Jump to content
Masatenisi.org Forum

Donic ?

Misafir

Recommended Posts

arkadaşlar sriver fx kullanıyorum ve lastiklerim çook eski.

masatenisi hocamla antremandan sonra konuşurken bana donic f2 yi tavsiye etti. iki sorum var

lastiğin tam adı : Donic Desto F2 mi

lastiği kullanan arkadaşlar varsa biraz bahsederlerse sevinirim...

bu lastiğin baya hızlı olduğu dışında bişey bilmiyorum

şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DESTO F2

Kontrol:6 Hız:9+ Spin: 10+ Karekteri OFF- Sertlik:Orta Üst Yüzey:Spin elestik

Desto F2 , Desto F3 ile Desto F1 arasındaki boşluğu doldurur. Tam olarak geleneksel elastik spin özellikli lastiklerden sayılan örneğin: Desto f3'den daha hızlıdır. Desto F1. den daha yavaştır.

Desto F2 yumuşaktır. Topu tam hissetmenizi sağlar. Hızlandırıcı yapışkan özelliğine sahiptir. FORMULA technolojisinin heyacan verici bir ürünüdür.

DONIC Desto F2 yi şu oyunculara önerebiliriz:

Geçmişte geleneksel elastik spinli lastikleri kullananlar,daha fazla eğlence arayanlar, hızlandırıcı zamk kullanmayanlar. DONIC DESTO F3 ü yavaş,DONIC DESTO F1 i ise hızlı bulanlar.

Hızlandırıcı zamk tavsiye edilmez.

FORMULA DONIC HIZLANDIRICI ZAMK FORMULA İLE BİRLEŞTİRİLMİŞTİR.

bende f3 var çok memnunum....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DESTO F2

Kontrol:6 Hız:9+ Spin: 10+ Karekteri OFF- Sertlik:Orta Üst Yüzey:Spin elestik

Desto F2 , Desto F3 ile Desto F1 arasındaki boşluğu doldurur. Tam olarak geleneksel elastik spin özellikli lastiklerden sayılan örneğin: Desto f3'den daha hızlıdır. Desto F1. den daha yavaştır.

Desto F2 yumuşaktır. Topu tam hissetmenizi sağlar. Hızlandırıcı yapışkan özelliğine sahiptir. FORMULA technolojisinin heyacan verici bir ürünüdür.

DONIC Desto F2 yi şu oyunculara önerebiliriz:

Geçmişte geleneksel elastik spinli lastikleri kullananlar,daha fazla eğlence arayanlar, hızlandırıcı zamk kullanmayanlar. DONIC DESTO F3 ü yavaş,DONIC DESTO F1 i ise hızlı bulanlar.

Hızlandırıcı zamk tavsiye edilmez.

FORMULA DONIC HIZLANDIRICI ZAMK FORMULA İLE BİRLEŞTİRİLMİŞTİR.

bende f3 var çok memnunum....

kusura bakma ama o sitedeki yazıyı bende okudum :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lastiğin tam adı : Donic Desto F2 mi

diye sormuşsun bende size yanıt olabileceğini düşündüm..

asıl sen kusura bakma dostum...

o yazıyı okuyupta bu soruyu sorabileğin aklıma gelmemişti.... :)))

:D: :D: :D: :P::D: :D:

aslında benim demek istediğim b lastiği kullananların deneyimlerini öğrenmek belki böyle söylemek daha açık olur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben fh'imde f2 kullanıyorum, daha önce de sriver fx kullandım.

sriver'a göre çok daha hızlı ama oldukça yumuşak bi lastik ve spini de çok yüksek.

şutların ilk başlarda yerini bulmayabilir ama baya dolu spinler çekebilirsin.

sürekli spinli oynamayı düşünüyosan iyi bi lastik.

bi de f3 var.o biraz daha kontrollü, spini aynı ama.tahtan hızlıysa f3 de kullanabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkesin stili çok farklı

bende yakın zamana dek fh f2, bh f3 tü (2.0) ben hiç bir şekilde bu lastiklerle kontrolü sağlayamadım.

sürekli düz ve spinli oynuyorsanız sevebilirsiniz ama oyunda yeri geldiğinde backspin yaptığınızda, kısa veya uzun servis atmak istediğinizde ve özellikle servis karşılarken top inanılmaz hızla uçuyor kontrol edilemiyordu. Elimin ayarını ve hatta oyundaki güvenimi bozdu . Tahtam çok fazla atmayan ama carbon kontrollü off bir tahtaydı (waldner senso carbon) ama yine de bence bu lastiklerin kontrolü çok zor en azından ben edemedim belki siz kontrol edebilirsiniz.

Lastikler çok ama çok kaliteliler ve müthiş hızlı etkili spin çekebilir back spinli gelen topları rahatlıkla kaldırabilirsiniz bunlar pozitif yanları negatif taraflarını yukarıya yazdım şimdi all- bir tahtaya onları yapıştıracağım kontrolü arttırmak için işe yararmı bilmiyorum bence lastiğin yapısı çok gergin ve top temas ettiği gibi çok hızlı şekilde raketten uzaklaşıyor rakete temas süresi kısa ve bence bu nedenle kontrol etmek çok güç.

Şimdi sriver fx ve all+ off- bir tahta kullanıyorum ve çok memnunum oyunun her yönünü oynamaya izin veriyor.

Sonuçta o kadar çok çeşitli ekipman mevcut ki deneye deneye oyun şeklinize göre en uygun olanını bulabiliyorsunuz.

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastiğin hissi çok iyi. Özellikle sök tak yapmak istemiyorsan bu lastik uygun. Ama gerçekten hızlı bir lastik. Eğer kullandığın sriver fx 2,0 mm üstü ise lastiği kullan derim. Ama raketin tersi için uygun değil bence. Öne takabilirsin. Hatta 1,8 mm kalınlık bile başlangıç için iyidir. Hızlı ve spinli bir oyunun varsa 2,0 mm de kullanabilirsin. 1,8 mm birazcık daha kontrol katar oyununa. İki takım arkadaşım sriver fx'i bırakıp bu lastiğe geçtiler. Üstelik biri sriverlarını daha yeni almıştı. Önyüzde f2 kullanmaya başladı. Arka yüzdeki sriver fx ise duruyor. Diğeri de ön yüze f2 arka yüze ise sriver (L) taktı. İkisi de çok memnunlar. F2, sriver fx'e göre daha az burgu yaratıyormuş (daha az spinliymiş). Ama yine de daha çok beğeniyorlar. Oyunda da daha az burgu attıklarını söyleyemem. Oyunları aynı. Ve daha keyif alarak oynuyorlar. İkisi de 2,0 mm kalınlıkta kullanıyorlar desto f2'yi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya ben iki tarafda sriver fx ama ikinci el olduğu için kalınlığı hakkında bir bilgim yok. ve sürekli lastik alacak veya değiştirecek kadar da param yok :D: haftalığım yetmiyor. aklımda 2 tane f2 almak vardı ama sadece 45 lira bulabildiğim için 1 tane almayı düşünüyorum. bh imdeki (siyah) sriver fx çokama çok eski hemen hemen hiç çekmiyor. bende onu değiştirip f2 yi fh a kırmızı sriver fx i bh a takıp bi de öyle denemek istiyorum siyah fh de biraz garip hissediyorum yani servisten önce rakete bakınca :D: ama alıştım sayılır nese hayırlısı ne diyelim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..