Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Camiası Ağlıyor!.......

Misafir

Recommended Posts

Kayseri'de masa tenisi kafilesini taşıyan minibüsün kaza yapması sonucu 2 kişi öldü, 13 kişi yaralandı. Yahya Şahan, yaptığı açıklamada, kaza nedeniyle bugünkü karşılaşmalarla sona erecek Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası'nın iptal edildiğini açıkladı.

Alınan bilgiye göne, Melikgazi ilçesi Hisarcık beldesi Özel Hisarcıklıoğlu Fen Lisesi yakınında, Uğur E. (16) yönetimindeki 38 RT 398 plakalı minibüs, Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası için Antalya'dan Kayseri'ye gelen ilköğretim öğrencilerini otele götüren Yaşar Aktay (54) yönetimindeki 07 ABU 06 minibüs ile çarpıştı.

Kazada, sporcuları taşıyan minibüs sürücüsü Yaşar Aktay ile aynı minibüste bulunan Ahmet Doğan Sarıkaya (13) hayatını kaybetti.

Minibüsteki antrenör Yahya Gürcüm (52) ile sporculardan Hüseyin Barış, (12), Gökhan Aygün (11), Nermin Cantel (12), Batuhan Kaya (12), Kadir Oğuzhan İnceler (13), Burçak Baş (12), Şule Nur Tosun (12), Selin Yüksel (11) ve Mehmet Kocabıyık (11), Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Diğer minibüs sürücüsü Uğur E. ile yanındaki Osman (12) ve Oktay E.'nin (11) Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavilerinin yapılarak taburcu edildikleri öğrenildi.

Uğur E'nin babasına ait minibüsü izinsiz aldığı ve ehliyetinin olmadığı öğrenildi.

MASA TENİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI İPTAL EDİLDİ

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, yaptığı açıklamada, kaza nedeniyle bugünkü karşılaşmalarla sona erecek Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası'nın iptal edildiğini açıkladı.

Şahan, yaralı 4 sporcunun tedavisinin sürdüğünü belirterek, şunları söyledi: ''Yaralı çocuklarımızla ve cenazelerle ilgileniyoruz. Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen de yanımızda. Şampiyonayı iptal ettik. 2 kişinin hayatını kaybettiği kazada çok sayıda sporcu çocuğumuz yaralandı. Şu anda Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Hastanesinde Batuhan Kaya, Nermin Cantel, Hüseyin Barış ve Kadir Oğuzhan İnceler isimli çocuklarımızın tedavileri sürüyor. Diğerlerinin tedavileri ayakta tamamlandı. Cenazeleri sahiplerine teslim edeceğiz.''

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu kötü Pazar sabahı haberi ilk olarak izmir televizyonunda duydum ve o panikle hemen foruma bakma ihtiyacı hissettim. Forumda bulamadım ama diğer internet sitelerinden öğrendim. Çok kötüyüm.Yaşar abiye tanrıdan rahmet geride kalanlara sabır diliyorum. Umarım yaralılardan başka ölen olmaz. Bilgisi olan olursa buraya yazarsa sevinirim. Sanırım Yahya abi de ameliyata girecekmiş. Masatenisi camiamızın başı sağolsun...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, foruma bu üzücü haberi yazmak için girmiştim, Halil arkadaşımız bayağı detaylı olarak yazmış, sizlerin de haberi olmuş. Haberi bu sabah aldım ben ve çok üzüldüm ve sarsıldım, sadece ben değil tabii ki, Antalya masa tenisi camiasını oluşturan herkes. Yaşar hoca masa tenisi il temsilcisi idi ve çok çok emekleri vardı masa tenisine, özellikle de minikleri bulup yetiştirmede. Ahmet'le ise, biz de iki Ahmet olduğu için ona küçük Ahmet diyorduk, daha 2-3 hafta önce oynamıştık. İnsanın inanası gelmiyor, çok küçüktü daha. Allah rahmet eylesin, ne diyeyim. Diğerlerine gelince, Yahya hoca diğerlerine göre daha ağır yaralı idi, ameliyattan çıkmış şimdi, zamanla düzelecekmiş, ama süre net değil henüz. Öğrendiğim kadarıyla kızların durumu daha iyiymiş, oğlanlar ise biraz daha ağır yaralanmışlar. Yarın cenazeler defnedilecek, hepimiz orada olacağız, hepimizin başı sağolsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha geçenlerde gencecik bir insanı kaybetmiştik...Ben anlamakta zorlanıyorum;geçiş hakkın olsa bile

bu kadar kontrolsüz araba kullanmak hiç kimsenin hakkı olmamalı...O yollar senin kadar bir kaplumbağanın da hakkı!...Artık insanımız sokakta dahi sürat yapar oldu...Çok üzücü...Allah rahmet eylesin,yaralılara da şifa diliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de yeni duydum ve çok üzüldüm. Vefat eden arkadaşlarımızın ailelerine ve sevenlerine başsağlığı, yaralananların da bir an önce eski sağlıklarına kavuşmalarını dilerim.

Haberi yeni duydum masa tenisi camiasının başı sagolsun allah vefat eden kardeşlerimizin ailelerine sabırlar ihsan eylesin allah sabır versin .Kazada yaralalanlara ise yüce Allahtan acil şifalar diliyorum.İnşallah bir an önce iyileşirlerde saglıklarına kavuşmalarını temenni ediyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende haberi yeni duydum fakat bir türlü detayları öğrenemedim. Şimdi haberi yukarıda okuyunca gerçekten çok üzüldüm. Ölenlere Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar ve başsağlığı, yaralı olanlara ise çok büyük geçmiş olsun dileklerimi iletirim. İnşallah bir daha böyle üzücü olaylar yaşanmaz. Tüm masa tenisi camiasının başı sağolsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhumların ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Yattıkları ve gidecekleri yer cennet olsun ve hiçbirimize Allah, zamansız ve acılı ölümler nasip etmesin.

Umarım yaralanan arkadaşlarımızda sorunsuz olarak iyileşir ve eski sağlıklarına kavuşurlar. Onlara ve onların ailelerinede büyük geçmiş olsun diyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Böyle bir olayı öncelikle bir antalyalı olarak kabullenmek bile istemiyor insan.Yaşar hocaya ve küçük Ahmete Allah rahmet eylesin geride bıraktıklarına Allah sabır versin.Yaralı arkadaşlarımada acil şifalar diliyorum.Lanet olsun bu trafik terörüne...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yahya hoca büyük geçmiş olsun. Soyadı benim gibi sarı ile başlayan Ahmet Doğan Sarıkaya bu kaza olmasaydı belki benim gibi Milli olacak ve Türkiye şampıyonlukları yaşayacaktı. Bu küçük kardeşime ve Yaşar Aktay'a Allah Rahmet eylesin diyor ve yakınlarına sabirlar diliyorum. Seninle birlikte yaralanan kardeşlerimin bir an once iyileşerek aramıza geri dönmelerini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yıllar sonra masa tenisine kayseride tekrar başladıktan sonra türkiye minikler şampiyonasının kayseride olacağını öğrenince antalyadan katılan ekibi ziyaret ederim umuduyla çok sevinmiştim. sonrasında da istanbulda olunca turnuvaya gidememiştim. ve olaydan da haberim yoktu.

babam haberlerde masa tenisi ve antalya kelimelerini birlikte duyunca endişelenip beni aramasıyla olaydan haberdar oldum. Yaşar hocayı orta öğretim masa tenisi hayatımda boyunca sürekli minik sporcularla birlikte gördüm. Haliyle fotoğrafını görünce aklımda kalan hatırası hep küçük sporcularla olması ve sürekli gülümsemesi şeklindeydi. yahya hoca ile ise daha da yakındık o zamanlarda o sebeple kazayı duyunca ilk merak ettiğim şahıs kendisi olmuştu. bütün lise hayatım boyunca rakip takımımızın antrenörü olduğundan ve sürekli olarak rakip takımla birlikte antreman yaptığımız için sürekli birlikteydik kendisi ve oyuncularıyla. umuyorum ki kendileri en kısa sürede sağlığına kavuşup genç masa tenisi sporcular yetiştirmeye devam ederler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

masa tenisi camiasının başı sağolsun ölenlere Allahtan rahmet yaralılara ise gelmiş geçmiş olsun gerçekten yıkıcı bir haber inşallah tekrarı yaşanmaz yaşar hocanın ölmesi gerçekten çok kötü olmuş ama inşallah yahya hocaya bişey olmaz eğer oda Allah korusun ölür veya sakat kalırsa Antalyada masa tenisinin biteceğine inanıyorum inş bişey olmaz çok geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son geli?melerden sizleri haberdar edeyim arkada?lar; bunlar? yazmak hala zor geliyor bana ama pazartesi günü Ya?ar hoca ile küçük Ahmet'i defnettik, önceki gün ve dün mevlitleri oldu. Tekrar Allahtan rahmet diliyorum onlar için, mekanlar? cennet olsun. Di?erlerine gelince, Kayseri'de hastanede sadece Yahya hoca ile küçük bir karde?imiz kald?, Bar??; Yahya hoca ba?ar?l? bir ameliyat geçirdi, sa? taraf?n? biraz oynatabiliyormu? da ald???m?z haberlere göre, ?imdi fizik tedavi görece?i iyi bir yer ar?yoruz Ona. Tam olarak iyile?ecek umar?m, ama uzun bir zaman alaca?? kesin. Bar?? hakk?nda ise iyi haberler alm?yoruz, ?oktan ç?kamam?? hala, fiziksel kadar psikolojik sorunlar da oldu san?r?m, umar?m bir an evvel kendine gelir, iyile?ir. Di?er çocuklara gelince, mevlitte ortal?kta yaral? bereli bir sürü çocuk vard?, tuhaf?ma gitti bu görüntü, sava?tan ç?km?? gibi. Ama a??r yaralar? yok, ben en çok psikolojik durumlar?ndan korkuyorum. Ayr?ca önem olarak ikinci planda tabii ama, bu sorumsuz 16 ya??ndaki arkada? iki cana maloldu?u ve bir sürü çocu?un yaralanmas?na sebep oldu?u gibi, Antalya'da masa tenisini bitirme noktas?na getirdi. Çünkü gerçekten Antalya'da masa tenisi Ya?ar ve Yahya hocalar?n bireysel özverileri ile ayakta duruyordu. Bundan sonra ne olacak hiç bilemiyoruz. Bakal?m.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..