Jump to content
Masatenisi.org Forum

Nittaku Finezip Değerlendirmesi

Recommended Posts

Buradaki yapıştırıcı tavsiyelerinden keşfedip aldığım Nittaku Finezip ürününe hakkaten hayran kaldım,

Tahtam DHS Hurricane 301, sökülen lastik ise Yinhe Moon Speed.

Lastiği söktüğümde lastikte hiç yapıştırıcı kalmadı, hepsi tahta üzerindeydi, tahtadan temizlemesi ise maksimum 10 dakikamı aldı, sadece parmak ile ittirerek temizledim. Silgi ya da başka bi yardımcı  kullanmadım. Soldaki fotoğraf, temizlemeye başladıktan 5dk sonrasında çekilmiştir,

m2.png.4f93326ff7e69f4db37bfb00e8478bdc.png

Not: Ttnpp adlı siteden 11.5 dolara 50 ml lik versiyonunu satın almıştım. Hala aynı fiyata satılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Finezip temizlemesi en kolay yapıştırıcı idi. Ancak süngerden ayrılıp tahtada kalması hiç normal değil. 

Tahtanizda hiç cila kalmamış muhtemelen. 

Çok hafif cila öneririm. Ya da normal sürüp çok çok çok ince zimpara ile yüzeyi biraz cizmenizi tavsiye ederim.  Yoksa bir dahaki sefere tahtadan kıymık kalkabilir. 

Bu arada eski bir finezip'çi olarak size ucuz alternatif sunayim. AliExpress'te huieson 30ml yapıştırıcı arayın. Beyaz küçük bir şişesi var. Kargo dahil Tanesi 4 dolar ama fazla alırsanız 3 dolar civarına geliyor. 

Temizlemesi en az finezip kadar kolay ama daha ucuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

18 hours ago, TSuBaSa said:

Finezip temizlemesi en kolay yapıştırıcı idi. Ancak süngerden ayrılıp tahtada kalması hiç normal değil. 

Tahtanizda hiç cila kalmamış muhtemelen. 

Çok hafif cila öneririm. Ya da normal sürüp çok çok çok ince zimpara ile yüzeyi biraz cizmenizi tavsiye ederim.  Yoksa bir dahaki sefere tahtadan kıymık kalkabilir. 

Bu arada eski bir finezip'çi olarak size ucuz alternatif sunayim. AliExpress'te huieson 30ml yapıştırıcı arayın. Beyaz küçük bir şişesi var. Kargo dahil Tanesi 4 dolar ama fazla alırsanız 3 dolar civarına geliyor. 

Temizlemesi en az finezip kadar kolay ama daha ucuz.

Tahtaya cila sürme işine  şu ana kadar hiç girmedim. Matador tahtamı tt11 sitesi kendileri cilalayıp yollamıştı. Onu da fazla kaçırmışlar galiba lastiği tahtaya yapıştırmakta çok zorluk çektim hep kayıyodu yapışmıyodu lastik.

Bahsettiğiniz kıymık kalkmasını Ma Lin Carbon'da çok kötü yaşamıştım. Tahtanın yapısı çok kıymıklı. Diğer tahtalarıma çok lastik yapıştırıp çıkartıp taktım ama kıymık kalkması hiç olmadı. Tabi ileride olmayacağı anlamına gelmiyor.

Bu cila işine bir bakayım, ne olur ne olmaz o kadar para yatırıyoruz ekipmana. Tavsiyeler için eyvallah.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 31 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..