Jump to content
Masatenisi.org Forum

Oyun Stiliniz?

Guest Tanju Cansever

Hangi tür oynuyorsunuz?  

81 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Forum üyelerinin çoğunlukta olan stilini belirlemek istedim. Cevap seçeneklerini işaretlerken mesaj ile de stilinizi belirtebilirsiniz. Böylece birbirimizi daha iyi tanıyabiliriz...Mesela ben allround ofansif oynuyorum :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tanju abi imzandaki raket sayısı yavaş yavaş artıyor :)))))))),

çok güzel bir anket konusu bulmuşsun, bende ofansif-allround oynamayı severim. maç esnasında strese girip çıkış bulamazsam joo gibi katı defans yapabilirim. yaş artık kemale erdi pür ofans yapamıyoruz artık :))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oyunun gidişatına göre bazen taktik bazende sadece topları içeri göndermek için defans oynuyorum, yada baskın basanındır diyip zor kolay ayırt etmeden her topa spin ve şut/spin karışımı vuruşlar ile atak yapmaya çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben karşı tarafın oyununa göre oyun sitilimi değiştiriyorum. Karşı taraf benden iyi olduğunda oyunum daha çok vaziyeti muhafaza şeklinde, defansa bürünerek ilerliyor. Bu oyun sitilini böyle bir zamanda çok seviyorum. Çünkü böylelikle oyunum yavaş yavaş iyi bir defansa sahip olarak gittikçe atak olmaya başlıyor. Fakat karşı taraf benim oyunuma göre pasif kalırsa daha çok atak oynuyorum. Bu ise pek hoşuma gitmiyor.Yani genellikle, duruma göre atak oynuyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tanju abi eline sağlık. sadece bir fikrim var onu söyleyecektim. tahtalarda kademeler var ya def, all-, all+ , all, off, off+ şeklinde. sen de bunları türkçeleştirmeye çalıştın sanırım. belki tahta konusunda anket yapsaydık, üyelerin de oyunları hakkında fikrimiz olurdu. hem de seçim yapmak daha kolay olabilirdi. ya da tahtanın tipini anket seçeneği yapıp, oyun stillerini açıklayın da diyebilirdik. eline sağlık tekrardan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tanju abi eline sağlık. sadece bir fikrim var onu söyleyecektim. tahtalarda kademeler var ya def, all-, all+ , all, off, off+ şeklinde. sen de bunları türkçeleştirmeye çalıştın sanırım. belki tahta konusunda anket yapsaydık, üyelerin de oyunları hakkında fikrimiz olurdu. hem de seçim yapmak daha kolay olabilirdi. ya da tahtanın tipini anket seçeneği yapıp, oyun stillerini açıklayın da diyebilirdik. eline sağlık tekrardan

Gökhancım, tahta özelliği ile oyun stili çok farklı olabilir bence. Üzerine takılan lastik ile oyun stilinizi belirleyebilirsiniz. Mesela ben Gergely tahta çok hızlı olduğu için ona yapışkan ve allround Çin lastiği takıp (2.0 mm) gayet kontrollü bir allround raket gibi oynuyordum. Ya da all tahta üzerine kalın hızlı lastikler takarak full ofansif oynayabilirsin. Oyun stili ne olursa olsun, herkesin hoşlandığı tahta + lastik kombinasyonu farklıdır. Belki de yanlış düşünüyo olabilirim ama forumdaki üst seviye arkadaşların fikirleri daha açıklayıcı olabilir tabii.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

daha dun dhs sg 3 deil miydi yaw:D? hayrlı olsun

Elimde önceden var olan Sriver lastikler ile denemek istedim. Sonuçta 1.9 Sriver lastiği 2.2 Skyline tg3'den daha hızlı kesinlikle. Aslında tg3'ü bolca zamklıyorum, lastiğin üzerine de toz-toprak falan da sürüyorum ama gene de yavaş kalıyor :))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu yabancı terimlerden fazla anlamam bende kontrol lü atak oynarım herhalde (allround offansive) oluyor. benim gördüğüm kadarıyla offansive oynayanlar artık şut atmayı unutan hergelen topa spin atan oyuncular bunlarda genelde üst düzey süper oyuncular.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gökhancım, tahta özelliği ile oyun stili çok farklı olabilir bence. Üzerine takılan lastik ile oyun stilinizi belirleyebilirsiniz. Mesela ben Gergely tahta çok hızlı olduğu için ona yapışkan ve allround Çin lastiği takıp (2.0 mm) gayet kontrollü bir allround raket gibi oynuyordum. Ya da all tahta üzerine kalın hızlı lastikler takarak full ofansif oynayabilirsin. Oyun stili ne olursa olsun, herkesin hoşlandığı tahta + lastik kombinasyonu farklıdır. Belki de yanlış düşünüyo olabilirim ama forumdaki üst seviye arkadaşların fikirleri daha açıklayıcı olabilir tabii.

evet tanju abi haklısın bu konuda. off+ tahta lastik yardımı ile all+ yapılabilir. eldeki malzemeyi kullanmakla alakalı birşey aslına bakarsan. abi bana gergely deme ya :)

şu an olsa senin eski gergely yi alırdım inan. çünkü üstüne stiga optimum mp lastik takmayı düşündüm bugün işten eve gelirken.

bu konu hakkında söyleyebileceğim oyun stillerimiz hakkında bilgi verebilen yararlı bir anket olmuş. eline sağlık abi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet tanju abi haklısın bu konuda. off+ tahta lastik yardımı ile all+ yapılabilir. eldeki malzemeyi kullanmakla alakalı birşey aslına bakarsan. abi bana gergely deme ya :)

şu an olsa senin eski gergely yi alırdım inan. çünkü üstüne stiga optimum mp lastik takmayı düşündüm bugün işten eve gelirken.

bu konu hakkında söyleyebileceğim oyun stillerimiz hakkında bilgi verebilen yararlı bir anket olmuş. eline sağlık abi

Teşekkürler Gökhan. Neyse ki anormal bir anket sonucu ile karşılaşmadık. Veriler olması gerektiği gibi çıktı. Herhalde dünya çapında bir anket yapılsaydı bundan farklı bir sonuç çıkmazdı. Valla gergely çok hızlı bi tahta, hele üzerine optimum mp falan takarak oynayabilmek için herhalde süperligde oynuyo olmak lazım bence. Hatta süper ligin ilk 4 takımında!!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Gökhan. Neyse ki anormal bir anket sonucu ile karşılaşmadık. Veriler olması gerektiği gibi çıktı. Herhalde dünya çapında bir anket yapılsaydı bundan farklı bir sonuç çıkmazdı. Valla gergely çok hızlı bi tahta, hele üzerine optimum mp falan takarak oynayabilmek için herhalde süperligde oynuyo olmak lazım bence. Hatta süper ligin ilk 4 takımında!!!

abi merak ettiğim için denemek isterdim sadece. büyük ihtimal hız olarak beni aşardı dediğim kombinasyon

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 months later...

karşı tarafa şut atıp topspin yaparken birden file önü kısa top yada kısa kesik bırakmak hoşuma gidiyor yada sağ sol file önü yada köşelere atıyorum eğer topu kurtarabilirse boş köşeye flip yaparak sayıyı almaya çalışırım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..