Jump to content
Masatenisi.org Forum

Adını anmayacağım 2020, sen de beni unut!..

PingPongMan

Recommended Posts

Halbuki ne ümitlerle, planlarla başlamıştık sana; hepsini mahvettin... Sana diyecek sözüm yok, çık git hayatımızdan, o kadar...

Sevgili Forum Üyeleri,

Senenin son günü, adettendir, "bu sene başında neler planlamıştım, hangisini gerçekleştirdim, hangisini gerçekleştiremedim" diye gözden geçiririz ya, bu seneninkinin yanıtı çok basit oldu: hiçbirini...

Yine de, "yap-iş" listemde (ingilazcası: to-do list), sene içindeki harala gürele arasında neredeyse araya kaynamakta olan, gerçekleştirebileceğim birşeyin olduğunu farkettim: masatenisi.org forum yıllık "bir mesaj" kotamın doldurulması...

Aslında, bu kotayı, elbette ki daha güzel bir mesajla doldurmak isterdim; ne yazık ki, bu ahval ve şerait içinde bu mümkün olmadı... Ümitler, hayaller, planlar vs. bunların önemi göreceli kaldı, kaybettiklerimizin yanında...

Umarım sizlerin ve sevdiklerinizin sağlıkları yerindedir, umarım hiçbiriniz bir yakınını kaybetme acısını yaşamamıştır...

Ben ise--burada kendisini masatenisi.org huzurunda saygıyla ve rahmetle anmadan geçemeyeceğim, çünkü kendisi masa tenisine başlamamda ve ilerlememde en büyük pay sahibiydi--Cihan Hoca'mı kaybettim. O, 1980'li yıllarda lisemizin rehberlik uzmanı olarak sadece o görevi ifa etmekle kalmadı, aynı zamanda bizlerin, yani masa tenisçilerin, ayrıca folklor ekiplerinin koçu, ağabeyi, koruyucusu, kollayıcısı, herşeyi olarak, hem masa tenisi hem de folklor camiasında tanınan ve sevilen biri olarak hafızalarımızda yerini aldı. Yatılıların belletmeniydi; harbi adamdı, harbi konuşurdu. Bu sene 35. mezuniyet yılı buluşmamızda onu da görürüz diye düşünürken, corona aldı onu, götürdü... Acım(ız) büyük... Toprağı bol, mekanı cennet olsun...

Hepinize, 2020'yi unutturacak güzellikte, en başta sağlıklı ve huzurlu bir 2021 diliyorum...

Kendinize dikkat edin, iyi bakın...

Ping, the deleting 2020 from memories Pong

P.S. @502; girilerini ve üslubunu ilgiyle takip ediyorum...

• Beğen 4
  • Teşekkürler 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2020 yılı çoğunluğa pek iyi gelmedi. Bu salgın tüm dünyayı esareti altına aldı ve bir türlü yakamızı bırakmıyor pek bırakacağada benzemiyor. Allah ölenlerin toprağını bol tutsun sevenlerinede sabırlar diliyorum. 2021 inşallah dünya İçin hayırlı bir yıl olur.                İyi seneler hepimize. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar Dostum,

2020 yılı ne yazık ki tüm dünya için bir felaket yılı oldu. Hele hele ülkemizi takip ettiysen sadece virüs değil, siyasetten doğal afete herşey kötüye gitti. İzmir'de acı kayıplarımız oldu. (İlk forum buluşmamızdı. Seninle ve farklı şehirlerden bir çok arkadaşla orada tanıştık, sanaldan gerçeğe dostluklar taşındı...)

Pandemi sürecinde en fazla üzüldüğüm bizlerde etki bırakan insanlarımızı kaybetmek oldu. Çünkü onlar ruhlarındaki güzelliği hayatları boyunca karşılıksız herkesle paylaşıyorlar ve hepimizde bir dokunuşları kalıyor. Bu vesileyle hem Cihan Hocanı hemde yitip giden bizlerin hayatlarına dokunmuş olan ve de hiç bilemediğimiz insanları saygıyla anıyorum. Ailemden tanıdıklarımdan kimler ne kadar etkilendi konusuna da girmedim. Çünkü her giden başka bir ailenin değerleriydi. Hele ki doktorlarımız. Ailemden olmasa da ailemden gibi hissettim. Hepsinin mekanları cennet olsun..

İnşallah 2021 yılında bir şekilde kısa sürede çözülür bu durum. Çünkü daha da çok canımız yanacak gibi duruyor...

Neyse dağıtalım konuyu...

Senelik kotana kupayı yapıştırdım.

2021 yılında hepimizin mutlulukla birbirine sarılabileceği bir yıl dilerim.

Sevgiler Saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..