkiye masa tenisi federasyonu hiç açıklama yapmadı. hocamızın söylediğine göre yazı da yollamamış. daha önceki yasaklarda yazı ile bildirildiğini söylüyor. internet sayfasında da bu konu ile ilgili bir açıklama bulamadım.

acaba yasak bu sene uygulanmayacak mı? bizim bu lastikleri kullanan 2 oyuncumuz var. bu konuda bilgisi olan var mı?

Yasak ITTF'e uye ulkelerde basladı.Yalnız İngiltere bu yasagı bir yıl erteledi.Turkiye Masa tenisi Federasyonu da ITTF uyesi olduguna gore bu yasagı uygulaması gerekiyor Federasyon sitesinde maclarda yalnız ITTF in onaylı lastiklerinin kullanılabilecegi acıklandı.Bu durumda yasak Turkiye'de de resmen baslamıs oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hallmark'ın bir iki lastiği var kafamda, ben de onları denemek istiyorum..

Ancak hangi lastikleri yasaklandı.. Hangileri şuanda oynanabilir durumda tam ve kesin bi bilgim yok..

Aydınlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler (o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Fadıl Olguner
Hallmark'ın bir iki lastiği var kafamda, ben de onları denemek istiyorum..

Ancak hangi lastikleri yasaklandı.. Hangileri şuanda oynanabilir durumda tam ve kesin bi bilgim yok..

Aydınlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler (o:

Hallmark lastiklerinden Original,Supernova.Friction Special.Super Special.super Special extra su anda yasaklı.Super Nova yasagı zayıf bir olasılıkla kalkabilir. Yasal lastikler ise soyle-Phonetix.Super Defence-bu lastik yasaksız ama artık uretilmiyor zaten nasıl yasaklanmadı anlamadım tamamen surtunmesiz bir lastik.Green power ve power spin duz lastikler yasak degil.Panther frusturation orta uzunlukta putur lastikler yasaklı degil.Magic pips kısa putur yasaklı degil.Mirage anti yasaklı degil.Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hallmark lastiklerinden Original,Supernova.Friction Special.Super Special.super Special extra su anda yasaklı.Super Nova yasagı zayıf bir olasılıkla kalkabilir. Yasal lastikler ise soyle-Phoenix.Super Defence-bu lastik yasaksız ama artık uretilmiyor zaten nasıl yasaklanmadı anlamadım tamamen surtunmesiz bir lastik.Green power ve power spin duz lastikler yasak degil.Panther frusturation orta uzunlukta putur lastikler yasaklı degil.Magic pips kısa putur yasaklı degil.Mirage anti yasaklı degil.Selamlar

Evet abim aklımda olan lastiklerin hepsini yazdın (o:

Frustration ve Phoenix düşünüyordum.. Aslında bi de mirage vardı fakat anti lastik olduğunu öğrenince soğudum biraz.

Frustrationun yasaklanmış olmaması beni de hem şaşırttı hem de sevindirdi.

Hallmark ın sitesinden kısa bir sürede sipariş vermeyi düşünüyorum fakat Joola Shark ile ilgili bilgi edinmek şart..

Sadece birini alabilirim şuanda..

)o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

frustiration bende var. eğer yeni bir lastik bulamazsak oyunculardan birine onu kullandıracağız. ben sadece bir kez denedim. blokları etkili ama kesik ve ittirme çok etkisiz.

asıl sorun sinem isimli oyuncumuz. tanırsın terfi maçlarında hakkari gençliksporun birinci oyuncusuydu. normalde joola fakir ile oynuyordu ama yırtıldığı için benim verdiğim hallmark super special ile oynadı terfi maçlarında ve sadece 3 idmanla gayet güzel maçlar çıkardı. yasaklandığını öğrendikten sonraki her konuştuğumuzda benden lastik istiyor şimdi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

frustiration bende var. eğer yeni bir lastik bulamazsak oyunculardan birine onu kullandıracağız. ben sadece bir kez denedim. blokları etkili ama kesik ve ittirme çok etkisiz.

asıl sorun sinem isimli oyuncumuz. tanırsın terfi maçlarında hakkari gençliksporun birinci oyuncusuydu. normalde joola fakir ile oynuyordu ama yırtıldığı için benim verdiğim hallmark super special ile oynadı terfi maçlarında ve sadece 3 idmanla gayet güzel maçlar çıkardı. yasaklandığını öğrendikten sonraki her konuştuğumuzda benden lastik istiyor şimdi.

Evet abim Sinem çok sevdiğim bi arkadaşım..

Fakir ile bayağı zorluyordu bizi (o:

Bana da sordu Fakir yasaklandıktan sonra işte bir iki lastik önerdim ama senden Super Special almış demek ki (o:

Ben normalde pütür kullanmıyorum ama Super Block ile oynadım ve inanamadım. Öyle eğlence oluyor arada takıp oynuyorum..

Bu arada Dilek ile de oynadık bi kaç defa fakat feint,fakir e göre çok etkisiz gibime geliyor..

Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Fadıl Olguner
Evet abim aklımda olan lastiklerin hepsini yazdın 8o:

Frustration ve Phonetix düşünüyordum.. Aslında bi de mirage vardı fakat anti lastik olduğunu öğrenince soğudum biraz.

Hallmark ın sitesinden kısa bir sürede sipariş vermeyi düşünüyorum fakat Joola Shark ile ilgili bilgi edinmek şart..

)o:

Mirage maalesef bekleneni veremeyen bir lastik.Guya Original kullananlara yeni alternatif olarak sunuldu. Ben denedim eski Original ile alakası yok.Etkisiz bir lastik.Frustration zaten surtunmesi olan bir lastik ve de iyi bir lastik ozellikle agresif bach hand oyun icin yalnız biraz suratli.Phonetix fena degil.Beklentilerin tumune cevap vermese de...ornegin spini geri dondurme-spin reversal-ozelligi yok gibi ancak kontrolu iyi,zaman zaman topun asırı dusmesi rakibi hataya zorluyor.Ancak cok daha ucuz paraya Phonetix benzeri Çin lastikleri alınabilir bence.Joola Shark ile ilgili olumlu seyler okudum ancak kendim kullanmadıgım icin yorumda bulunmak istemem selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Fadıl Olguner
Evet abim aklımda olan lastiklerin hepsini yazdın 8o:

Frustration ve Phonetix düşünüyordum.. Aslında bi de mirage vardı fakat anti lastik olduğunu öğrenince soğudum biraz.

)o:

Mirage maalesef bekleneni veremeyen bir lastik.Guya Original kullananlara yeni alternatif olarak sunuldu. Ben denedim eski Original ile alakası yok.Etkisiz bir lastik.Frustration zaten surtunmesi olan bir lastik ve de iyi bir lastik ozellikle agresif bach hand oyun icin yalnız biraz suratli.Phonetix fena degil.Beklentilerin tumune cevap vermese de...ornegin spini geri dondurme-spin reversal-ozelligi yok gibi ancak kontrolu iyi,zaman zaman topun asırı dusmesi rakibi hataya zorluyor.Ancak cok daha ucuz paraya Phonetix benzeri Çin lastikleri alınabilir bence.Joola Shark ile ilgili olumlu seyler okudum ancak kendim kullanmadıgım icin yorumda bulunmak istemem selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eyvallah abim..

Emrah abi bana haftasonu Frustration'u gönderecek..

Eğer beğenirsem sıfırını alıcam..

Eğer yine kafamda soru işareti kalırsa Shark'ı da bi şekilde edinicem olmazsa da biraz daha araştırma yapıp nihai kararımı vericem (o:

Aslında Super Block benzeri bişey düşünüyorum.. Frustration da benziyor sanırsam..

Yasaklanmasaydı gözüm kapalı Super Block alıcaktım ama ne yazık ki artık yasak )o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Fadıl Olguner
Eyvallah abim..

Emrah abi bana haftasonu Frustration'u gönderecek..

Eğer beğenirsem sıfırını alıcam..

Eğer yine kafamda soru işareti kalırsa Shark'ı da bi şekilde edinicem olmazsa da biraz daha araştırma yapıp nihai kararımı vericem (o:

Aslında Super Block benzeri bişey düşünüyorum.. Frustration da benziyor sanırsam..

Yasaklanmasaydı gözüm kapalı Super Block alıcaktım ama ne yazık ki artık yasak )o:

Ne yazık ki Frustration ile super Blok arasında hicbir benzerlik yok gerek lastik ozellikleri gerekse oynama sekli olarak.Yasaklarla Super Blok gibi lastiklr ne yazık ki yok oldu.Hallmark Friction Special lastigini cıkartmıstı o da yasaklandı.Ben yıllarca Super Block v Super Special ile oynadım simdi Dr Neubauer Grizzly ile oynuyorum.Ancak etkili ve spini geri çeviren bir anti lastik olmasına ragmen alışması cok zor.Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ne yazık ki Frustration ile super Blok arasında hicbir benzerlik yok gerek lastik ozellikleri gerekse oynama sekli olarak.Yasaklarla Super Blok gibi lastiklr ne yazık ki yok oldu.Hallmark Friction Special lastigini cıkartmıstı o da yasaklandı.Ben yıllarca Super Block v Super Special ile oynadım simdi Dr Neubauer Grizzly ile oynuyorum.Ancak etkili ve spini geri çeviren bir anti lastik olmasına ragmen alışması cok zor.Selamlar

Abim tekrar merhaba..

Gorilla ve Grizzly nin yasaklanan neubauer lastiklerin yerine çıkan anti lastikler olduğu bilgisine sahibim fakat ben anti değil de uzun pütür bir lastik düşünüyorum..

Super Block'a benzeyen herhangi bir markanın uzun pütür lastiğini biliyor musun?

Çünkü senin de bellirttiğin gibi bu lastikler uzun bir alışma evresi istiyor ve daha önce anti bir lastikle oynamadım.. :huh:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Fadıl Olguner
Abim tekrar merhaba..

Gorilla ve Grizzly nin yasaklanan neubauer lastiklerin yerine çıkan anti lastikler olduğu bilgisine sahibim fakat ben anti değil de uzun pütür bir lastik düşünüyorum..

Super Block'a benzeyen herhangi bir markanın uzun pütür lastiğini biliyor musun?

Çünkü senin de bellirttiğin gibi bu lastikler uzun bir alışma evresi istiyor ve daha önce anti bir lastikle oynamadım.. :huh:

Uzgunum ama ne yazık ki yok. Biliyorsunuz Super Block un en buyuk ozelligi surtunme ozelligi olmaması ve sert tırtılları sayesinde spini geri cevirmesi. ITTF surtunmesiz tum tırtılları yasakladı.Bu nedenle Super Block a benzeyen tırtıl kalmadı.Yalnız daha once de belitmistim Hallmark Super Defence de surtunmsiz ancak nasıl olduysa yasaklanmadı .Onun da Hallmark firması uretimini durdurdu.Biryerlerden kullanılmıs da olsa bulunabilse su anda piyasadaki Super Block a en yakın tırtıl odur.Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzgunum ama ne yazık ki yok. Biliyorsunuz Super Block un en buyuk ozelligi surtunme ozelligi olmaması ve sert tırtılları sayesinde spini geri cevirmesi. ITTF surtunmesiz tum tırtılları yasakladı.Bu nedenle Super Block a benzeyen tırtıl kalmadı.Yalnız daha once de belitmistim Hallmark Super Defence de surtunmsiz ancak nasıl olduysa yasaklanmadı .Onun da Hallmark firması uretimini durdurdu.Biryerlerden kullanılmıs da olsa bulunabilse su anda piyasadaki Super Block a en yakın tırtıl odur.Selamlar

anladım abim..

tekrar teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..