Jump to content
Masatenisi.org Forum

Solüsyon Yasağı

Guest pianist

solüsyon  

52 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Forum üyeleri acaba yasağa uyacaklar mı uymayacaklar mı merak ediyorum. Ben kendi adıma keyif almak için oynadığım için herhalde aynen devam edeceğim.Diğer forum üyeleri bu konuda ne planlıyorlar acaba.

yasaklar vız gelir bizim millete!! sonuçta biz amatörler için çok sorun olmayacak..isteyen yine sök tak yapacak..ama iş bi turnuvaya,ciddi bi müsabakaya geldimi sıkıntı başlayacak..aslında onada gerek yok..sen bu işi zevkine yaparken bile rakibini hızlandırıcı sürdüğün raketinle yenersen bu da bir nevi hiledir,hurdadır,kandırmacadır..ittf zaten paşa gönlümüze bırakmış,çünkü onları amatörler ilgilendirmiyo..ama beni ilgilendiriyo..çünkü ben amatörüm!! ben nasıl oyunu kuralına göre oynayacaksam karşımdakide öyle yapmalı..ha yapmazsa nolur..bişi olmaz..kendi bileceği iş.. :whistle:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yasaklar vız gelir bizim millete!! sonuçta biz amatörler için çok sorun olmayacak..isteyen yine sök tak yapacak..ama iş bi turnuvaya,ciddi bi müsabakaya geldimi sıkıntı başlayacak..aslında onada gerek yok..sen bu işi zevkine yaparken bile rakibini hızlandırıcı sürdüğün raketinle yenersen bu da bir nevi hiledir,hurdadır,kandırmacadır..ittf zaten paşa gönlümüze bırakmış,çünkü onları amatörler ilgilendirmiyo..ama beni ilgilendiriyo..çünkü ben amatörüm!! ben nasıl oyunu kuralına göre oynayacaksam karşımdakide öyle yapmalı..ha yapmazsa nolur..bişi olmaz..kendi bileceği iş.. :whistle:

Aslan Cağan oyunun kuralı tektir ama bizler hala daha ayak oyunları peşinde koşturup kendimizi kandırmaya devam ediyoruz hala daha kış uykusundan çıkamadık.Genç oyunculara bizler bu yaklaşımımızla nasıl örnek olacağız . Dünya doping etkisi yapan kimyasalları kaldırdı çünkü insan sağlığına zararlı diye biz hala anlamak istemiyoruz.Oyunun kurallarını hiçe sayıyoruz sonrada başlıyoruz ağlamaya niye bizden dünya üst sıralarını zorluyacak oyuncu çıkmıyor diye.Oyunu kuralı ile bir türlü oynamayı beceremiyoruz. Önce kendimiz örnek olalım bir şeylere sonrada işi gençlere bırakalım çıkıyormuyuz üst seviyelere çıkmıyormuyuz o zaman ne yapacağımıza bakalım..

Bizler zehirlendik bırakın gençleride oyunu İTTF'nin kurallarıyla doğru dürüst oynasınlar .Çıkmaz sokaklara genç oyuncularımızı yönlendirmeyelim ,oyun neyse kuralıda tektir farklı bir yerlerde bizim yanlışlarımızı aratmıyalım..

Amatör ile profesyonel oyuncu arasında sadece para farkı vardır geriye kalan herşey dünyada olduğu gibi bizim ülkemizdede aynıdır.

Gençlerimize gerçekleri anlattın artıkda herkez rahat etsin..Kimyasallar bitti , bunun amatörü profesyeneli yok.OK..!

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisine bu yılın başında (uzun bir aradan sonra tekrar) başladım. Başladığımdan beri su bazlı yapıştırıcı kullanıyorum. Sölüsyon yasağı geleceği için farklı şeylere alışmayı gereksiz gördüm.

Masa tenisinde çok eski olmadığım için yorum yazarken biraz dikkatli olma ihtiyacı hissediyorum. Ancak çok uzun süre sporla iç içe olan biri olarak, yasak olan bir konuda diretmenin spor etiği açısından çok doğru olmadığını düşünüyorum. Amatör olarak yaptığımız müsabakalarda bile herkesin eşit koşullarda yarışmasını beklemekten daha doğal ne olabilir?

Ancak kendi çevremde de bu konuyla ilgili en ufacık bir telaş görmüyorum. Bu forumda bile bu konu ne kadar tartışıldı? Bir ay kala iki konu açıldı. Ben lokal turnuvalarda ne olacağını daha çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese Selamlar !

Anket seçeneklerine sanırım bu ''sheet'' seçeneğini de eklemeliyiz.

Ben yaklaşık bir aydır kullanıyorum, ses olayında çok az bir azalma var fakat lastiğin ya da tahtanın performansını olumsuz olarak etkilemeyen bir yapısı var

tavsiye ederim.(yeni nesil tensor lastiklerde kullanılyor)

http://www.xiomtt.com/products/product_vie...PSA&start=0

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Hiç kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum ama top değişimi ve solüsyon yasağını destekliyorum. Oyunun yavaşlayıp mücadelenin artmasının hem masa tenisinin popülerliğini arttıracağını hem de oyuncunun ve seyircinin daha çok zevk almasını sağlayacağı kanaatindeyim. Tabi iki devir arasında kalanlar yeni ekipmanları sevmeyecekler sonuçta hep bir eskiyle kıyaslama olacak ama yeni yetişenlere çok fark etmez. Neye alışırsa onunla giderler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dün akşam raketimi ilk defa su bazlı yapıştırıcı ile yapıştırarak oynadım. Oynamadan önce bu konuda çok karamsardım, fakat oynadıktan sonra anlatıldığı kadar olumsuzluklar görmedim ve oyun olarak çok fazla etkilenmediğimi söyleyebilirim. Hissi fena değil, hatta yüzdemin arttığını gözlemledim. Bunların yanı sıra tempo daha düşük ve spinler daha etkisiz kaldığından daha fazla güç harcamak gerekiyor ama blok yapmakta çok daha kolay oluyor. Servisler daha etkisiz gidiyor.Benim tahminime göre, ITTF bu uygulamaya geçerek oyunun hızını yavaşlatıp, rallilerin çoğalarak seyir zevkinin artmasını bir alternatif olarak düşünmüş olabilir.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar su bazlı yapıştırıcıları nerde bulabiliriz?markalar pahalı oluyor.kendimizde yapabilirmiyiz acaba?en kullanışlı ve en uygun su bazlı yapıştırıcıyı nasıl temin edebiliriz?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

fast-spinde,ender ve hazer sporda var. Fiyatları bence uygun 10-20 ytl arası değişiyor. 500 gr olanların fiyatları yüksek zaten ondan almaya gerek yok. Kendiniz yapamazsınız herhalde yapıştırıcıyı,hepsi son derece kullanıslı ve uygun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

oyunculuğu solüsyona bağlı olanlar düşünsün :D: :P: bizim işimiz olmaz solüsyonla sülüsyonla -_-

Ben vururum, rakip ister lastiğini solüsyonlasında kurtarsın ister solisyonlamadan kurtarsın benim için farketmez diyorsun,karşılıyan düşünsün ne yapacağını beni ilgilendirmez onu ilgilendirir mantığı..Sende biraz nazik vur da rakibin solisyonlamasın lastiğini olmazmı..!

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hızlandırıcı solüsyon kullanmayan biri olarak su bazlı yapıştırıcıda bir olumsuzluk görmedim. Gayet hızlı yapıştırdı. Tibhar'ın kendinden süngerli yapıştırıcısını tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..