Jump to content
Masatenisi.org Forum

Şu Kesmeciler Adamı çok Sinirlendiriyor

zozuman

Recommended Posts

Darmaduman oldum ya.Adamın yaptığı bişey yok sadece kesiyor.

Son 1 aydır önüme kim çıkarsa yeniyorum.arada yenildiklerimide şöyle seyredip tekrar oyunda yeniyorum.Ancak bugün yine çok rahat kazandığım bir maçın ardından bir öğretmen arkadaşın maç teklifini kıramadım.Maça başladık ama adam ne kadar sert oynarsam oynayayım harika kesiyor.Vuruyorum filede.az kaldırıyorum vuruyorum dışarda.Fileye yakın atıyorum belki sayıyı alıyorum ama o kadar sabır yok.Ortaya vuruyorum kesemesin diye yine kesiyor.El hasıl çözemedim adamı. Sonuç 3-0 mağlubiyet

DAHA NE YAPAYIM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Werner Schlager vs. Joo Se Hyuk 2003 Dunya Sampiyonasi finali (bir kismini) ve Samsonov vs. Weixin in maclarini izledim. İzlemeni tavsiye ederim. Video linklerini google aratarak bulmustum.

Video adina ne varsa burada neredeyse: http://lucioping.altervista.org/ Super bir site. Bilmeyenlere hayirli olsun. Masa tenisi severler icin altin madeni :))

Bende kesmecilere karsi baya zorlaniyorum. Aslinda kesme servisleri de baya zor karsiliyorum. Sanirim yapilmasi gereken sabirla bir saga bir sola sert ve spinli vuruslar yapmak. Eger, rakip hangi tarafa vuracaginizdan emin olamiyorsa iste o zaman avantaj biraz size gecmis oluyor. Bunu yapmak ise gercekten zor. Baya calismak gerek.

Diger taktik ise klasiktir. Bir uzun oyna bir kisa. Bunu yapmak cok cok daha zor bence ve hata yapmaya daha elverisli. Mumkun oldukca sert ve spinli vuruslar kesmeciyi zorlar. Ozellikle nereye atacagini onceden tahmin edemezse.

Bence bunu bir dene. Ise yaramazsa en kotu maci kaybedersin :))

Umarim bir sonraki maci alirsin. Basarilar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende masatenisi.org sitesi vesilesi ile tanistigim ve cok iyi defansi olan Sahin hoca ile mac yaptim. Gercekten kendisi cok iyi defans yapip toplari iyi kesiyordu. Ben sana tavsiye ettigim seyleri yapmaya calistim ama ben de 3-0 yenildim. Son set baya konsatre olmustum ama onda da 21-18 bitti set.

Ben toplari genelde hizli top spin yaparak gondermeye calistim ama genelde toplar geri dondu. Havaya kalkan toplara sert şut cektigimde ise biraz daha fazla sayı aldım. Tavsiye etmiş oldugum sağa sola hızlı şut veya hızlı topsin yapınca baya sayi almaya basladım. Ama bunu yapmak gercekten zor cok antreman yapmak gerekiyor. Ayrıca ben de dahil olmak uzere eger bir gomlek ust seviyede masa tenisi oynamak istiyorsak, tum atak oyuncuların savunmayı da ogrenmesi gerekiyor.

Son olarak hoca ile aramızda bariz güç ve şut stili farkı vardı. O omuzdan şut attığı ve daha güçlü olduğu için toplar cok daha sert geliyordu. Ben ise hem daha güçsüz hem de dirsekten şut cektiğim icin sutların daha etkisizdi.

NOT: Şahin hocam tekrardan tebrik ederim. Umarım en kısa zamanda tekrar bir maç daha yaparız. :))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende masatenisi.org sitesi vesilesi ile tanistigim ve cok iyi defansi olan Sahin hoca ile mac yaptim. Gercekten kendisi cok iyi defans yapip toplari iyi kesiyordu. Ben sana tavsiye ettigim seyleri yapmaya calistim ama ben de 3-0 yenildim. Son set baya konsatre olmustum ama onda da 21-18 bitti set.

Ben toplari genelde hizli top spin yaparak gondermeye calistim ama genelde toplar geri dondu. Havaya kalkan toplara sert şut cektigimde ise biraz daha fazla sayı aldım. Tavsiye etmiş oldugum sağa sola hızlı şut veya hızlı topsin yapınca baya sayi almaya basladım. Ama bunu yapmak gercekten zor cok antreman yapmak gerekiyor. Ayrıca ben de dahil olmak uzere eger bir gomlek ust seviyede masa tenisi oynamak istiyorsak, tum atak oyuncuların savunmayı da ogrenmesi gerekiyor.

Son olarak hoca ile aramızda bariz güç ve şut stili farkı vardı. O omuzdan şut attığı ve daha güçlü olduğu için toplar cok daha sert geliyordu. Ben ise hem daha güçsüz hem de dirsekten şut cektiğim icin sutların daha etkisizdi.

NOT: Şahin hocam tekrardan tebrik ederim. Umarım en kısa zamanda tekrar bir maç daha yaparız. :))

Setin 21 - 18 bitmesi de ilginç bi durum tabii :B: :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eski sistem oynamışlar olabilir.Bu arada Gazelle (ismini bilmediğim için bunu yazdım) verdiğin çalışma sitesi için teşekkürler.Bende video indiriyor ve oradaki resimsel olan vuruşları kağıda çıkartıp yeni oynayan arkadaşlarımıza, minik kardeşlerimize gösteriyorum.Emin ol çok hayırlı bir iş yaptın ;)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Setler 21-15, 21-12 ve 21-18 bitti. 2. set konsantre olamadım. Bide ışıklandırma iyi olmadığı ve yer degistirdigimiz icin yeni yerde topu gormekte zorlandım. Hocanın; kondisyon, guc ve fundamental i mukemmeldi. Birde hocam her gun oynarken ben 2 veya 3 gunde bir oyanma imkani bulabiliyorum. Yenilsemde guzel maç oldu. Umarım Sahin hoca da memnun kalmıştır.

Bu maçtan çıkardıgım sonuclar:

1- Sağa ve sola topspinleri seri olarak istikrarlı atabilmeyi gelistirmeliyim.

2- Savunmamı güçlendirmem gerek.

3- Kesme topları daha istikrarlı karşılamam gerek.

4- File dibi oyunlarda daha az hata yapmam gerek.

5- Kondisyonumu artırıp, omuz, kol ve sırt kaslarını guclendirip daha sert sutlar vurmam gerek.

6- Backhand ve forhand le neredeyse aynı derecede iyi oynayabilmem gerek. Bir taraf digerinden cok fazla kotu olmamalı.

Baya uzun bi liste oldu. Benim yapacak coook isim var daha :((

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eski sistem oynamışlar olabilir.Bu arada Gazelle (ismini bilmediğim için bunu yazdım) verdiğin çalışma sitesi için teşekkürler.Bende video indiriyor ve oradaki resimsel olan vuruşları kağıda çıkartıp yeni oynayan arkadaşlarımıza, minik kardeşlerimize gösteriyorum.Emin ol çok hayırlı bir iş yaptın ;)

Evet eski sistem oynadik. Acikcasi eski sistem, maç yapan biri icin daha zevkli diye dusunuyorum. Bunun sebebi ise ne kadar uzun sure masa tenisi oynarsam o kadar cok keyif aliyorum. :)) Ama izleyen icin 11 lik setler daha zevkli gibime geliyor. Boyelece mac daha cabuk bitiyor ve sira size gelebiliyor. :D

Site konusunda ise: maksat, ülkemizde masa tenisine hayırlı bir is yapmak. Umarim herkes bu siteden faydalanir. Ayrica bir guzellik daha yapiyorum.

Iste ilk bomba: http://akademik.bahcesehir.edu.tr/~onur/tt/boll-sams.mpg

Herkesin hayrani oldugu iki ismin maci "Timo Boll vs Vladimir Samsonov" yukaridaki adresten direk download yapabilirsiniz. İleride belki baska maclari da siteme upload edebilirim.

Simdilik bu maci indirebilirsiniz. Sonra bunun yerine baska bir mac koyabilirim.

Herkese saygilar.

Onur Baskirt

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım eğer bir spor yapıyorsan daha fazla çalışmalısın. Eğer defansif oynayanlara karşı oynayamıyorsan kendini geliştirmelisin. Ama bu tür oyunculara sinir olman anlamsız. Herkesin kendine ait bir oynama stili olduğunu unutmamalısın. Bende bir defans oyuncusu olarak oynadığım stili çok seviyorum. Ben oynarken zevk alıyorum. Bence sende karşındakinin oyunun sinir olmaktansa zevk almayı tercih etmelisin. Hem eğlenirsin hem de daha iyi oynayacağına eminim.:)) :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hafta ici 17:30 dan sonra Besiktas Ugur Dersanesi'nin yanında Mimar Sinan Fen Edebiyat Fakultesi'ne bekleriz. Ucretsiz oynayabiliriz.

Iletisim: onurbaskirt@hotmail.com

Atakcılarla, kesmecilerin mucadelesi olur. Bu arada zozuman sana bir tavsiye daha kontrolsuz guc guc degildir. Bizim gibi atakcıların akıllı atak yapmaları gerek. Her kesige sut cekecegim dersek isimiz yas. Bu kesmeciler bizi fena ederler. En uygun zamanda sutumuzu cıkarmalıyız. :thup:

Bir de, ozellikle kesme servislere cakmak yerine file dibine dusurup oyun sırasında puan almaya calısmak gerek. Her servisi sut cekiyim dersek, isimiz gene yas olur. Zaten her topa profesyoneller bile sut cekemiyorlar. Sanırım bazen haddimizi bilmemiz gerek.

Biraz öz elestiri yaptım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım eğer bir spor yapıyorsan daha fazla çalışmalısın. Eğer defansif oynayanlara karşı oynayamıyorsan kendini geliştirmelisin. Ama bu tür oyunculara sinir olman anlamsız. Herkesin kendine ait bir oynama stili olduğunu unutmamalısın. Bende bir defans oyuncusu olarak oynadığım stili çok seviyorum. Ben oynarken zevk alıyorum. Bence sende karşındakinin oyunun sinir olmaktansa zevk almayı tercih etmelisin. Hem eğlenirsin hem de daha iyi oynayacağına eminim.:)) :D:

Valla raketiniz tam kesmeci raketi :D: Insallah bir gun oynayabiliriz. Sanırım yenilebilirim. Ama olsun sonucta yenilmek onemli degil. Dediginiz gibi zevk almak onemli. Ve Ben 3-0 yenildim ama cok zevk aldım. Uzulmedimde. Her yenilgiden bir ders cıkarmak gerek. Boyle dusunmek gerekiyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..