Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Veteran Dernekleri..........Altyapıya Ne Kadar Önem Veriyorlar.................

Cem Avunduk

Recommended Posts

lord2-32.jpg
Masa Tenisimize büyük ivme kazandıran Veteran Masa Tenisi derneklerini, hizmetlerinden dolayı kutluyorum. Masa Tenisine Büyük hizmetler veriyorlar.

Bunların arasında VMTD Uluslararası Antalya Veteran Turnuvası ve Beyoğluspor’un Atina’da yapacağı dostluk turnuvası diğerlerinden çok farklı.

VMTD Antalya Turnuvasının bu sene 25.yapıyor. Sistem çok doğru olduğu için, yabancılar tarafından çok rağbet görüyor. Limak Kemer’de herşey dahil yabancıların çok ilgisini çekiyor. 440 kişi bu sene katılıyor. Bu sistemde daha uygun bir yer bulunur ise 2.000 kişi de katılır.

Davit Kumru ve ekibinin organize edeceği Atina’daki Dostluk Turnuvası da çok güzel düşünülmüş bir organizasyon. Türkiye’den bir çok kişi Atina’ya gidip,  Yunan’lılar ile dostluk maçları yapıp, Ata’mızın evini ziyaret edecekler. Veteran derneklerine yeni bir ufuk açacak bu turnuvanın başarılı geçmesini ve ikinci organizasyonun  İstanbul’da yapılacak olmasını çok değerli buluyorum.

Benim asıl üzerinde durmak istediğim bu veteran dernekler, gençlere ne kadar önem veriyor. Şu anda milli olan kaç sporcumuz bu dernekler tarafından keşfedildi veya yetiştirildi.

Geçen yaz yıldızlar ve gençler Türkiye şampiyonasına katılan gençlerimizden derneklerden yetişen var mı ..?

Masa Tenisi Veteran Dernekleri……….Altyapıya Ne Kadar Önem Veriyorlar……………..

Sevgi ve Saygılarımla
Cem Avunduk
LordMedya Editörü
Gsm . 0 533 369 17 82
cem.avunduk@gmail.com

https://www.lordmedya.com/masa-tenisi-veteran-dernekleri-altyapiya-ne-kadar-onem-veriyorlar/

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir kulübün adı veteran olunca haliyle orta yaş ve aşağısını ötelemiş gibi oluyorsun..!

Böyle bir kulüp zaten zor sporcu bulunan masatenisi için oyuncu ve müşteri bulmakta zorlanır.  Adı masatenisi kulübü olsun,  gerekirse veteranların antrenman saatini diğerlerinden ayrı yaparsın.. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Levend yazdı:

Normal spor kulübü değil de, ismi “veteran” spor kulübü olan, yani kuruluş amacı veteran sporculara hizmet etmek olan bir kulüp alt yapıya ne kadar önem vermeli sizce?

Dünyadaki bir çok yerde "veteran" kulüpleri, minik sporcuların yetişmesi ve desteklenmesinde çok önemli bir yer tutuyor. Masa tenisinde veteran grupları en aktif grup, ekonomik olarak ta en fazla döngünün olduğu grup. Veteran derneklerine bazı teşvikler verilirse(malzeme vs.) altyapıdan çıkabilecek minik sporcular için önemli bir destek sağlanabilir. Ayrıca, ciddi tecrübeye sahip büyüklerin, küçük sporcularla paylaşabileceğini, anlatabileceği ve öğretebileceği çok şey var. Bu fikri hafife almamak lazım diye düşünmekteyim.

"Veteran kulüpleri alt yapıya ne kadar önem vermeli?" sorusuna bakarsak ta, özellikle ülkemizde masa tenisi kültürü ve masa tenisine bakış açısı zaten iyi bir konumda değil. Veteran kulüp ve dernekleri bir şekilde sporumuzu ayakta tutmaya çalışıyor, bu kulüplerin birinci önceliği olmasa bile önceliklerinden biri olması gerekir alt yapının. Türkiye adına belirtiyorum; masa tenisi sporunu seven, ülkesini seven her masa tenisçinin, ülkenin masa tenisinde geleceği olan çocuklara katabileceği bir şeyler varsa, elinden geleni yapması gerekir. Çünkü ülkemizin dünyadaki yeri belli, bu konuda ciddi anlamda seviye atlamalıyız ve bunu yapabilmek için masa tenisi severlerin ciddi anlamda desteği gerekecektir.

Cem abinin sorduğu soruya cevaben, veteran derneklerinden yetiştiğini hatırladığım başarılı bir sporcu olarak Simay Kulakçeken var. Başka sporcu ismi aklına gelen arkadaşlar olursa altta belirtirler. İyi forumlar :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Batuhan Ulucak masa  tenisine kardeşiyle birlikte bizim dernekte başladı. Normal antremanların dışında veteranlarla da çok oynadı. Ben de çok oynadım. Veteranların yamuk vuruşlarına ve pütürlerine alıştı. Belli bir seviyeye geldikten sonra IBB ye geçti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizim kulübün (FBVTT) şu anki Erkek A takım kadrosunda da alt yapıdan kendi yetiştirdiği 2 oyuncu yer almakta ve yetişmeye de devam ediyor.

Ancak sapla samanı birbirine karıştırmamak lazım! Daha önce de yazdığım gibi, işi sporcu yetiştirmek olan spor kulüpleri dururken, Cem beyin sorduğu soru bence biraz absürd olmuş. Yani üslup olarak “hesap sorar” gibi olduğundan...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu kulüplerde gençleri yetiştiren vetaranların maddi olarak desteklenmesi,  yer ve malzeme verilmesi gerekir ki gençlere gösterilen ilgi kaliteli olsun.  Yoksa veteranların bir çoğu böyle oyuncu yetiştirme işini angarya görüyor benim buralarda..!

Yoksa bu vetaranlar ya hobi olsun diye ya da partner bulamadığı zaman antrenman yapacak birisi olsun diye bu işi yapıyor. 

Velhasıl daha gidelecek uzun bir yol var.. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tecrübe kazanmış ama artık maç ritmini yitirmiş veteran oyuncular hem alt yapıyla hemde okullarda yayılmasını sağlamak amacıyla organize edilebilir. Sadece belirli oyunculara eğilseler ve belirli bir seviyeye getirip profesyonel kulüplere yönlendirseler harika olur. Bu iş federasyon ve milli eğitimle birlikte bir organizasyona bakar. 

Ben bu teklifi tüm spor branşları için teklif etmiştim. Okullarımızda beden eğitimi diye bir bölüm var ama ne yazık ki branşlaşma ve yönlendirilme çok az. Belirli kalitedeki veteranları ajan gibi keşfe çıkarsak ve yetenekli gördüklerini antrenman yapabilecekleri yerlere yönlendirebilseler çok kısa sürede seviye atlarız.

Konu uzun. Benimde uzun yıllardır İNŞALLAH dediğim bir durum.. Bakalım zaman ne gösterecek..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..