Jump to content
Masatenisi.org Forum

OX Lastik Nasıl Yapıştırılır ve Uzun Pütür Tavsiyesi

Rafık

Recommended Posts

Elimde Dr.Evil OX kısa pütür var bunu N9-S tahtama nasıl yapıştırabilirim ? Uzak mesafeden kesme oynamak için bir raket alacağım . Sizce hangi lastiği seçmeliyim ? Uzun pütür ile ilk defa oynayacağım , kısa pütür ile de çok az oynadım . Dhs Sharping ile . Sizce başlangıç için hangi uzun pütürü seçmeliyim ? 

NOT:Donic Dicon tahtasında kullanacağım .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Başlangıç için Yinhe Qing pütürünü tavsiye ederim. OX ve revspin.net istatistiklerine göre bir zamanlar genel ortalaması en iyi ve en ucuz olan lastik idi. Ki halen benim gözümde qing 1 numaradır diyebilirim. (TSP Curl P1R'den sonra tabi :P:) Gerçekten çok kontrollü ve benim ilk satın alıp yıllarca kullandığım uzun pütür. Gerek uzaktan kesme gerek masa başı bloklarda ve masa üstü itmelerde çok etkili olduğunu söyleyebilirim. Pütür ile oyununuzu geliştirdiğinizde ise TSP Curl P1R tavsiye edebilirim. Kullanması daha zor fakat diğer pütürlere nazaran daha etkilidir. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, sevimsizpütür yazdı:

OX ve revspin.net istatistiklerine göre bir zamanlar genel ortalaması en iyi ve en ucuz olan lastik idi

Tavsiyeniz için teşekkürler ama uzun pütürü OX alacağımı sanmıyorum . Elimdeki kısa pütür OX . Yapıştırmayı onun için sormuştum . Uzun pütür için Dhs Cloud%Fog 3 düşünüyorum aslında . Uzun pütür merakım turunvada karşıma çıkan bir oynucu vardı , Aggressor ile ortalığı dağıttı . Galibiyet serisi yaptı ve yenilmeden turnuvayı bitirdi . Aggressor ile rahat atak yapıyordu . 1.3mm modeli vardı . Bende forumlarda okuduğum bilgilerden yola çıkarak hem ucuz hem de istediğim tarza bu lastiği buldum . 1.0mm sini kullanmamı söylediler . Sizin bu lastik hakkında düşünceleriniz nedir ? Birde bu Dr.Evil lastiğini nasıl tahtaya ve lastiğe zarar vermeden yapıştıracağım ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

15 saat önce, Rafık yazdı:

Elimde Dr.Evil OX kısa pütür var bunu N9-S tahtama nasıl yapıştırabilirim ?

Sadece tahtaya yapıştırıcı sürüyorum. İyice kuruyunca (şeffaflaşınca) tahtanın üzerine yağlı kağıt koyuyorum üzerine de lastiği güzelce yerleştiriyorum. Aradaki kağıdı yavaş yavaş ve azar azar çekerek lastiği tahtaya yapıştırıyorum. Böyle yapınca çok kolay oluyor, diğer süngerli lastikler gibi yapıştırmaya kalkarsanız illallah edersiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, karpatlar yazdı:

Sadece tahtaya yapıştırıcı sürüyorum. İyice kuruyunca (şeffaflaşınca) tahtanın üzerine yağlı kağıt koyuyorum üzerine de lastiği güzelce yerleştiriyorum. Aradaki kağıdı yavaş yavaş ve azar azar çekerek lastiği tahtaya yapıştırıyorum. Böyle yapınca çok kolay oluyor, diğer süngerli lastikler gibi yapıştırmaya kalkarsanız illallah edersiniz.

Peki sökerken kıymık kalkması ve ya lastikte yırtılma olur mu ? Bu lastiği geçici süreliğine bu tahtaya takıyorum .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ox lastik yapıştırmanın zor tarafı, lastiğin süngersiz olması sebebi ile her tarafının ayrı oynaması ve tahtanın üstüne yapıştırmak için sabit durmaması...

Bu sorunu çözmenin çok kolay bir yolu var:  Yapışkanlı bir lastik koruyucu alırsın. Mümkünse sert olanlardan ve dikdörtgen kesitli olanından. ( yani içinden hazır kesilmiş lastik biçimli parça çıkan tip değil de, sonradan kendi kestiğin türden)

Bunu lastiğin pütürlerinin üstüne, özellikle de alt kısmının üstüne tam oturacak şekilde yapıştırırsın.

Daha sonra hem lastiğin arkasına hem tahtaya yapıştırıcı uygulayıp, artık daha stabil halde olan lastiği yapıştırırsın. Tabii yine de araya yağlı kağıt koymakta fayda var.

İşlem bittikten sonra boşa çıkacak olan, lastik koruyucuyu fh lastiğini korumak için kullanırsın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yapıştırmak istediğin Dr. Evil lastik ise orta pütür bir lastik olup, kullanımı oldukça zordur. O lastiği kullanmak istiyorsan, blok / şut tarzı bir oyunu benimsemen gerekir. Düşük açısı sebebi ile hem rakibini hem de seni epey zorlar. Aynı zamanda sürtünmesi de azdır ve rakibe bir çok boş top gönderebilirsin. Blok ya da kısa vuruşlarda tam file arkasına düşüreceğin toplar, çok ekili olabilir.

Eğer tahtanda sorun yoksa sökme işlemi sorun çıkartmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastik tavsiyesi şu anda denemek için Tüm masa tenisi üreticileri önceden OX lastik için çift taraflı şeffaf yapıştırma bantları satarlardı. Büyüklükleri aynı lastikleri içine koydukları karton gibiydi ve kare şeklindeydi. Bir tarafındaki jelatini çıkarıyor ve yapışkan kısmını tahtaya lastik yapıştırma rulosuyla yapıştırırdık. Sonra da lastiğe yapıştıracağımız tarafın üstündeki jelatini alıp yine lastiği aynı işlemle rulo yardımıyla yapıştırırdık. Özellikle rulo kullanırdık. Çünkü yapıştırma işlemi sırasında lastikte yada tahtada hava kabarcığı kalsın istemezdik.

Ya da ince bir kat yapıştırıcıyı kaygan ve sert bir zemine sürer sonra lastiğin yapıştırılacak tarafını oraya yatırır sağa sola oynayarak yapışkanın aynı seviyede yayılmasını sağlardık.Su bazlı lastiklerde çok hassas olmak gerek. Ve ya Youtube gibi sitelere bir göz at. Elbet birkaç metot göreceksin.

Lastik tavsiyesi vermek istemiyorum. Çünkü şu anda deneme yapmak için alıyorsun. Ama yine de Butterfly Feint Long Soft ve TSP CurlP1 öneririm. Aynı zamanda Neubauer lastiklerde çok etkilidir. Ama sonuçları çok iyi olan Yinhe gibi lastikleri de test etmek gerek. Şu anda artık oynamıyorum denebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..