Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forumun sosyal medyası olmalı mı?

Emre Adıgüzel

Recommended Posts

Arkadaşlar selamlar,

Forum malum sosyal mecraların yaygınlaşması ile değerini yitirmeye başladı. İnsanlar bilgiye ve sosyalleşmeye oralarda daha çabuk ulaşıyor. Ama şu da bir gerçek ki biz bura ile ilk başladık ve bizde forumun yeri başka. Aklıma instagram, facebook mecraları gibi yerlerde forumun hesabı olsa ve aktif olsa nasıl olur diye bazı fikirler geldi. Bu konuda sizler ne düşünürsünüz. İnsanlara oralardan paylaşım yaparak buraya çekmek nasıl olur sizce? Ya da bu gerekli mi? Forumun canlanması mümkün olur mu bu şekilde?

Fikirler

-Üyelere ait videoların, forum buluşmaları yahut diğer organizasyonlaradair bilgilerin, vefat-düğün gibi hayata dair iyi-kötü haberlerin paylaşılabileceği ve tüm üyelerin birbirinden daha rahat haberdar olabileceği bir mecra, resmi instagram hesabı açılması (çağan)

-Aklıma şöyle bir fikir geldi ekşi sözlük ün ekşi şeyler diye bir kısmı vardı yazarların yazdığı yazıları editörlerin editleyerek bi konu etrafında yararlı ve ilgi çekici bir içeriğe dönüştürdükleri sayfalar var. Biz de bu şekilde bir içerik oluşturabiliriz hem bunlar daha fazlasını merak edenleri buraya çeker hem de sosyal medyaya içerikler bu şekilde oluşturulmuş olur.(emre)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilgiye ve bilgi kaynaklarına erişim kolaylaştıkça forumların da miadı doldu maalesef. Bir de münazara ve karşıdakini dinleme kültürü de (ne diyor bu adam diye üzerine düşünme) kalmadı. Herkes içindekileri dökmek, bazen de stresini atmak için yazar oldu foruma. Zaten forumun son aktif dönemlerine bakarsak da bunu net bir şekilde görürüz. Artık insanların bir şey yazmaya ya da sormaya çekindiği bir noktaya evrilmişti forum. Bunun böyle olmasında benim de payım var, maksadım birilerini suçlamak değil kesinlikle.

Bir diğer husus da şu: forumlarda insanlar birbirlerini kullanıcı adları üzerinden bilir, kafasında o kişiyle ilgili bir figür oluşturur ve bir gün tanışıp görüşebilme gayesi güderdi. Gerek forum buluşmaları gerekse diğer turnuva organizasyonları sayesinde aradaki bu sır perdesi kalktı ve bizler birbirimize bir telefon kadar yakın insanlara dönüştük. Bu kadar rahat ulaşabileceğimiz, her şeyi aramızda konuşabileceğimiz birisiyle de forum üzerinden konuşmak anlamını yitirmeye başladı. Çok tuhaf ama yakınlaşırken uzaklaştık ve koptuk birbirimizden. 

Sosyal medya fikrini kesinlikle önemsiyorum. Üyelere ait videoların, forum buluşmaları yahut diğer organizasyonlara dair bilgilerin, vefat-düğün gibi hayata dair iyi-kötü haberlerin paylaşılabileceği ve tüm üyelerin birbirinden daha rahat haberdar olabileceği bir mecraya ihtiyacımız var. Resmi bir instagram hesabı çok iyi iş görür diye düşünüyorum. Zaten tüm hayat instagram'da ilerliyor artık. Günümüz koşulları da bizi orada bulunmaya mecbur kılıyor. Belli bir üye sayısına ulaşılırsa reklamlardan ya da işbirliklerinden de bir miktar gelir elde edilebilir. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, cagan yazdı:

Bilgiye ve bilgi kaynaklarına erişim kolaylaştıkça forumların da miadı doldu maalesef. Bir de münazara ve karşıdakini dinleme kültürü de (ne diyor bu adam diye üzerine düşünme) kalmadı. Herkes içindekileri dökmek, bazen de stresini atmak için yazar oldu foruma. Zaten forumun son aktif dönemlerine bakarsak da bunu net bir şekilde görürüz. Artık insanların bir şey yazmaya ya da sormaya çekindiği bir noktaya evrilmişti forum. Bunun böyle olmasında benim de payım var, maksadım birilerini suçlamak değil kesinlikle.

Bir diğer husus da şu: forumlarda insanlar birbirlerini kullanıcı adları üzerinden bilir, kafasında o kişiyle ilgili bir figür oluşturur ve bir gün tanışıp görüşebilme gayesi güderdi. Gerek forum buluşmaları gerekse diğer turnuva organizasyonları sayesinde aradaki bu sır perdesi kalktı ve bizler birbirimize bir telefon kadar yakın insanlara dönüştük. Bu kadar rahat ulaşabileceğimiz, her şeyi aramızda konuşabileceğimiz birisiyle de forum üzerinden konuşmak anlamını yitirmeye başladı. Çok tuhaf ama yakınlaşırken uzaklaştık ve koptuk birbirimizden. 

Sosyal medya fikrini kesinlikle önemsiyorum. Üyelere ait videoların, forum buluşmaları yahut diğer organizasyonlara dair bilgilerin, vefat-düğün gibi hayata dair iyi-kötü haberlerin paylaşılabileceği ve tüm üyelerin birbirinden daha rahat haberdar olabileceği bir mecraya ihtiyacımız var. Resmi bir instagram hesabı çok iyi iş görür diye düşünüyorum. Zaten tüm hayat instagram'da ilerliyor artık. Günümüz koşulları da bizi orada bulunmaya mecbur kılıyor. Belli bir üye sayısına ulaşılırsa reklamlardan ya da işbirliklerinden de bir miktar gelir elde edilebilir. 

Katılıyorum Çağan sana. Zaten bu sosyal medya fikrini de yakın zamanda ilk sen dile getirmiştin İnebolu forum buluşma konusunda. Ben en iyisi buraya bir üst Sabitleme yapayım. İlgili fikirleri burada toplayıp ona göre bir yol haritası, plan yapalım. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında forumda sosyal medyanın içinde, fakat insan oğlu bilgiyi en hızlı bir şekilde yakalamak için devamlı bir arayış içinde olduğu için medya da çeşitlendi. Eskiden her türlü haberi gazete sayfalarından öğrenirdik, şimdi ise gazete alan yok. Bilgi çok değişik alanlarda oluşmaya başladı. Hayırlısı diyelim. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumumuzun sosyal medya mecralarına dahil olması güzel olur, ancak bu mecralardan foruma yönlendirilme yapılması gerekir. 

Paylaşılacak içerikler de başlık başlık ele alınıp dikkatli karar verilmeli. Forumda özellikle bazı başlıklarda gerçekten çok başarılı bilgilendirmeler var, bu mesajlar veya konular da biraz daha ön plana çıkmalı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aklıma şöyle bir fikir geldi ekşi sözlük ün ekşi şeyler diye bir kısmı vardı yazarların yazdığı yazıları editörlerin editleyerek bi konu etrafında yararlı ve ilgi çekici bir içeriğe dönüştürdükleri sayfalar var. Biz de bu şekilde bir içerik oluşturabiliriz hem bunlar daha fazlasını merak edenleri buraya çeker hem de sosyal medyaya içerikler bu şekilde oluşturulmuş olur. En nihayetinde Türkiye nin en büyük masa tenisi platformu burası :) bak bu da iyi slogan olur ha yazalım bunu da kenara :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..