Jump to content
Masatenisi.org Forum

Su Bazlı Solüsyon

Cako67

Recommended Posts

Arkadaşlar,

Tsubasa'nın tavsiyesine sabırsız yapım nedeniyle uymayarak Tenergy lastiğimden yapıştırıcıyı temizleme işlemini (kendim) gerçekleştirdim. Lastikten birkaç minicik noktanın kalkması dışında işlem başarılı oldu diyebilirim. İşleme başlamadan önce lastiğin yapışkanlı tarafını çaydanlıktan subarına tuttum. Yapıştırıcı kalıntıları biraz yumuşadıktan sonra parmağımla masajlayarak (aslında kese atarak) kalıntıları kaldırmaya başladım. Kalıntılar rulo halinde çıkmaya başladı. Zaman zaman su buharına tutarak kalıntının tekrar yumuşaması, buharlama işleminden sonra biraz beklenmesi gerekiyor. İşlem biraz yavaş oluyor. Ama sonuç gayet iyi.

Tabi tam anlamıyla başarılı oldu demek için lastiklerin nasıl yapıştığını görmek lazım. Onu da yarın antrenmanda görürüz.

Bu arada bu lastiklerin çok fazla sök taka gelmeyeceği aşikar. Her defasında bu şekilde yapıştırıcı temizlenerek sök tak yapılmıyordur herhalde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 weeks later...

Bir forumda şu videoyu buldum. Kullanılan yapıştırıcı Amazon'da satılıyormuş. Yapıştırması için fazla vakit harcamanıza gerek yok ve tek katman plastik bile tereyağından kıl çeker gibi 30 sn içinde sökülebiliyor. Üstelik Enez'e yakalanmıyormuş.

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/...1419b4870919720

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanırım videoyu hazırlayan adamın tear mender tercih etmesi, daha hesaplı olmasından ziyade lastikten sorunsuz ve çabuk temizlenebilmesi. Lastiği sabit, tahtası değişken oyuncular için cazip olabilir. Köşedeki kırtasiyede olsaydı alıp biz de denerdik. Kısmet.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeni çıkan hızlı lastikleri subazlı yapıştırıcıyla kullandığın zaman performans gayet iyi oluyor sanki yeni yapıştırılmış gibi his veriyor. Fakat eski tip lastiklerle (bryce,bryce fx,sriver fx,carbo sound, vb) lastiklerle hiç güzel olmuyor. Yapıştırma işlemini yaparken lastiğe bir kat sürüyorum tahtayada bir kat sürüyorum normalde subazlı yapıştırıcılar beyaz renkte oluyor o renk şeffaf oluncaya kadar kurutuyorum sonra yapıştırıyorum bu kadar :P:

Primorac Carbon tamca 5000

FH TIBHAR NIMBUS SOFT MAX

BH TIBHAR NIMBUS SOFT MAX

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 54 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..