Jump to content
Masatenisi.org Forum

çin Lastiklerinin Temizliği

Recommended Posts

Zamanla üzerindeki yapışkanlığın etkisi gidince, üzerinde bir şey tutmuyor. :D:

Çin lastiği kullanmadım ama mevcut Mark V lastiğim de 2-3 saat sonrasında iyice kirleniyor. Oynadıktan sonra raketi satın alırken hediye verilen sert süngersi pedle nemlendirip siliyorum. Tamamen kuruyunca koruma filmini yapıştırıp öyle tutuyorum. Filmi her söktüğümde lastiği ilk günkü yapışkan halinde bulmak oldukça hoş oluyor. Sünger yerine birkaç kere eşimin makyaj temizlik pamuklarından (ince bezimsi birşey) kullandım. Sonuç yine aynı. Yeterki üzerinde pamuk lifi bırakmayan birşeyle silin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben, Tibhar ?n temizleme kopugunu kullan?yorum. Gerci benim lastiklerim Bryce FX. Masa tenisi oynadigim yerin masasi cok tozlu oldugu icin lastikler kisa surede toz tutup, deforme olmaya basladilar.

Bence en iyi cozumlerden birisi su:

1- Masa tenisi oynamadan once masan?n bir bez ile silinip, uzerindeki tozun al?nmas?.

2- Masa tenisi oynad?ktan sonra temizleme kopugu ve temizleme sungeri ile raketin silinmesi.

3- 2. ad?mdaki islemden hemen sonra koruyucu jelatin ile lastiklerin hava almayacak sekilde kapat?lmas?.

4- Son asamada olarak raketin raket k?l?f?na konulmas?.

Ben, de en k?sa sure icerisinde koruyucu jelatin ve ek temizleme kopugu ve sungeri almayi dusunuyorum. Bu sekilde lastigin omru bence uzayacaktir. Denemekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 years later...

Merhaba maske kardeşim tsubasa üstadın söylediği yöntem tam senin yapışkanlı çin lastiklerine uygun olacaktır.

Bildiğim kadarıyla avrupa-japon lastiklerine sticky yani kendinden yapışkanlı folyo, Yapşkan yüzeyli çin lastikleri içinse yapışkan özellikte olmayan folyo yada koruyucu öneriliyor.

Bence sen röntgen filmi bul, Tsu üstadın yöntemini uygula. maliyet sıfır ve tam lastiğinin karakterine uygun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..