Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masatenisi.org T-shirt

Ertan

Recommended Posts

bence herkes bir fiyat arastirmasina gitsin, mesela Istanbulda yasayanlar; egerki bildiginiz bir yer varsa tshirt basan gidin ve fiyat alin.. fiyatlari karsilastirarak hangisi daha makulsa oradan yaptirilir..

Not: nasil olsa baskalari bu isle ugrasir diye dusunmemek gerek, eger herkes boyle dusunurse tshirt olayi sadece konusulduguyla kalir..!!!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar durun, hemen umutsuzluğa kapılmayın. Çalışmalarımız devam ediyor, kısa bir süre daha bekleyin. Yalnız t-shirtleri yaptıracak olursam genel olarak beğenilerinizi dikkate alarak yaptırıcam ama biraz emrivaki de olacak. Yoksa herkesin ayrı bir beğenisi var. İşin içinden çıkmak imkansız oluyor. Anlıyorsunuz değil mi :sasi:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yoksa herkesin ayrı bir beğenisi var. İşin içinden çıkmak imkansız oluyor.

togay neden bir anket yapmiyoruz? tshirt yazilarinin sahipleri bir anket duzenlesinler.. en cok oyu alanlar bastirilir..

bence bir an once halledilsin bu tshirt olayi artik, bakin insallah yaza izmire geliyorum (biliyorum orada hali hazirda yaz..:(((( , gelince almak isterim dogrusu..

tabii bir de alacak olanlar iyice bilinmeli, kac tane bastirilacak tshirlerden??? alacagim deyip almayanlar olma olasiligi var, sonra ne olacak?

bence en guzeli tshirt baskisina bir an once karari verip, fiyatlar alinip bir sekilde para toplama yontemine girisilmeli.. yoksa her seferinde; "aaa bende bu tshirtlerden istiyorum" diyenler ciktiginda: "hadi iki tane daha bastiralim" mi denecek??

Bence Ertan bu olayi ele alirsan sayet, herkes sana tshirt parasi gondermekte tereddut etmeyecektir.. en azindan kac tane gercek musteri var bilinir, kac tane tshirt bastirilacagi bilinir; fiyatlar ona gore alinir..

...

tshirt olayina gercekten gonul baglamis olanlar:

ya simdi konusun ya da sonsuza dek.. :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim pek vaktim olmuyor. Ama sağolsun Togay bir şeyler yapmaya çalışıyor, ben de yardımcı olmaya çalışıyorum. Şu an için işin içine anketi karıştırmayalım yoksa 1 ay daha atar. Önce bir deneme üretimi yaptıralım, sonra zaten işin yöntemi öğrenilirse daha kolay olur.

Asıl sorun yüksek sayıda üretim/sipariş/dağıtım işlerini organize etmekte olacaktır. Üreticinin ödemesi, tahsilatların yapılması, kargo ile siparişlerin gönderilmesi ciddi mesai isteyen bir iş olacaktır. Nasıl yaparız bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Asıl sorun yüksek sayıda üretim/sipariş/dağıtım işlerini organize etmekte olacaktır. Üreticinin ödemesi, tahsilatların yapılması, kargo ile siparişlerin gönderilmesi ciddi mesai isteyen bir iş olacaktır. Nasıl yaparız bilmiyorum.

gercekten cok zor bir is bu.. bir kisinin zamanini bu ise ayirmasi gerekiyor.. o da zor..

tshirt parasi toplanirsa ama en azindan geriye postalama islemi kalir..

bir tshirte karar verilsin de..

dedigin gibi anket olayi yavaslatacaktir.. o halde birkac sevilen model icin fiyat alinsin.. ardindan herkes parayi sana gondersin..

bos bir gun yaratman gerekiyor tabii ertan.. egerki tshirtler hazir olursa geriye paketlemek ve postaneye gidip postalamak kalir.. 1 gunde halledilir diye dusunuyorum, yaniliyor muyum?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, son yazılardan genel olarak sabırsızlığın arttığı anlaşılıyor, bu anlamda gelişmeleri özetleyeyim de, isyan filan çıkmasın, ne olur ne olmaz.

Öncelikle belki bir hafta kadar bir süredir Ertan Bey'le bu konuda mesajlaşıyoruz ve teklif olarak sunacağımız t-shirt tasarımlarını son haline getirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmayı iki kişi yürütmek daha iyi diyorum ben, çünkü demokrasi, yani herkesin fikrini almak, her zaman çok iyi bir şey değil. Kararsızlık ve kafa karışması artıyor ve sonunda somut bir sonuç almak zorlaşıyor, konuşulduğu ile kalıyor.

Şimdilik niyetimiz iki çeşit t-shirt yaptırmak, lacivert ve siyah. Ön tarafında Ertan Bey'in resmini koyduğu raketli figür yer alacak her iki t-shirt'te de, insan figürü yüksek ihtimal beyaz (yaptığım görüşmede bu figür açık gri olabilir mi acaba diye sorduğumda olumsuz yanıt vermişlerdi çünkü), raket ise kırmızı olacak. Eğer ben doğru anladıysam ve herkes hemfikir ise, bu figür logo şeklinde küçük ve bir kenarda değil, büyükçe olacak.

Arka yüzdeki yazılara gelince, biliyorsunuz ben Arno'nun Çinceye benzeyen yazısını çok beğenmiştim (Hollandaya gideceğini öğrendiğim için böyle yazdığım sanılmasın sakın :P: ) Ancak o yazıyı unutun demişlerdi bana. Şuan Ertan Bey'in hazırlamış olduğu bir yazı ile Simurg'un bir yazısından esinlenerek yine Ertan Bey'in hazırladığı bir yazı gündemimizde. Bu hafta sonu gidip t-shirt'leri yapacak olan firma ile tekrar görüşücem ve ücret ve tasarımları son haline getireceğiz. Pazartesi veya salı bir konu açarak tasarladığımız t-shirtler hakkında görüşlerinizi ve şiddetli itirazlar olmazsa siparişlerinizi alıcam. Ki bence şiddetli itirazlar olmasın arkadaşlar, bu deneme yayını gibi birşey, yani lafta kalmaması için bu girişimin. Ayrıca gerçekten bizim tasarımları hiç beğenmezseniz veya çok çok beğendiğiniz bir tasarım varsa, ileride sizin öncülüğünüzde bu tasarımlarla t-shirt'te yaptırabiliriz veya bireysel olarak da yaptırabilirsiniz. Yanlış anlaşılmaktan çekinerek yazıyorum bunları, fikrinizi belirtmeyin demiyorum ama öznel koşulları da dikkate alın lütfen.

Son olarak t-shirtleri yurtiçi kargo ile yollayabilirim sipariş verenlere, evimin çok yakınında var çünkü. Yurtiçi Kargo bana çok ters diyenlere bir çare düşünürüz. Yalnız para toplama işini nasıl gerçekleştireceğim konusunda tam bir sonuca ulaşmış değilim, bu konudaki önerilerinizi memnuniyetle dikkate almaya hazırım.

Haum kusura bakma, uzadı da biraz. Öööle gerekiyodu ama... :-)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

EFT olur, havale olur. Hatta posta çeki bile olur. Hesabım İş bankasında. Banka hesap numaramı sizlere ne şekilde ulaştıracağım konusunda kararsızdım, yani genel forum ortamında yazmam sakıncalı olur mu acaba diye. Ertan Bey'le de konuştuk bu konuyu sanırım bireysel mesaj olarak yollamamda bir sakınca yokmuş. O aşamaya gelince bu şekilde halledebiliriz. En olmadı cep telefonlarınıza yollarım hesap numaramı.

Biz Ertan Bey ile t-shirt tasarımlarını son haline getirdik. Böyle yazınca bi an sanki defile hazırlıyormuşuz gibi hissettim. Bi tasarladık, bi tasarladık sormayın. Neyse ama gene de Ertan Bey'in hakkını yemeyelim. Emek emektir, di mi. Yarın gerekli dökümanı yanıma alıp son konuşmayı yapmaya gidicem ilgili firmaya. Diycem ki bakın bir sürü sabırsızlanan masa tenisi sever arkadaşım benden t-shirt bekliyor, ya yaparsınız ya yaparsınız bu t-shirtleri. Uzattıkça geyik düzeyim artıyor, benden bu kadar. Pazartesi bilgi aktarırım sizlere.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tsu, ilk konuşmamda kendi adıma yaptırmak istediğimden, benim istediğim miktarda yapamayacaklarını da öğrenince fazla detaylı konuşmadım açıkçası. Ne şekilde baskı yapıyorlar tam bilemiyorum onun için. Bu sefer daha detaylı konuşucam ve niçin çince benzeri yazı için "onu unut" dediklerini öğrenicem. Ankara'da yapılabiliyorsa, aradan belli bir süre geçtikten sonra sen de o yazıyla yaptırabilirsin t-shirt. Güzel bir yazıydı çünkü o. Kırmızı veya borda bir t-shirt üzerine siyah harflerle fena olmazdı hani. Fazla t-shirt göz çıkarmaz dimi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

(Doğru yazı değil mi Togay?)

Evet, evet Ertan Bey kastettiğim yazı bu idi.

Hazır siz yazıları yerleştirmişken ben de çok gizli tasarımlarımızı arkadaşlara açıklıyayım da bir sır perdesi ortadan kalksın.

Arkadaşlar, birinci yazı lacivert t-shirt üzerine olacak. Önde hep söylediğimiz gibi beyaz (açık gri de olabilir mi)insan figürü, kırmızı raket.

Arkada aynen resimdeki tipte ve renklerde masatenisi.org yazısı. Yazı yan yana uzun bir yer kaplayacağından arkada sırta değil, omuzlara doğru olması daha iyi olur. Yoksa okunaklı olmaz sanırım.

İkinci t-shirt ise, siyah olacak ön taraf aynı, arkada ikinci resimdeki yazı. Bu yazı hem daha okunaklı olur sanırım (ebatıyla oynanma şansı daha fazla), hem de bu yazı ile www'de eklemiş oluyoruz, bir internet sitesi olduğu internet ortamından pek anlamayan kişilerce de anlaşılacaktır bu sayede.

Konuşmaya gitmeden önce aklımdaki tek soru işareti yazıların kenarlarında yer alan farklı renkteki kenarlıklar (gölgelendirmeler). Bunu da yapamayız diyecekler mi acaba diye düşünüyorum ama bunu da yapamayız derlerse siz ne yapabiliyorsunuz diye sorcam bu sefer. :pirpir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Togay, Ertan Bey ve t-shirt olayında emeği geçen diğerleri

ellerinize sağlık; yaptığınız çalışmalar girdiğiniz zahmetler için hepinize teşekkürler...

bana bir lacivert + bir siyah iki adet t-shirt ayırırsanız sevinirim (beden: L)... inşallah yazın geldiğimde alırım, veya İzmir'e getirirler arkadaşlar...

Ping the forum t-shirt purchaser Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba masatenisi.org camiası.

Artik yerlesik bir duzenim var. Bir bilgisayarim ve internetim var. Ve bundan sonra bi mani daha cikmazsa artik forumu aksatmayacagim.

Bu T-Shirt meselesini ilk tartisan kullanicilardan biri olarak inanin cok mutlu oldum gurur duydum. Gitgide de mutlulugum artiyor. Zira forum hakikaten artik bircok guzel seyin vesilesi haline gelmeye basladi. Ve T-Shirt meselesi bence bu artan ilgi alaka ve fonksiyonelligin onemli araclarindan bir haline gelecek. T-Shirt' un soyle bir misyonu olacagina ben inaniyorum. Bugune kadar internet ve bilgisayarla cok alakasi olmadigi icin buna kayitsiz kalanlar, nasil internet bankaciligi kavrami hayati cok kolaylastirdigi icin onu kullanmak zorunda kalmaya basladilarsa; T-Shirt de insanlari fazlasiyla cezbedecek ve kullanma niyeti olmayanlar uzerinde bile buyuk tesiri olacaktir kanaatindeyim.

Bakin cok ilginctir, bu aksam bir kullanicinin Eskisehir' den oyuncu arkadas aradigina dair mesajini gorunce chat' e girdik. Cika cika kim ciksin: 2 hafta kadar once Ankara' da yapilan turnuva' da beni yenmis olan bir bayan oyuncu vardi. O imis meger. E nasil Eskisehir falan; nasil oluyor diye sordum. Meger Turnuva' dan bir gece once Tsubasa Ozan chatteymis, sozkonusu arkadas da o sirada chat' e girmis. Konusmalardan ertesi gun Ankara' da turnuva oldugunu ogreniyor. Ozan ona yardimci oluyor. Atliyor Eskisehir' den turnuva icin Ankara' ya. Ben de meger Ozan' la ayni universiteden arkadaslar zannediyorum.

Cok degil bundan 1 sene once hayal dahi edemeyecegimiz seylerin gerceklesmesine vesile olduguna, hergun taniklik ediyoruz forumun.

Neyse... Ben de istiyorum T-Shirt' ten. Elimde oldugu muddetce de oyun esnasinda baska T-Shirt giyer miyim artik?

Hic zannetmiyorum....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba!

Hafta sonu t-shirtleri yapacak olan firma yetkilileri ile görüştüm. Ve artık son aşamaya geldik sayılır. :bonus:

Şimdi öncelikle Tsu, Arno'nun çin yazısına benzer yazısı için Ankara'da yapılıyormuş siz niye yapamıyorsunuz dedim. Bu sefer görüştüğüm yetkili farklı idi, yaparız dedi. Bana o yazıyı unut diyen grafikerleriymiş galiba. Adam üşendi sanırım. Ancak Arno'nun yazısı için konuşmadım ben, onu ikinci etap için düşünüyorum, kolay bir yazı değil çünkü o, bakarsın memnun kalmayız t-shirtlerden, memnun kalırsak sonra bir ara yaptırırım ben.

Benim yaptırmak için konuştuğum yazılar Ertan Bey'in bu sayfaya koyduğu iki yazı. Tasarımları da anlattığım şekilde olacak. En az 30 tane yaparız demişlerdi, bende onun için 30 siyah +30 lacivert olmak üzere 60 adet t-shirt yaptırmak için fiyat aldım. 60'ın altına düşersek fiyat artabilir, üzerine çıkarsak azalacak mı bilmiyorum ama en azından aşağıda vereceğim fiyatların üzerine çıkmayacak, onu biliyorum.

Yazıların kenar renklerini yapabilecekler mi acaba diye yazmıştım, bu son konuştuğum yetkili bayağı iyimser bir tipti sanıyorum öncekine göre, herşeye yaparız dedi. Şimdi rakamlar:

Kenar rengi olmadan yaptırırsak 9.500.000.-TL.

Kenar rengi ile yaptırırsak 10.500.000.-TL, yani 1 milyon farkediyor.

T-shirtler pamuklu, çok kaliteli olmadığını söyleyebilirim, ama çok kalitesiz de değiller. Fiyat-performans değerlendirmesi yapmak lazım tabii, 10 milyona bu kadar bence. Daha kaliteli olsun t-shirtler diyorsak fiyat yükselecektir. Dükkanlarında gördüğüm kadarıyla baskı kaliteleri iyi. Öyle bir-iki yıkayışta çıkacak, silinecek gibi durmuyor.

Firma yetkilisinin iki de önerisi oldu. Birincisi t-shirtlerin ikisi de koyu olacak diye birini lacivert değilde (bişiy, sax gibi bişiy dediydi ama) mavisi yaptırmak, yazının kenar rengi de mavi dedim, onu lacivert yaparız dedi.

İkincisi ise, yazıların içlerini boyamadan sadece harflerin kenarlarını t-shirtten farklı renk yapmak, içinin rengini t-shirtten alması. Ben pek sıcak bakmadım bu öneriye, güzel oluyor dedi, ama ellerinde örnek yoktu o an, göremedim onun için birşey diyemiyeceğim.

İşte böyle arkadaşlar. Bu yazdıklarım üzerine biraz yorum aldıktan sonra sipariş toplamak için ayrı bir konu başlığı açıyım istiyorum. Yalnız şöyle bir sorun var. Açıkçası mali durumum, özellikle de şu sıralar elvermediği için, önceden para toplamam lazım. 60 adet yaptırsak 600 küsür milyon tutuyor. Para toplama işini gerekirse forum alanında kişisel mesaj atarak, gerekirse cep telefonlarınıza mesaj atarak yollayacağım İş Bankası hesabıma para yatırmanız şeklinde halledecektik. Ama kimin yatırıp, kimin yatırmadığını nereden bilecem diye düşünüyorum, yanlış mı düşünüyorum acaba...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eline sağlık iyi iş çıkartmışsın.

Bence kenarları renkli olanı yaptıralım. Çok daha iyi duruyor. 1 milyon fark da fazla bir şey değil.

T-shirt kalitesi bence önemli. Bunları oynarken giyersek devamlı yıkanacak demektir. 3-5 yıkayışta yamulur mu acaba?

T-shirt rengi konusunda ben her renge uyarım. Aslında t-shirt rengi olarak sarı da genelde iyi görünen bir renk.

Bence büyük şehirlerde siparişleri bir kişi toplasın ve parayı da o kişi toptan göndersin. O şehirdeki t-shirtlerin dağıtımını da kendisi yapsın. Böylece hem herkes ayrı ayrı para göndermez, hem de karışıklık olmaz. Hem de Togay'ın işi daha kolaylaşmış olur. Bu kişiler de internetten ücretsiz EFT yapabilen kişiler olursa havale için para da ödenmemiş olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan Bey'in son söyledikleri benim çok işime gelir, işimi çok kolaylaştırmış olursunuz. Yoksa kim ne kadar talep ediyor, kim para yolladı, kim yollamadı hepsini benim takip etmem lazım. Ayrıca bir de gönderme meselesi var tabii.

Kimin ne kadar talep ettiğini herkesin görmesi için forum alanında yazabiliriz o sorun değil. Ama özellikle para meselesini ve t-shirtleri gönderme işini her şehirden bir temsilci, yani bir kişi aracılığı ile yapabilirsek çok memnun olurum.

Ertan Bey'e kişisel mesaj olarak yazdım. Bu organizasyon başarılı olursa ve t-shirtler de beğenilirse sarı ve kırmızı olmak üzere iki t-shirt daha yaptırabiliriz bi daha ki sefere. Biri Arno'nun yazısı olur. Biri de belirleyeceğimiz başka bir yazı.

Mavi mi lacivert mi meselesinde, ben koyu renklerden hoşlanıyorum, lacivert tercihimdir. Çoğunluk mavi derse tamam derim ama.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

T-shirt yaptırmak isteyenleri ve kaç tane yaptıracağımızı belirleyebilmek için aşağıdaki adreste bir konu açtım. T-shirtler iki çeşit olduğu için 2 tane diyince ikisinden birer tane olarak algılıyorum. Renk ve tasarım olarak hoşunuza gitmeyen varsa ve mesela birinden 2 tane istiyorsanız lütfen özel olarak belirtin.

http://www.masatenisi.org/forums/index.php?showtopic=347

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..