Jump to content
Masatenisi.org Forum

Avalox Tosios

Recommended Posts

Herkese merhabalar. Avalox Tosios tahtasını çok merak ediyorum ancak ne Youtube ne de internet genelinde kayda değer hiç bir şey bulamadım. Bu tahtayı kullanıp bilgisi olan varsa ve Timo Boll ZLC ile karşılaştırabilirse sevinirim. Buna ek olarak Tosios tahtasındaki Titanyum carbonun diğerlerinden farkı ve tahtaya kattığı artısı eksisi nedir? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kontrolsüz güç güç değildir. 

Söylediğiniz tahta gayet hızlı bir tahta. Titanyum tahta serilerini ilk deneyenlerdenim. Ama hızlarının kontrol edemediğim için uzak durdum. Her oyuncuda etkisi farklı olabilir ama oyuna hükmetmeyi zorlaştıran her tahta için oyuncunun çok ciddi antrenman yapması gerek. Basit bir tabirle masa tenisini oyun için değil, meslek için yapmalı. ZLC ile karşılaştırmak istersem iki tahtada hızlı tahta sonuçta. Eğer ciddi antrenman yapmıyorsanız bu hızdaki tahtalardan uzak durun. Youtube gibi sitelerde bir çok güzel yorum alabilirsiniz. Tahtalarda kötü değil ama burada sizin tahtanın hakkını verip veremeyeceğiniz kısmı önemli. Hobi için oynuyorsanız ve bir tık ilerisi liglerde oynuyorsanız ama sizin asıl mesleğiniz değilse daha kontrollü tahtalar alın. Ehliyetiniz var diye F1 arabası kullanmanız gerekmez...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin bey cevabınız için teşekkür ederim. Lisede ve üniversitenin bir bölümünde haftada 4 gün 4-5 saat antreman yapıyordum. Hayat koşuşturmacasından dolayı ve partner eksikliğinden dolayı 5 yıldır oynamıyordum ve eski ZLC tahtamı ve bryce lastikli raketimi satmıştım. Haftada 3-4 gün 3er saat antreman yapacağım. Üzerine Tihbar evolution el-p gibi yumuşağa yakın bir lastik, BH için de soft 1.9 mm soft lastikle kombine edersem bir nebze hızı dengeler mi diye merak ediyorum sadece. Orta mesafe kuvvetli -bitirici top spin oyuncusuyum diyebilirim kısaca. Tekrar teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yukarıda yazdığım cümle geçerlidir. Eğer Masa Tenisi mesleğiniz değilse çok hızlı tahta kullanmamanızı tavsiye ederim. 3-4 Saat antrenmanı profesyonel oyuncularla yapacaksanız böyle bir tahtayla oynamaya ayak uydurmanız seneler alır. Yada şöyle diyeyim dünyada masa tenisi oynayan en üst seviye profesyonel oyunculardan kaçında titanyum tahta gördünüz?

Bence hızlı tahta tahta alıp lastiklerle bunu nasıl dengelerim diye düşünmek yerine hızı daha az bir tahta alın ve kolunuzu her antrenman daha hızlı ve seri hale getirmeye çalışın. Böylelikle istediğiniz anda kuvvetli ataklar yapabileceğiniz gibi savunma gerektiren durumlarda da oyunu rahatlıkla kontrol edersiniz. Masa tenisi salonlarda en çok rastladığım durum, iki oyuncudan biri spin çeker diğeri ise karşılamak istediğinde topu dışarı atar ve ilk cümlesi genelde "çok iyi spin çekiyor" olur. Aslında daha yavaş bir ekipmanla oynasa masada rahatlıkla tutacağı topu sadece raketini kontrol edemediği için rakibine boyun eğer ve sayıyı verir.

Hızlı ekipmanla oynamayalım mı o zaman diyebilirsiniz. Oynayacaksınız tabii ama doğru ve bilinçli antrenmanla kolunuzu tutacağınız açıyı iyi bilmek ve hep aynı açıda kalacak kondüsyona sahip olmak gerekir. Ondan sonra kademe kademe ekipman hızını yükseltirsiniz. (Atlanmaması gereken konu oyun karakteriniz şekillendikçe değişiklik yapmanızdır. Belki de defansif oyun size daha uygundur ve ona göre bir geçiş yaparsınız) 

Benim görüşüme göre seviyeniz çok ilerlese bile yine de titanyum tahtalara geçmemeniz. Ama sonuçta elinizde o tahta varsa büyük keyif alarak oynayabilirsiniz. Takmayın siz benim yazdıklarımı. Sonuçta hobi olarak bakıyorsak yenseniz ne olur yenilseniz ne olur. Önemli olan keyif aldığınız anlar yaşamak. Benim aktardıklarım daha çok "nasıl galip gelebilirim" veya "başarılı olmak için hangi ekipmanı kullanmalıyım" üzerinden yazılmış aktarımlar. Yazdıklarıma ne doğru diyebilirim ne de yanlış. Hepsi kişisel tecrübe sonucu oluşan şahsi fikirler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Haklısınız Saadettin bey, yeni başlamadım zaten ve kesinlikle profesyonel değilim, ancak uzun yıllardır oynuyorum ve oyunum atak üzerine kurulu. Malum ekipmanların pahalı olmasından dolayı da oyun geliştikçe değiştirmek, özellikle tahtayı, epey bir maddi külfet bindiriyor. Sipariş ettim tibhar evolution el-p vs fx-p lastikleriyle. Kullandıktan sonra deneyimimi yazacağım. Yazdıklarınız için tekrar teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

20 saat önce, TSuBaSa yazdı:

Titanyum kullanildigindan şüpheliyim.  Daha modern oldugunu da sanmıyorum.  Daha hafifnoldugunu da sanmiuorum. Bu tahta en az 10 sene once piyasaya cikti. Benim denedigim 90 gr idi.

Tahta boş ağırlığı 81 gr masatenisi.com tarafından terazide tartıldı. Titanyum kullanılıyor, avalox' un kendi şirketine dahi e-posta göndererek sordum. Avalox gibi yıllara mal olmuş bir firma sonuçta, Japon tasarımcı tarafından tasarlanıp Çin’ de Avustralyalı şirket sahibi tarafından, Alman mühendislerle üretildiği bilgisini de ayrıyeten aldım. Daha önce P700-P900 kullanmıştım ve açıkçası Butterfly tahtalardan daha çok seviyorum Avalox tahtaları. Dünyada çok tanınmıyor olabilir ancak ben memnundum. İnşallah bu tahtadan da memnun kalırım bakalım.

20 saat önce, Saadettin yazdı:

Güle güle kullanın..

Teşekkür ederim Saadettin bey..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..