Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Tutuş şekliniz Ve Kullandığınız El Nedir?

Guest e.kurtis1991

Raket Tutuş Şekli  

215 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • 2 months later...

selamlar.ankette dört çeşit tutuş yazmışsınız. bir de diğerleri eklenseydi.ben sağ elimi kullanıyorum ama shakehand gibi değil. raketin sadece sapını tutuyorum.sizler gibi işaret parmağımı lastik üstüne koymuyorum.başparmak ve işaret parmağım sapın üstünde duruyorlar. sizce garip değil mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest Küçük Masa Teniscisi

ben biraz tuhaf açıklıcam çünkü ben daha küçüğüm ve yeniyim

şimdi öncelikle sağ elim ile tutuyorum işaret parmaımda arkaya doğru uzanıyor yani topu sektirdiğim yer değil de öbür taraf ta duruyor ve baş parmağımı da tenisin tutulduğu yer ve topu vurduğumuz yer arasında bir çökme var topu tuttupumuz kısımda en başta oraya koyuyorum

bu noluyor

saygılar

( ACEMİLİĞİM YÜZÜNDEN UTANDIM! )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben biraz tuhaf açıklıcam çünkü ben daha küçüğüm ve yeniyim

şimdi öncelikle sağ elim ile tutuyorum işaret parmaımda arkaya doğru uzanıyor yani topu sektirdiğim yer değil de öbür taraf ta duruyor ve baş parmağımı da tenisin tutulduğu yer ve topu vurduğumuz yer arasında bir çökme var topu tuttupumuz kısımda en başta oraya koyuyorum

bu noluyor

saygılar

( ACEMİLİĞİM YÜZÜNDEN UTANDIM! )

sende benim gibi Shakehands-Sağ El kullanıyorsun utanmana gerek yok (bilmemek deil öğrenmemek ayıp) ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selamlar.ankette dört çeşit tutuş yazmışsınız. bir de diğerleri eklenseydi.ben sağ elimi kullanıyorum ama shakehand gibi değil. raketin sadece sapını tutuyorum.sizler gibi işaret parmağımı lastik üstüne koymuyorum.başparmak ve işaret parmağım sapın üstünde duruyorlar. sizce garip değil mi?

Chila'nın tutuşu da mı sizinki gibi? Sanki o da öyle tutuyor gibi geldi bana?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

ben sağ el shakehand oynuyorum. Birçok kişi gördüm penhold oynayan canlı olarak tsubasa yıda izledim ama daha hiç sol el penhold görmedim forum da 1 tane varmış ama gerçekten sol el penhold izlemeyi çok isterdim bana çok marjinal geldi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben sağ el shakehand oynuyorum. Birçok kişi gördüm penhold oynayan canlı olarak tsubasa yıda izledim ama daha hiç sol el penhold görmedim forum da 1 tane varmış ama gerçekten sol el penhold izlemeyi çok isterdim bana çok marjinal geldi.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesinde ufak bir çocuk var ismini bilmiyorum. Hem solak, hem de penhold oynuyor. Oyun seviyesi olarak ta gayet iyi, dikkatimi çeken başka bir şeyde çinli antrenör(Şifo) bu çocukla özel olarak ilgileniyor. Tanıdığım kadarıyla herkesle bu kadar ilgilenmez. Bu kadar ilgi gösterdiğine göre bu çocuk çok iyi ve değişik stilde bir oyuncu olacak gibi görünüyor.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

shakehand ve penhold 'un ne anlama geldiklerini daha yeni öğrendim. ben shakehand sağ tutuyorum. arada sırada zevkine penhold tutuyorum. aslında penhold çok zevkli. çok sert ve değişik kesme vuruşlar yapılabiliyor fakat bir o kadar zor geliyor shakehandden sonra.benim bir arkadaşım penhold sağ tutuyor.bir çakınca pir çakıyor.fevkalade spinli geliyor. Kurtarmak bi hayla zor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
shakehand ve penhold 'un ne anlama geldiklerini daha yeni öğrendim. ben shakehand sağ tutuyorum. arada sırada zevkine penhold tutuyorum. aslında penhold çok zevkli. çok sert ve değişik kesme vuruşlar yapılabiliyor fakat bir o kadar zor geliyor shakehandden sonra.benim bir arkadaşım penhold sağ tutuyor.bir çakınca pir çakıyor.fevkalade spinli geliyor. Kurtarmak bi hayla zor.

ben 4 senedir shakehand sağ oynuyordum.bikaç haftadır penholda döndüm.gerçekten çok daha zevkli ve çok daha hızlı ve spinli şutlar atabiliyorum.galiba artık penhold sağyım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..