Jump to content
Masatenisi.org Forum

Timo Boll Spirit Için Uygun Lastik Nedir

Misafir

Recommended Posts

Spin spordan dan orta seviye veya biraz altı bir oyuncu için ne tavsiye edersiniz diye sorduğumda bana timo boll spirit ustune bryce takıp vermişlerdi.

Uzun yıllar sonra tekrar oynamaya başladım; şimdi farkettiğim raketten oldukça memnunum ama bryce ile topu kontrol etmekte çok zorlanıyorum.Hem blok yapamıyorum hemde kondisyon olmadığından pozisyon almak ve vurmak bu lastikler ile çok güç.

Çok iyi olmadıkça bence bu raket üstüne bryce takmak hata ve değiştirmek istiyorum.

Kafamda olanlar ya bryce fx ,sriver el, sriver L belki sriver fx de olabilir.

Amacım oyunumu ve vuruşlardaki hızımı kaybetmeden kontrollü oynamak.

En uygun lastiği seçemedim bu raketi kullanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Spin spordan dan orta seviye veya biraz altı bir oyuncu için ne tavsiye edersiniz diye sorduğumda bana timo boll spirit ustune bryce takıp vermişlerdi.

Uzun yıllar sonra tekrar oynamaya başladım; şimdi farkettiğim raketten oldukça memnunum ama bryce ile topu kontrol etmekte çok zorlanıyorum.Hem blok yapamıyorum hemde kondisyon olmadığından pozisyon almak ve vurmak bu lastikler ile çok güç.

Çok iyi olmadıkça bence bu raket üstüne bryce takmak hata ve değiştirmek istiyorum.

En uygun lastiği seçemedim bu raketi kullanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Saygılarımla

Merhaba, ben çift taraf Sriver FX 2.1 denemiştim gayet iyi olmuştu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

6-7 senedir kullanıyorum TBS. birçok farklı lastik kombinasyonu ile denedim tahtayı. en iyi kontrol sağlayan tibhar softtu. hız konusunda biraz düşük kaldığı için şu anda carbo sound ile kullanıyorum. ama elinden geldiğince farklı lastikler ile denemeye çalış satın almadan önce. çevrende oyuncular varsa onların lastiklerini takıp dene.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Kesinlikle sriver fx den şaşma derim. Bu tahta için en ideal lastik budur diye düşünüyorum. Düşündüğüm lastiklerden biri bryce fx demişsin. Zaten brye kullanıyorsun. İki lastiğin özellikleri birbirine çok yakın niçin böyle düşündün anlayamadım.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Günlerdir netten araştırıyorum. Bryce Fx i seçenekler arasına sokmamın nedeni bryce dan daha kontrollü bir lastik olması ve

TBS kullanan insanların bryce FX de taktıklarını ve tavsiye ettiklerini okumam.

Gerçi bu raket için sriver serisinin kesinlikle daha uygun olacağını düşünüyorum.Butterfly in oyuncuları arasında timo boll da dahil bir çok kişi çift taraflı sriver L takmış yalnız sriver L nedense benim için uygun gelmedi hem düz sriver L i bu forumda birinin dediği kimsenin pek satın almadığını okudum.

Daha uygun olarak sanki geriye sriver EL veya arkadaşın dediği gibi sriver FX en mantıklı seçimler gibi.

Yabancı bir forumda bu lastikleri takıp oynayan bir çok kişi var.Aralarında biraz kararsız kaldım.

Aslında tabi mesela forehande sriver L backhande sriver EL de takılabilir bu şekilde seçeneklerde var.

Buyuk ihtimal sanki Sriver EL satın alıcam belki hız olarak yavaşlama olabilir yinede orta duzey bir hız sağlayabilirim gibi geliyor.

Bu lastikleri deneme şansım yok hangisi daha uygun olur bilemiyorum.Zor bir seçim :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Ben de Timo Boll Spirit'in ikiz kardeşi Michael Maze tahtaya uzun araştırmalardan sonra forehand için Sriver G2FX 2.1 mm aldım. Backhand için Sriver EL. Henüz denemiş değilim, onun için öneride bulunmayacağım. Ama yabancı siteler dahil yaptığım araştırmalarda Sriver EL backhand için (tabi oyun sitili uygun olanlara) en çok önerilen lastikler arasında. Bryce takacak kadar hız konusunda kendine güvenemeyenlere, biraz daha yumuşak bi alternatif arayanlara, ama Sriver FX de beni kesmiyo be kardeşim diyenlere forehand için Sriver G2FX öneriliyor. Ben onların yalancısıyım. Yarın yeni raketimi deneyince kendi fikirlerimi de yazarım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Başar bey tavsiyeniz için teşekkür ederim.Bende bulabildiğim tüm sitelerde araştırma yaptım.Backhand için Sriver EL veya biraz alışma süresinden sonra belkide Sriver G2 FX en iyi seçimler.

Backhand tarafında çözüm kolay.

Yalnız Forehand tarafına Sriver FX ,Sriver G2 FX yada Bryce Fx nasıl tercih ediliyor onu pek anlayamıyorum.

Zannedersem bol spinli oynamak isteyen yumuşak lastik seven arkadaşların tercihi.Burda sriver FX ;Sriver EL den daha yavaş daha kontrollü bi lastik.Sriver EL i forehand de kullanan bir çok kişide bir sure sonra bitirici vuruşlarda bu lastiği yavaş buluyor.

Solüsyon kullanılmadığı sürece.Sriver FX dahada yavaş bi lastik sonuçta rahat edebiliyorlarmı bilemiyorum.

Eğer bol spinli ve yumuşak bi lastik tercih etsem kesinlikle Forehandime G2 FX alırım.

Benim kafamda forehand'e düz Sriver L veya Sriver EL 2.1 veya Mark V var.

Aslında Mark V alınsa zannedersem olay biticek onunda tek dezavantajı bir sure sonra lastik ozelligini kaybediyor yaklaşık 100-150 saat oynamadan sonra diye forumlarda duydum.

Sonuçta forehande bir cozum bulamadım ama sonucta Bryce ile bile oynamayı defans yapmayı sert topspinleri karsılabilmeyi becerebilmeyi basarmaya başladım sonucta.

Sriver EL koyucam forehandede baktım olmuyor başka lastiklerin arayışına giricem yalnız yumuşak lastikler ile oynamak nasıl bi his onuda merak etmiyor değilim ozellikle G2 FX :)

Saygılarımla

Not: Yumuşak bol spinli lastik tercih etmememin nedeni oyun stilimi değiştirmek istemem.Çünki forehandime gelen her topa aşırı spin verecek sekilde neredeyse raketi masanın altından yukarı dogru fırcalayarak vurmaya başladım.Buna alışıncada engellemesi biraz zor.Sonuçta kesmecilere karşı oynamıyoruz bu kadar spine niye giriyorum bilmiyorum.

Üstüne bide sağlam spinli bi lastik alırsam iyice oyun stilim bu olacak.Amacım sert lastik alarak daha sert ve yukarıdan duz vurmaya kendimi alıştırmak.Tabi bilen biri çok daha bana yardımcı olabilir.Oyun stiline gore hangi lastik daha iyi olabilir.Duz ama sert vurabilmek icin ne tercih etmek gerekir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saygılarımla

bence sorun lastikte değil tahtada,daha yavas bitahtaya dene derim.bryce varsa sorun yoktur.fx ini değil sadece bryce sı tavsiye ederim.herkes bryce ile oynamalı lastikler kesinlikle dogru:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

oncelikle merhaba...

yeni uye oldum.....

timo b. sprt. tahtada bi cok lastik denedim, once çin lastiklerini denedim fiyat uygunlugundan oturu ama sert olamalri hizdan baska biseye yaramiyor gibi geldi H3 kullandım kesinlikle tahta ile cok iyi ama masadan uzak oynarsanız yakın oyunlarda kontrolu imkansızlasıyor ( sert!) sonra TNT taktım en azından spinlere blok amacli oda olmadi simdi sriver fx kullaniyorm 1.9 kesinlikle en iyisi oldu ANCAK yine oyun tarzi spin e dayali olanlara tavsiyemdir, cunku H3 un hızını arar oldum sriver fx de asırı derecede hız kaybını hissettim.... hepsini ara ara degisip kullaniyorum Bh ise teckn. Chp. 1.5 mm kulluniyorum... gayet iyi

timo nun bu tahtada kullandigi lastik sriver EL KULLUNDIYSA kesin denemek lazim!! : D

farkli lastik denemelerini bende merakla bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..