Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ucuz Su Bazlı Glue (Uhu)

Guest selami

Recommended Posts

Merhaba

Arkadaşım su bazlı yapıştırcılar ile UHU yu birbirine karıştırmamak gerekiyor..Kimyasal bileşimleri bile farklı.Önemli olan faktörleri açıklayalım:

* Tahtanın özelliklerine zarar vermemesi..Dikkat edilmesi gereken yer tahta yüzeyi.Sorun yapışma değil lastiğin sökülme anında yaratabileceği yapışma hasarları

* Kuruma oranları aynı olmasına karşın UHU gerek lastik ve de tahtada yeni çözeltici arama ihtiyacınızı beraberinde getirecektir.

Bu nedenle evet süt beyaz şeklinde olan yeni su bazlı yapıştırıcıları kullanırken..öncelikle yine tahtanızın yüzeyini su bazlı vernik ile korumaya almanız gerekecektir.Çünkü gerek lastik ve tahtanızın temizlenmesi bildiğiniz bulaşık süngerleri ile ve su ile olacaktır.Çözelti olarak su kullanılacaktır..Ancak sadece ıslatarak..Bu ara gerek lastik özellikle tahtanıza banyo yaptırmayınız :D:

Diğer bir konuda sık lastik yapıştırmanıza gerek olmadığıdır..

Yapıştırma esnasında spatula kullanmanızı öneririm..En son rezalet ise, ITTF kurali olan E-NEZ cihazlarini üretici firma yogun talebi karsilayamiyor bu yuzden ilk super lig maclarina yetistiremiyoruz yalani ile karsimiza ciktilar. 1 yili askin suredir ITTF in bu kuralini bilen federasyon 1 eylulden basliyan bu yasaklari denetliyecek E-NEZ makinasini ilk maclara yetistiremiyor.

Neyse Kolay gelsin

Hoşçakalınız

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Arkadaşım su bazlı yapıştırcılar ile UHU yu birbirine karıştırmamak gerekiyor..Kimyasal bileşimleri bile farklı.Önemli olan faktörleri açıklayalım:

* Tahtanın özelliklerine zarar vermemesi..Dikkat edilmesi gereken yer tahta yüzeyi.Sorun yapışma değil lastiğin sökülme anında yaratabileceği yapışma hasarları

* Kuruma oranları aynı olmasına karşın UHU gerek lastik ve de tahtada yeni çözeltici arama ihtiyacınızı beraberinde getirecektir.

Bu nedenle evet süt beyaz şeklinde olan yeni su bazlı yapıştırıcıları kullanırken..öncelikle yine tahtanızın yüzeyini su bazlı vernik ile korumaya almanız gerekecektir.Çünkü gerek lastik ve tahtanızın temizlenmesi bildiğiniz bulaşık süngerleri ile ve su ile olacaktır.Çözelti olarak su kullanılacaktır..Ancak sadece ıslatarak..Bu ara gerek lastik özellikle tahtanıza banyo yaptırmayınız :D:

Diğer bir konuda sık lastik yapıştırmanıza gerek olmadığıdır..

Yapıştırma esnasında spatula kullanmanızı öneririm..En son rezalet ise, ITTF kurali olan E-NEZ cihazlarini üretici firma yogun talebi karsilayamiyor bu yuzden ilk super lig maclarina yetistiremiyoruz yalani ile karsimiza ciktilar. 1 yili askin suredir ITTF in bu kuralini bilen federasyon 1 eylulden basliyan bu yasaklari denetliyecek E-NEZ makinasini ilk maclara yetistiremiyor.

Neyse Kolay gelsin

Hoşçakalınız

ben kendimce amatör oynadığımdan ilgilendirmezde verniklerde yasak değilmiydi lastik ile tahta arasına hiç birşey girmeyecek diye duymuştum hatta adını hatırlayamadığım bi arkadaşımız bu nedenle kreanga karbonun yasaklandığını yazdı sitede

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba

muhtemelen sadece duyum..çünkü su bazlı yapıştırıcılar için daima su bazlı vernik önerilmekte hatta tahtanızın ömrü için şart.Bu konuda niçin su bazlı vernik şeklinde bir araştırma yapmanızı öneririm

hoşçakalınız

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu yeni çıkan bir ürün olan su bazlı uhu, süt kıvamında değil. Sıcakta beklemiş süzme bal kıvamında. Ben eski bir çift lastiğimde denedim. Lastiğe ve tahtaya sürdükten 1-2 dakka sonra su gibi oldu, sonra epey bi süre bekledim 10 dk kadar, kurudu. yapıştırdım güzelce. İlerde sökmek istersem ve zor olursa asetonla sökebilirim sanırım. Gene de denemek isteyenler için risk kendilerine aittir. Su bazlı yapıştırıcıların tahta ve lastikten su ile temizleneceğini duyunca şaşırdım doğrusu. Tahta suyu emer yahu. Bu yapıştırıcıyı inceltmek için şişe suyu ile katıştırsak suda çözünür ve iyi de olur mu, olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Fadıl Olguner
merhaba

muhtemelen sadece duyum..çünkü su bazlı yapıştırıcılar için daima su bazlı vernik önerilmekte hatta tahtanızın ömrü için şart.Bu konuda niçin su bazlı vernik şeklinde bir araştırma yapmanızı öneririm

hoşçakalınız

Arkadaşlar,raket tahtası ile sunger arasına su bazlı yapıştırıcı ile glue sheet denen kagıtlı yapıskan dısında hicbir sey surulemez.Bunu bizzat ITTF Baskanı yazılı olarak acıkladı.Ben acıklamanın orjinalini okudum.Ancak Turkiye'de bazı yetkililer su bazlı vernik surulebilecegini soyluyorlar.Bu konuda fazla yorum yapmak istemem ancak ilgilenen olursa ITTF baskanının acıklamasının bulundugu siteyi arayıp bulup sizlere aktarabilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Gluu sheet çift taraflı yapışkan bir yüzey.. Bunu yapıştırdığınızda lastik kısmında sorun olmaz.Ancak tahtanızdan ince kıymıkların beraber kalktığını göreceksiniz..Su bazlı yapıştırıcı yapıştırıldığı yüzeylerin cinsleri (bizde tahta ve lastik ise) arasında tahtadan dolayı kesinlikle su bazlı verniği isteyecektir.Aksi takdide tahtaların yüzleri şişerek deforme olacaktır

Hoşçakalınız

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,raket tahtası ile sunger arasına su bazlı yapıştırıcı ile glue sheet denen kagıtlı yapıskan dısında hicbir sey surulemez.Bunu bizzat ITTF Baskanı yazılı olarak acıkladı.Ben acıklamanın orjinalini okudum.Ancak Turkiye'de bazı yetkililer su bazlı vernik surulebilecegini soyluyorlar.Bu konuda fazla yorum yapmak istemem ancak ilgilenen olursa ITTF baskanının acıklamasının bulundugu siteyi arayıp bulup sizlere aktarabilirim.

Bazı üreticiler (Andro, Donic...) web sayfalarında yasaklanan ürünleri kaldırarak kullanımı serbest olan olan ürünleri tanıtıyorlar. Bunların arasında da su bazlı vernikler (Andro "Free seal", Donic "Formula wood sealing"...) mevcut. Sanırım su bazlı vernikler yasaklanmadı. Ayrıca yasaklansa bile kullanılması halinde nasıl tespit edilecek? Voc içermediği için enez cihazı tespit edemeyecektir, lastiğin sökülüp bakılması lazım. Bu da mümkün değil gibi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Fadıl Olguner
Merhaba

Gluu sheet çift taraflı yapışkan bir yüzey.. Bunu yapıştırdığınızda lastik kısmında sorun olmaz.Ancak tahtanızdan ince kıymıkların beraber kalktığını göreceksiniz..Su bazlı yapıştırıcı yapıştırıldığı yüzeylerin cinsleri (bizde tahta ve lastik ise) arasında tahtadan dolayı kesinlikle su bazlı verniği isteyecektir.Aksi takdide tahtaların yüzleri şişerek deforme olacaktır

Hoşçakalınız

Ben denemedim ancak deneyenler memnun.Kullandıkları su bazlı silikon.Nasıl birsey oldugunu gormedim ancak yapılan tarifler DR Neubauer su bazlı yapıskanları ile aynı oldugunu gosteriyor.Ustelik bu silikonun fiyatı Dr N den 10 kat daha ucuz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..