Jump to content
Masatenisi.org Forum

Fh lastik önerisi

linkinmetin

Recommended Posts

Fh için lastik arıyorum

Spin ağırlıklı oynuyorum ve atak oyuncuyum.

Gewo hype el 42.5,   kullandım uzun süre  sonradan beğenmez oldum.

Xiom Asia kullanıyorum  fakat toplarım hep masa dışına çıkıyor. Fazla hızlı geldi.

Neoflex 42.5 kullandım. Aşırı yavaş geldi. 

Sert lastik  kullanmak istemiyorum. Yumuşak olabilir

Önerisi olan varmı  ? 

Xiom omega 5 yada 7  sizce nasıl olur ? Yada neyi tavsiye edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Euro 5, vega asia ile hemen hemen aynı hızlarda fakat daha spinlisi daha kalitelisi. Her iki lastiğide daha önceleri kullandım. Vega asia daha sert süngerli gibi. Ama Euro 5 i tavsiye ederim.  Euro def vega asiadan daha hızlı fakat daha yumuşak süngerli olduğundan kontrol hissi daha iyi. 

Bu 3 lastik de hızlı olur diyorsanız xiom musa alın derim. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Omega5 euro da maxxxp de vega asiadan hizli.  Daha spinli oldugunu da siz söylendiğinize göre  nasil daha kontrollu olacak? Siz seviyorsunuz diye herkese tavsiye etmek zorunda degilsiniz. Ben vega europe ile oynamıyorum  ama tavsiye ediyorum.  Siz de kendinize gore degil tavsiye isteyen kisiye gore dusunurseniz daha saglikli olur bence. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İsmini verdiğim tüm lastikleri daha önceleri kullandım.  Vega asia sert süngerli olduğundan kontrol hissi az.

Joola maxxx serisi şimdiye kadar gördüğüm en kontrollü lastiklerden. Lastiğin yüzeyi karşı spinden pek etkilenmiyor. Süngeri yumuşak.  Topa yavaş vurursan yavaş, hızlı vurursan hızlı gidiyor..! Bu yönüyle masabaşında pek hata yaptırmıyor ve masanın bir iki adım gerisinden de topu daha iyi fırlatıyor. Kesinlikle vega asidan daha kontrollü olduğunu düşünüyorum. Joola maxxx bu lastikler arasında en az hata yaptıranı..!  

Euro 5 firmanın hız verilerine göre vega asiadan daha yavaş görünüyor fakat bence de euro 5 daha hızlı ve spinli. Euro 5 in süngeri daha yumuşak. Bu nedenle top hissi bana vega asiadan daha iyi geldi. Euro 5 i 2-3 ay kullandıktan sonra süngeri yumuşuyor ve hissiyat ve kontrol hissi artıyor.  Biraz bu yönden vega asiaya göre daha kullanılabilir diye düşünüyorum. 

Arkadaşımızı yanıltmamak adına lastiklerle ilgili daha teferruatlı görüşlerimi ifade ettim.  

Tabi ki en güzeli çevrenizdeki arkadaşlarınızın combolarını rica edip 5-10 dakika oynamanız. En hesaplı olanı bu..! 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kısa bi araya girip çıkmak istiyorum. Konuyu açan arkadaş hype 42.5 ve neoflex 42.5 kullanmış ve hatta birinden sıkılmış, diğeri de yavaş gelmiş. Böyle bir noktada “Xiom Asia” (hangi seri olduğu belli değil) aşırı hızlı gelmesi bana pek mantıklı gelmedi. 
Ancak spin ağırlıklı oyunu olduğunu söylüyor ve bilindiği üzere Xiom’da Asia serileri en düşük açılı lastiklerdir!
Acaba sorun buradan mı kaynaklanıyor? 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vega Asia hızlı geldiyse kullandığınız tahta çok hızlı olabilir. Biraz da bu açıdan bakmak lazım. Vega Asia nın süngeri sert olabilir fakat lastik yüzeyi çok yumuşak olduğundan hiç de sertmiş gibi gelmiyor. Güzel lastiktir. Tahtanız all , all+ , en fazla da off-  olsa sanırım probleminiz çözülmüş olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..