Jump to content
Masatenisi.org Forum

Viscaria Super ALC

Recommended Posts

Memnunsanız Viscaria ile devam edin diyerek başlamak isterim.

Kendini kanıtlamış ve bu kadar tutulan bir tahtaya ek sıfatlar takarak oynama yapmaya gerek yok. Sizi çeken Super ALC kısmındaki "super" kısmı ise en uygun fiyatlı Butterfly Super ALC tahtalardan birini satın alıp deneyin. Ya da oynadığınız yerde kullanan var ise rica edip onu deneyim. Ama bence para tuzağı..

Viscaria tahtayı Türkiye'de ilk kullananlardan biriyim. İlk kullandığımda çok beğenmiştim ve 2.ya da 1. tahtam olarak hep kullandım. Eğer ki, eski Stiga Clipper tahta kullanmayı sevmeseydim ilk sırada olurdu. Devamında Butterfly firması aynı tahta üzerinden Bol Spirit, vs çok ALC tahta yarattılar ama asıl olan Viscaria idi ve diğerleri yukarıda yazdığım gibi para kazanmak içindi.

Bu yazının benzerini 20 sene kadar önce de yazmıştım. Döndü dolaştı bunca sene içinde Viscaria beğenisini artırarak devam etti. Ee bu kadar üst seviye oyuncu bu modeli tutuyorsa başına "super" eklemek biraz para tuzağı gibi geliyor. Zaten az hızlısı, az yavaşı vs çok model yaptılar ama bu tercih edildiyse kimyasıyla oynamaya gerek yok. 

İyi bir şey yapmak istiyorlarsa 20 sene önce Viscaria tahtayı nasıl üretiyorlarsa şimdi de aynı kalite de üretsinler yeterli. Aslında ilk üretilenleri deneme şansınız olsa; hız, his, sap kalitesi olarak farkı hisseder ve görürsünüz. Şu anda ana maddeler aynı ama tahta kaliteleri sapta dahil çok farklı. Ama yine de ciddi talep alıyor. (Üst seviyeler gold logolulardan kullanıyor olabilir. Araştırmak lazım.)

Neden bunu yazdım? Şansınız var ise birinci ya da ikinci serilerinden bulursanız super ALC fiyatına çok daha fazla memnun kalacağınız bir tahtanız olur. Biraz araştırın çünkü super yazmaları fiyatını da "super" yapıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Slowhand yazdı:

Merhabalar, 

Butterfly'ın Mart ayının başında piyasaya sürdüğü ilk Super ALC tahtayı forumda deneyenler varsa, değerlendirmelerini paylaşabilirler mi ? Özellikle merak ettiğim hususlar his, hız, ağırlık, önceki ALC tahtalardan (özellikle Viscaria) farkları vs.. Herkese iyi forumlar dilerim.

Sweet spot daha geniş

Sap senin istediğin gibi değil 

Ağırlık normal Viscaria olanlara göre daha kolay bulunuyor.

90 gram olanı denedim çok esnek değil, kırıspiy hiç değildi. Ama aynı ağırlıktaki normal viscaridan daha hızlı.

Ağır olanı tercih etme.  Ortalama 87-88 en ideali olacaktırpan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

21 saat önce, Saadettin yazdı:

Memnunsanız Viscaria ile devam edin diyerek başlamak isterim.

Kendini kanıtlamış ve bu kadar tutulan bir tahtaya ek sıfatlar takarak oynama yapmaya gerek yok. Sizi çeken Super ALC kısmındaki "super" kısmı ise en uygun fiyatlı Butterfly Super ALC tahtalardan birini satın alıp deneyin. Ya da oynadığınız yerde kullanan var ise rica edip onu deneyim. Ama bence para tuzağı..

Viscaria tahtayı Türkiye'de ilk kullananlardan biriyim. İlk kullandığımda çok beğenmiştim ve 2.ya da 1. tahtam olarak hep kullandım. Eğer ki, eski Stiga Clipper tahta kullanmayı sevmeseydim ilk sırada olurdu. Devamında Butterfly firması aynı tahta üzerinden Bol Spirit, vs çok ALC tahta yarattılar ama asıl olan Viscaria idi ve diğerleri yukarıda yazdığım gibi para kazanmak içindi.

Bu yazının benzerini 20 sene kadar önce de yazmıştım. Döndü dolaştı bunca sene içinde Viscaria beğenisini artırarak devam etti. Ee bu kadar üst seviye oyuncu bu modeli tutuyorsa başına "super" eklemek biraz para tuzağı gibi geliyor. Zaten az hızlısı, az yavaşı vs çok model yaptılar ama bu tercih edildiyse kimyasıyla oynamaya gerek yok. 

İyi bir şey yapmak istiyorlarsa 20 sene önce Viscaria tahtayı nasıl üretiyorlarsa şimdi de aynı kalite de üretsinler yeterli. Aslında ilk üretilenleri deneme şansınız olsa; hız, his, sap kalitesi olarak farkı hisseder ve görürsünüz. Şu anda ana maddeler aynı ama tahta kaliteleri sapta dahil çok farklı. Ama yine de ciddi talep alıyor. (Üst seviyeler gold logolulardan kullanıyor olabilir. Araştırmak lazım.)

Neden bunu yazdım? Şansınız var ise birinci ya da ikinci serilerinden bulursanız super ALC fiyatına çok daha fazla memnun kalacağınız bir tahtanız olur. Biraz araştırın çünkü super yazmaları fiyatını da "super" yapıyor.

Verdiğiniz değerli bilgiler ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

21 saat önce, Bilal OLGUN yazdı:

Sweet spot daha geniş

Sap senin istediğin gibi değil 

Ağırlık normal Viscaria olanlara göre daha kolay bulunuyor.

90 gram olanı denedim çok esnek değil, kırıspiy hiç değildi. Ama aynı ağırlıktaki normal viscaridan daha hızlı.

Ağır olanı tercih etme.  Ortalama 87-88 en ideali olacaktırpan

Abi, tercih edecek bütçe yok şuan zaten biliyorsun :)

Hem forumda başlığı açılmamıştı hem de deneyen varsa nasıl bulmuş öğrenmek istedim. Denediğin tahtaya göre dediğin gibi benim zevkime pek hitap etmiyor gibi görünüyor şimdilik. Belki bana bir numune gönderirsin de hevesimi gidermiş olurum ben de bu sebeple :)

Selamlar..

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 28 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..