Jump to content
Masatenisi.org Forum

Doğu-batı Arasında Ki Fark Nedir?

Guest sinankirmizitas

Recommended Posts

Guest sinankirmizitas

Masa Tenisi neden sadece Batı da yani İstanbul, İzmir, Bursa gibi illerde gelişiyor. Neden her sene Türkiye Şampiyonları bu illerden çıkıyor. Neden Milli takımı bu illerdeki oyuncular oluşturuyor. Doğu ya fazla önem verilmediğinden mi yoksa Doğudaki oyuncularda yetenek mi yok?

Bu sorunun cevabını çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa Tenisi neden sadece Batı da yani İstanbul, İzmir, Bursa gibi illerde gelişiyor. Neden her sene Türkiye Şampiyonları bu illerden çıkıyor. Neden Milli takımı bu illerdeki oyuncular oluşturuyor. Doğu ya fazla önem verilmediğinden mi yoksa Doğudaki oyuncularda yetenek mi yok?

Bu sorunun cevabını çok merak ediyorum.

doguda bu isten para kazanılmayacagını bildiklerinden kimse antrenorluk yapmıor :kizgin:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar neden batı dogu degil denilmişti sanırım orada arkadaşlar masa tenisi cafelerde veya halı sahalarda yapılan bir spor gibi gözükmakta oldugu için olsa gerek gerekli alt yapı ve imkanlar saglanmadıgı içinde olsa gerek çünkü destek göremedigi zaman bir spor ferdi olarak nereye kadar olacak tabi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nufusları kıyasladığınızda bu sorunun cevabı ortaya çıkıyor. Olayın bir de şu yönü var. Aslında doğuda kış aylarının uzun sürdüğü iller bu tip salon sporların en çok gelişebileceği yerler. Fakat ne yazık ki kahvehane kültürü bu illerdeki bir çok genc insanımızı esir almış durumda. Az sayıdaki spor severin çalışmalarıda yetersiz kalıyor. Para konusuna gelince; doğuda yada batıda bu sporun gelişmesi için çaba sarfeden arkadaşların çok fazla para kazanma hesabı yaptığını zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence en önemli sebeplerden birisi çocukları eğitecek hocaların az olması ve bilgilerinin kısıtlı olması. Çok iyi niyetli olan ve öğretmek için olağanüstü gayret eden hocalar var ama bilgileri kısıtlı olduğu için çocuklar bir yere kadar gelebiliyorlar sonrası gelmiyor.

Ben bir çok hocadan mesaj aldım. Hemen hepsi de bilgilerinin yetersiz olduğundan yakınıyorlardı. Masatenisi.org daki bilgilerden faydalandıklarını ve varsa başka dökümanlar istediklerini belirtiyorlardı.

Bence bırakın başka bölgeleri, büyük şehirlerde bile modern masa tenisini öğretecek hocaların sayısı yetersiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bencede doguda masatenisi hakkında bilgisi olan cok kişi yok ayrıca maddi durumdan dolayı birçok sporcu bu sporu bırakmak zorunda kalıyor

Diyarbakırda kaldıgım senelerde edindigim tecrübe ile masa tenisi oynamak istese üniversite vardı ama bu sporu yapan kimselerin sayısı azdı ve bu konuda ise dediginiz gibi ekibman ve ögreten hocaların olmaması ve kahvehaneler dediginiz gibi fabrika olarak çalışmakta eger üzerine düşülse veya teşvik edilse orada bu sporu yapacak gençlerde çıkar.başka sporlara tanınan imkanda tanınmıyor!!..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Aslında yetenek yok demek değil de antrenörler ve malzeme yetersizliği yüzünden sporcular bir noktaya kadar gelebiliyorlar, orada tıkanıyorlar. Ayrıca ülke şartlarını da ele alacak olursak doğuda bir lastiğe 50 YTL verebilecek fazla insan/kulüp olduğunu zannetmiyorum. Neticede masa tenisi uzaktan göründüğü gibi ucuz bir spor değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben elazığda okudum ve elazığda bu spora gönül veren insan sayısı epey vardı. şu an bursada oynayacak yer bulmakta zorlanıyorum fakat elazığda masa tenisi oynanabilecek spor salonu vardı.

üniversitedeki hocam. prof.dr.ata selçuk tahtaları kendisi imal ederdi ve lastikleri satın alırdı. iller bankası gibi kurumlar da kurumlar liginde oynayan oyuncularına masa ve ekipman alırdı. hatta üniversitede bir arkadaşım kurumun birinde oynamak için butterfly tahta ve sriver lastikler almıştı.

köylerdeki ilköğretim okullarında da ilgi olduğunu gördüm. bülent şahin abim bir ilköğretim okulunda müdür yardımcısıydı ve okul takımı elazığda derece yapmıştı. ben de o çocuklarla oynamak için sık sık okula giderdim. gerçekten yetenekli gençler var ve o gençlerin ata selçuk ve bülent şahin gibi kendilerine örnek olacak yol gösterecek insanlara ihtiyacı var...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

Arkadaşlar ben Fırat üni. (Elazığ) da okudum ve masa tenisi ile burda tanıştım. Bölümümüzün Hocalarından olan Prof. Ata Selçuk bu spor Hakkında bana bildiklerini aktardı ve beraber bir çok kere antreman yaptık ama izmirdeyken bu sporun varlığından haberim yoktu. Masatenisi bir spor olarak tanınmıyor bence herkes bir eğlence gözü ile bakıyor. mastenisi nin kesinlikle tanıtılması gerek doğuda ve batıda bunlar için çalışmalar yapılmalı bence . Ve bunun için maddi olanaklar çok önemli

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 33 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..