Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisinin Güzel Yüzü, Gururumuz Ece Haraç……..Dünya Devleri Arasında……. Teşekkürler Ece Haraç……

Cem Avunduk

Recommended Posts

ece86-4.jpg

Uluslararası Masa Tenisi (ITTF) tarafınfan Tayland’ın Korat kentinde 24 Kasım/01 Aralık tarihlerinde düzenlenen, 2019 Masa Tenisi Dünya Gençler Şampiyonasında ülkemizi temsil eden, Ece Haraç şampiyonayı başarı ile tamamladı.

17 yaşındaki Milli sporcumuz Ece Haraç’ın, kariyerinde ilk kez katıldığı ve tarihimizde de Türkiye olarak bayanlarda ikinci kez dahil olduğumuz Masa Tenisi Dünya Gençler Şampiyonası’nda sporcumuz Ece, elde ettiği 3 galibiyetle Dünya sıralamasında önemli puanlar kazandı.

Ülkemizi Başarı İle Temsil Eden, Türkiye’nin Gururu, Ece Haraç 80 Sporcu Arasından 33. Oldu…..

Türkiye’yi Dünya Şampiyonası’nda temsil ettiği için mutlu ve gururlu olduğunu söyleyen Ece Haraç; Ülkemi en iyi şekilde temsil etmeye gayret ettim. İlk kez Dünya Şampiyonası’na katıldım. Kendi ülkelerinde en iyi olan ve Dünya sıralamasında yer alan sporcularla mücadele ettim. Şampiyonada ağırlıklı Çin, Japon, Taipe, Kore gibi ülkeler vardı. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım, ülkemi iyi şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda inşallah madalyada kazanacağım. Bunun için çok çalışacağım. Dünya Şampiyonasına tüm rakipler çok iyi hazırlanmış. Favorilerden Ana tabloya giremeyenler, hatta gruplarında 3 ve 4 olanlar oldu.

İlk defa karışık çiftlerde beraber oynadığım Belçika’lı partnerim Nicolas ile beraber Mix’lerde ki ilk maçımızı kazandık. İkinci maçımızda, Çin TPE’li çift karşısında da iyi oynadık ancak 3-1, Çin TPE kazandı.

ece-mix-2.jpg

Teklerde Kanada’da oynayan Çin’li sporcuyu 4-1, ardından Nijerya’lı sporcuyu 4-0 gibi bir skorla yendim. Grup birinciliği için U15 de Dünya sıralamasında ilk 5’i görmüş, şimdilerde U18’de Dünya sıralamasında 30.sırada yer alan Hong Kong’lu ile karşılaştım. Benden tecrübeli bir sporcuydu. Maç 4-2 bitti, kazanabilirdim, maça iyi başlayamadım, 4. ve 5. setlerde daha üstündüm ama maalesef Hongkong’lu sporcu 4-2 kazandı.

Maç gösteri sahnesindeydi. İlk Defa Böyle Bir Masada ve Ortamda Oynadım.

Grup liderliği, ana tabloya girme maçında çok heyecanlandım. İkinci sete 5-0 önde başladım. Maç ortasında, 8-4 öndeydim. İki kez set sayısı attım ama olmadı, seti 13-11 verdim. En çok üzüldüğüm anlardan biri oldu. Alsaydım durumu 1-1’e getirecektim. 3. Sette de 10-9 öndeydim, set sayısı attım ama yine olmadı. Sonra ki setlerde masaya, ortama alıştım. Daha rahat oynadım ve farklı skorla rakibime üstünlük sağlayarak 2 set üst üste aldım. Oyunu, 3-2’ye getirdim ama maalesef rakibi yakalayamadım.

ece33-3.jpg

Gelecek yıl gençler kategorisinde devam ediyorum ve insallah yine Dünya Gençler Şampiyonası’na katılacağım ve ülkemi temsil edeceğim. 2020’de hedefim çok daha ilerisi olacak” diye konuştu.

Kendisini destekleyen herkese, özellikle de ailesine çok teşekkür eden Ece Haraç; ” Üzerimde emeği olan hocalarıma, okulum Yalova İstek Kolejine, Yalova Spor İl Müdürlüğüne, Yalova Belediye Spor ve Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulüplerine ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonuna teşekkür ederim. ”

Bu şampiyona beni daha da hırslandırdı. Çalışmalarıma ara vermeden devam edeceğim. Eksiklerimi biliyorum, yurt dışında açık turnuvalara katılarak daha fazla maç oynamam gerekiyor, Federasyonumuzun desteğiyle, 2020 yılında yurt dışı tecrübemi arttırmak ve Dünya sıralamasında daha iyi yerlere gelebilmek için yurt dışındaki açık turnuvalara dahil olmak istiyorum. Öncelikli hedefimi Avrupa Şampiyonluğu olarak belirledim. Önümüzdeki yıllarda Genç ve A Milli Takım düzeyinde, Balkan, Avrupa, Dünya Şampiyonalarında ve inşallah olimpiyatlarda ülkemi temsil etmeye ve ülkeme madalyalar kazandırmaya devam edeceğim” dedi.

ece-el%C3%A7ilik.jpg

Bangkok Büyükelçisi’nden Ece’ye Özel İlgi.

Şampiyona sonunda Bangkok Büyükelçisi Sayın Evren Dağdelen Akgün’ün özel misafiri olan Ece Haraç, Ahmet Başol Haraç ve Miili Takım Antrenörümüz Safa Avcı elçilik konutunda Büyükelçi ile yemekte bir araya geldiler. Büyükelçinin özel yakınlık gösterdiği buluşma sonrası, büyükelçi, Evren Dağdelen Akgün kendisine ve elçiliğe ait sosyal medya hesaplarından Ece Haraç için övgü dolu paylaşımlarda bulundu.

Sayın Bangkong Büyükelçi’miz  Evren Dağdelen Akgün’nün nazik davetinden çok etkilendiğini söyleyen Ece dünyanın bir ucunda Türk Büyükelçiliğinde ağırlanırken Türkiye’nin ne kadar büyük bir ülke olduğunu bir daha daha anladım. Ülkemi layık olduğu yerlere getirmek için çok çalışacağını söyledi.

Dönüş yolculuğunda THY uçağının pilot ve hosteslerinin adımı anons etmeleri ve Gururumuzsun yazılı pasta ikram etmeleri beni çok heyecanlandırdı.

ece-pasta.jpg

Türkiye, Ece’nin ITTF Dünya Şampiyonası’nda ki maçlarını büyük bir heyecan ile takip etti.

Özellikle camiadan büyük ilgi ve destek vardı. Telefonla, mesaj ve mail ile benden haber almaya çalıştılar.

Ece’nin, HongKong’lu güçlü rakibi ile ana tabloya girme maçı, gösteri sahnesindeydi.

Belki de ilk defa bir Türk Masa Tenisçi bu sahnedeydi.

İnanın bana, Ece bu sahneye çok yakıştı…..

….. Ece Haraç, Gerçek Bir Yıldız…..

Lütfen Hep Beraber, Masa Tenisinin Güzel Yüzü Ece Kızımızın Değerini Bilelim…..

Sevgi ve Saygılarımla

Cem Avunduk

Gsm: (0) 533 369 17 82

cem.avunduk@gmail.com

lord2-40.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 28 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..