Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dragonfly

Recommended Posts

Cok eski dragonfly raketim var, seviyorum fakat asiri eski tabi.

Bu marka raketle ilgili uc tane sorum var, ozellikle ikinci ve ucuncu soruyu dragonfly ile oynamis olan arkadaslar cevaplandirirsa sevinirim.

1 - Bu raket Turkiyede mi uretiliyor? Degilse hangi ulkede uretiliyor? (Internette ayni marka ismiyle sadece bir rakete rastladim ama tamamen farkli bir raket)

2 - Dragonfly ile uzun yillar oynayip daha iyisine gectim diyen var ise hangi tahtaya gecti, biraz aciklayabilir mi karsilastirma yaparak ne yonden iyi olduguna dair?

(Dragonflyla ayni hisse sahip yeni tahtalar neler var demek istiyorum bir acidan da)

3 - Yine dragonfly ile uzun yillar oynayip lastiklerini degistirmis ve daha da memnun olmus olan arkadaslar var ise hangi konularda memnuniyetleri artmis? Ve, on ve arka lastikleri hangi lastikler ile degistirmis?

Bir suredir internetten teknik bilgi arastiriyorum ve epeyce bir fikrim olustu cok farkli tahta ve lastikler hakkinda. Fakat sitede, gecmiste dragonfly oynayip sevmis, cesitli degisiklikler yapmis ve yukaridaki sorulara cevap bulmus arkadaslarin fikirlerini almak eminim ki cok faydali olacaktir. Cevaplar icin simdiden tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzun yıllar evvel dragonfly raket çifti olan bir arkadaşım vardı ve o raketlerle amatörce epey oynama fırsatı buldum. Sanıyorum japon ya da çin malı hazır raket olmalıydı. Ama çok hafif ve dengeli bir yapısı vardı. Lastikleri oldukça kaliteliydi. Elimizde olan bir yüzü yeşil bir yüzü uçuk kırmızı rus raketlerine göre harikaydı.

Piyasada da yoktu. Haliyle oyunumu ilerletince butterfly petr korbel tahta ve butterfly sriver ve sriver fx lastiklere geçiş yapmıştım. Sene:1995.

Akabinde yüzlerce lastik ve pütür denedik tabii. Umarım size yardımı olmuştur yazdıklarımın... Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

15 hours ago, buyukdogu said:

- markayı duymadım, bahsettiğiniz raketin resmini yükleyebilirsiniz

- mesele raketinizin markası değil oyun seviyeniz ve oyun tarzınız olmalı ki ona göre ekipman oluşturun

Oneri ve yorumlariniz icin tesekkur ederim.

Fotograf: Yukledim farkli acilardan fotograflarini. Raket hizli bir raket, ve lastikler yeniyken spini de gayet gucluydu.

Seviye: 6-15 yas arasi duzenli oynadim diyebilirim okul takimlarinda, Turkiye genelinde onemli bir derecemiz yok, ilce ve il bazinda cok var. 15-40 yas arasi masa ve iyi oynayan arkadaslar oldukca oynadim. 5 ay once 30 kisilik amator kucuk bir turnuvada birinci oldum, son 5 aydir haftada 3-4 kez oynuyorum diyebilirim. Iyi denilebilecek bir amatorumdur muhtemelen, fakat hic sanmiyorum ki herhangi bir profesyonelden set alabileyim.

Tarz:

Forehand - Atak ve topspin oynuyorum. Genelde atak oyuncusuyum. Cakmalar guclu ve basarili, topspinimi guclendirmem gerek.

Backhand - Forehandime nazaran cok gelismemis bir backhandim var. Sidespin+backspinle kisa toplar, arada da atak yaparak oynuyorum.

Egzersiz yaparken basarili denebilecek kadar defans da oynuyorum severek.

Raketim hizli bir raket, aliskin oldugum icin tahtayi degistirmeye cekiniyorum acikcasi. Oncelikle lastikleri degistirmem gerekiyor, uyguladigim spinin 40%i bosa gidiyor muhtemelen lastiklerden oturu, 20 yillik raket, dermani kalmadi:)

Sonra da yeni bir raket de almak istiyorum, fakat denemeden iyi bir tahminde bulunmak cok zor sadece okuyarak.

Arkadaslarin raketlerini denedigimde hem yavas buluyorum, hem de titresimini yuksek buluyorum.

Umarim biraz daha oneri ve yorumunuzu alabilirim bu bilgilerle.

tt.pdf

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

15 hours ago, moktav said:

Uzun yıllar evvel dragonfly raket çifti olan bir arkadaşım vardı ve o raketlerle amatörce epey oynama fırsatı buldum. Sanıyorum japon ya da çin malı hazır raket olmalıydı. Ama çok hafif ve dengeli bir yapısı vardı. Lastikleri oldukça kaliteliydi. Elimizde olan bir yüzü yeşil bir yüzü uçuk kırmızı rus raketlerine göre harikaydı.

Piyasada da yoktu. Haliyle oyunumu ilerletince butterfly petr korbel tahta ve butterfly sriver ve sriver fx lastiklere geçiş yapmıştım. Sene:1995.

Akabinde yüzlerce lastik ve pütür denedik tabii. Umarım size yardımı olmuştur yazdıklarımın... Selamlar.

Hocam raket tam olarak tarif ettiginiz gibi.

Bu raketten sonra kullanmayi sectiginiz tahta ve lastikleri bilmek de cok onemliydi benim icin, bahsettiginiz tahta ve lastiklerin ozelliklerini olabildigince arastiracagim, cok tesekkur ederim bu bilgiler icin. 

Asagidaki tahtalari secenek olarak koymustum onume bir suredir arastirabildigim kadariyla fakat hic karsilasip da deneme sansim olmadi:

1-Stiga Clipper, 2-Stiga Infinity VPS V, 3-Stiga Offensive Wood NCT.

Ve lastikleri de asagidaki gibi dusunmustum. (ayni zamanda dragonflyin lastiklerini de bunlarla degistirmeyi dusunuyordum oncesinde, saglikli bulursam yeni alacagim tahtaya da aynilarini alirim diye)

backhand - dhs pf4 red 2.0mm
forehand - dhs hurricane 2 black 2.15mm

Bunlardan herhangi birini denemisseniz ve yine goruslerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

Saygilar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, TT-Fun yazdı:

Hocam raket tam olarak tarif ettiginiz gibi.

Bu raketten sonra kullanmayi sectiginiz tahta ve lastikleri bilmek de cok onemliydi benim icin, bahsettiginiz tahta ve lastiklerin ozelliklerini olabildigince arastiracagim, cok tesekkur ederim bu bilgiler icin. 

Asagidaki tahtalari secenek olarak koymustum onume bir suredir arastirabildigim kadariyla fakat hic karsilasip da deneme sansim olmadi:

1-Stiga Clipper, 2-Stiga Infinity VPS V, 3-Stiga Offensive Wood NCT.

Ve lastikleri de asagidaki gibi dusunmustum. (ayni zamanda dragonflyin lastiklerini de bunlarla degistirmeyi dusunuyordum oncesinde, saglikli bulursam yeni alacagim tahtaya da aynilarini alirim diye)

backhand - dhs pf4 red 2.0mm
forehand - dhs hurricane 2 black 2.15mm

Bunlardan herhangi birini denemisseniz ve yine goruslerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

Saygilar

Merhaba alternatif olarak söylemiş olduğum lastikler çok eskilerde kaldı. Bence 1 numarada seçtiğiniz tahta çok uygun olacaktır. Yalnız lastiklerinizi avrupa tarzı lastiklerden seçiniz. Xiom Europa Df 2.0 mm forehand ve Stiga Calibra Sound 2.0 mm backhand için öneririm.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 hour ago, moktav said:

Merhaba alternatif olarak söylemiş olduğum lastikler çok eskilerde kaldı. Bence 1 numarada seçtiğiniz tahta çok uygun olacaktır. Yalnız lastiklerinizi avrupa tarzı lastiklerden seçiniz. Xiom Europa Df 2.0 mm forehand ve Stiga Calibra Sound 2.0 mm backhand için öneririm.

Hocam cok tesekkur ederim paylastiginiz bilgiler ve onerileriniz icin, cok degerli benim icin. Selamlar, saygilar.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..