Jump to content
Masatenisi.org Forum

Türk masa tenisinde yeni bir sayfa!

zbilici

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba,

Türkiye masa tenisi liglerini artık Excel tabloları üzerinden takip etme dönemi bitti.

Yeni yayın hayatına giren masatenisiligleri.com TMTF Erkekler ve Bayanlarda Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Ligde 2017-2018 sezonu dahil olmak üzere bütün maç ve oyuncuları dijital ortama aktararak dinamik bir sayfa oluşturdu.

Sitede mavi olan her veri tıklanabilir. Puan tablosundan, oyuncu detaylarından yüzlerce veriye ulaşabilirsiniz.

Siteyi mobil telefonlarda kullanıyorsanız telefonunuzu yan tutmanızı tavsiye ederim. Gerek veriler gerekse resimler çok daha rahat gözükecektir.

Şu an 3. Etapta oynanacak maçlar girildi. Maç sonucunun yerinde yer alan _-_ linkine tıklarsanız iki takımın geçmiş maçlarına da erişebilirsiniz. 

Siteyi detaylıca incelemenizi tavsiye ederim. İnanın tıkladıkca ne kadar çok veri olduğuna şaşıracaksınız!

Geri dönüşlerinizi bekliyorum.

http://www.masatenisiligleri.com

Not: Elbetteki sitedeki veriler TMTF sayfalarından alındı, ancak TMTF ile resmi bir bağlantısı yoktur, yapılan yanlışlar TMTF yi bağlamaz ve sitedeki veriler herhangi bir maç itirazında kullanılamaz. 

Selamlar,

• Beğen 4
  • Teşekkürler 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Güzel çalışma, tebrikler. 

Verileri TMTF sayfasından tablo gibi alıp mı işliyorsunuz yoksa herhangi bir web servis var mı?  Web servis varsa herkes kullanabiliyor mu?

Merak ettiğim için soruyorum, sizin sayfanızdan verileri süzsek sorun olur mu? (istatistik amaçlı yanlış anlaşılmasın)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3 saat önce, ilkaydemiralay yazdı:

Güzel çalışma, tebrikler. 

Verileri TMTF sayfasından tablo gibi alıp mı işliyorsunuz yoksa herhangi bir web servis var mı?  Web servis varsa herkes kullanabiliyor mu?

Merak ettiğim için soruyorum, sizin sayfanızdan verileri süzsek sorun olur mu? (istatistik amaçlı yanlış anlaşılmasın)

Teşekkürler,

Verileri TMTF sitesinden bir web servis ile almak maalesef mümkün değil çünkü öyle bir verileri yok. Bütün sonuçlar Excel dosyasında yayınlanıyor ve içerisinde hatalar da oluyor. Onları da ayıklamak gerekiyor. 

Verileri süzmek derken bir yerlerde yayınlamayı mı kastediyoruz? Eğer öyle ise tabi ki yayınlayabilirsiniz. Sonuçta veri zaten benim değil ben sadece işledim. Ama masatenisiligleri.com u da referans gösterirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Saadettin yazdı:

Tebrik ederim. Basit ve net bir çalışma olmuş. 

Teşekkürler Saadettin abi.

Kulüp bilgileri, takımlar, oyuncu resimleri gibi kısımlarda çok eksiğimiz var. Zaman içerisinde bunları da tamamlamaya çalışacağım. Foruma üye lig oyuncusu arkadaşlar masa tenisi oynarken vs. güzel resimlerini paylaşırsa kendi profillerine de eklerim. Her türlü veri desteğine açığım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası başlığı değiştirecek yeri bulamadım. Ama değişmeli mi buna da tam karar veremedim. Devrim belki biraz iddialı bir cümle olmuş olabilir ama bu tanımlamayı da sonuna kadar hak etmiş bir çalışma bu. Erkekler ve bayanlar olmak üzere toplamda 8 ligin Türk masatenisi liglerini son derece detaylı bir şekilde masatenisi camiasına sunmuş bir çalışmanın başlığına takılmadan önce içeriğine girip de iki tıklamış olsaydınız keşke. Türkiye'nin en büyük masatenisi forumu ve bu forumun da moderatörlerinden birinden geliyorsa bu eleştiri yazık olmuş gerçekten.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Devrim iddialı değil, yanlış bir kullanım! Ama yanlış anlamayın lütfen, sizin yanlışınız değil de genel olarak Türkçe’de yanlış kullanılan bir kalıp haline geldi. Öyle ki TDK bile online sözlüğünde genel olarak yanlış kullanıma çanak tutan  “Belli bir alanda hızlı, köklü ve nitelikli değişiklik”   açıklamasını vermiş. Oysa ki devrim kelimesi bire bir eski Türkçe olan ihtilal ve inkılap kelimelerine karşılıktır. Zaman içerisinde dejenere edilmiş bir kelimedir.

Her neyse gelelim sizin çalışmanıza. Ben içeri girip, ikiden de fazla tıkladım. Çok da beğendim. Yanlış değil ama iddialı bir başlığı kesinlikle hak ediyor. Çünkü yoktan var edilmiş ve gayet de güzel dizayn edilmiş bir sayfa olmuş.

Böyle bir sayfayı hayata geçirmiş bir kişi olarak, alıngan olmayın bence. Hemen ilk gelen eleştiri (ki bence eleştiri bile değil) karşısında hassasiyet göstermeyin. Bunun yerine ufak tefek düzenlemelere ve bahsettiğin eksikleri tamamlamaya odaklanın. Yaptığınız iş ortada! Kimsenin eleştireceğini sanmıyorum, en fazla yukarıda olduğu gibi yapıcı uyarılar olabilir.

Not : İlla başlık eleştirilecekse, ben de masa tenisi kelimelerini bileşik yazmış olmanızı eleştirebilirim :whistle:

• Beğen 3
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Devrim kelimesi ve kullanımı konusunda bir ısrarım yok, hata yapmışsam değiştiririm de sorun değil. Ben daha cümleye onunla başlanmasına içerledim sadece. 

Masatenisi yazımına gelince instagram vs. yerlerde ki tag yazımlarından gelen bir alışkanlıkla yazmışım, haklısınız. 

Anlaşıldı ben başlığa bir el atayım ama nereden? :fildir::sasi:

Edit: Buldum, değiştirdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4 saat önce, zbilici yazdı:

Türkiye'nin en büyük masatenisi forumu ve bu forumun da moderatörlerinden birinden geliyorsa bu eleştiri yazık olmuş gerçekten.

Sadece konu başlığınız ilgimi çekti. Konu başlığınıza karikatürize bir yorum getirdim.. Yaptığınız işi beğenmeme yada yermek anlamında yorumda bulunmadım. 

İyi çalışmalar dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: ‎8‎.‎2‎.‎2019 Saat: 09:23, zbilici yazdı:

Açıkçası başlığı değiştirecek yeri bulamadım. Ama değişmeli mi buna da tam karar veremedim. Devrim belki biraz iddialı bir cümle olmuş olabilir ama bu tanımlamayı da sonuna kadar hak etmiş bir çalışma bu. Erkekler ve bayanlar olmak üzere toplamda 8 ligin Türk masatenisi liglerini son derece detaylı bir şekilde masatenisi camiasına sunmuş bir çalışmanın başlığına takılmadan önce içeriğine girip de iki tıklamış olsaydınız keşke. Türkiye'nin en büyük masatenisi forumu ve bu forumun da moderatörlerinden birinden geliyorsa bu eleştiri yazık olmuş gerçekten.

Sayın zbilici kardeşim öncelikle yapmış olduğunuz çalışmadan dolayı bir masa tenisi sever olarak sizi tebrik etmek istiyorum. Burada bir grup arkadaş yapılan her şeyi oturduğu yerden eleştiriyor. Siz onları kafanıza takmadan çalışmalarınıza devam edin lütfen. İcraat yapan arkadaşlara klavye başındaki bir kaç eleştirmenin engel olmasına kimse müsaade etmesin.

Sizi takip ediyor ve destekliyoruz.

Başarılar dileriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba,

1. Lig Erkekler ve Bayanlarda 2. Etap maçları bu haftasonu (Cuma-Pazar) günü oynanacak maçlarla tamamlanacak. İstanbul Tozkoparan Spor Salonu'nda yapılacak, maçlar Cuma günü saat 09:00'da Bayanlar, 10:30 da ise Erkekler maçlarıyla başlayacak. Bütün maç programlarını web sayfamızdan takip edebilirsiniz. Şu anda maç programı web sayfamızda yayında. 

Sonuçlar geldikçe sitemiz güncellenecek. 

Ancak maç sonuçları girilmemiş olsa da oynanmamış bir maçın skoruna tıklarsanız, eğer o iki takım 2017-2018 sezonunda karşı karşıya gelmişlerse onları da görebilirsiniz.

Örneğin;

Malatya Büyükşehir Beldiyesi ile İBB (B) Takımlarının maç sonucuna ( _ - _ ) tıklayalım.

mac_programi.png

Gördüğünüz gibi bu iki takım 2017-2018 Sezonunda iki kere karşılaşmışlar. Mercek işaretine tıklayarak maç detaylarını görebilirsiniz.

onizleme.png

Web sayfamız: http://www.masatenisiligleri.com

Bayanlar maç programı için tıklayın

Erkekler maç programı için tıklayın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..