Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yılın sayısı...

Enduro

Recommended Posts

Ayaktaki oyuncu son topa yetişmeye çalışırken sol eliyle masaya dokunuyor. Çok belirgin değil ama hemen öncesinde yere düşen oyuncu da sol eliyle masadan tutarak doğruluyor gibi. Topun son olarak masaya değip değmediği de videoda görülemiyor. Yere düşen oyuncu doğrulmak için sol eliyle masaya dokunduysa sayı diğer oyuncunun olmalı, dokunmadıysa diğer oyuncu topa yetişmek için koşarken sol eliyle masaya dokunduğu için sayı yere düşen oyuncunun. En son vuruşta topun masaya değip değmediğinin bir önemi yok aslında. Hem değişik, hem karışık bir sayı. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ahmet bey, o kısımlar sayıdan sonraki teferruat! 

Hakan beyin yukarıda ifade ettiği gibi, çekilen şut masa altında duran arkadaşın raketinden değil de bileğinin altından geliyor. Yani tam o anda sayı bitiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilekten gelip gelmediği de tam belli değil gibi, en azından ben net seçemedim. Ayrıca yerdeki oyuncu şuttan önce doğrulmak için sol eliyle masaya dokunup destek alıyor. Bu durumda şut kısmı da teferruata dâhil edilebilir. :) Kuralları geçelim, sayı yerdeki ballı oyuncunun hakkı deyip konuyu kapatalım. :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ahmet bey ralli çok güzel zaten, çok eğlenceli de video...  
Benim bildiğim bir oyuncu raket tutmayan eli dışında her yeriyle masanın her yerine dokunabilir (sallamadığı sürece).
Hakem arkadaşlar aydınlatırsa biz de tam öğrenmiş oluruz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Hakan KIRIK yazdı:

Ahmet bey ralli çok güzel zaten, çok eğlenceli de video...  
Benim bildiğim bir oyuncu raket tutmayan eli dışında her yeriyle masanın her yerine dokunabilir (sallamadığı sürece).
Hakem arkadaşlar aydınlatırsa biz de tam öğrenmiş oluruz...

Boştaki el masaya vuruş anında değemez. raket tutan el değebilir. En son maçta bir oyuncum bu kuraldan dolayı bir sayı aldı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan Bey de "... raket tutmayan eli dışında ..." demiş zaten, aynı şeyi söylüyor. Ben de, oyuncu masayı yerinden oynatmadığı sürece vücudunun bir kısmıyla güç de alabilir, dayanabilir de, hatta isterse masanın üstüne bile çıkabilir diye biliyorum. Sadece vuruş anında değil, ralli içerisinde herhangi bir anda raket tutmayan el ile masaya dokunmak faul. Videodaki sayıda ilk hata, yerdeki oyuncunun raket tutmayan eli ile doğrulmak için masaya dokunması. Videoda net belli değil ama hakem böyle bir şey gördüyse o anda sayıyı ayaktaki oyuncuya vermeliydi bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Raket tutan el,  tutmayan el,  yok vakti zamanında tutmuş el,  dirseğe kadar olan kısım,  gövde,  göbek,  kıvırcık,  baldır bacak,  basen,  kıç,  baş... Dokunmayın abi masaya. Masaya do-ku-nul-ma-ya-cak (Benim masam için geçerli. OTTF kuralı.)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 01.12.2018 Saat: 00:38, Enduro yazdı:

Hakan Bey de "... raket tutmayan eli dışında ..." demiş zaten, aynı şeyi söylüyor. Ben de, oyuncu masayı yerinden oynatmadığı sürece vücudunun bir kısmıyla güç de alabilir, dayanabilir de, hatta isterse masanın üstüne bile çıkabilir diye biliyorum. Sadece vuruş anında değil, ralli içerisinde herhangi bir anda raket tutmayan el ile masaya dokunmak faul. Videodaki sayıda ilk hata, yerdeki oyuncunun raket tutmayan eli ile doğrulmak için masaya dokunması. Videoda net belli değil ama hakem böyle bir şey gördüyse o anda sayıyı ayaktaki oyuncuya vermeliydi bence.

masa tenisinde masaya dokunmak; masanın üst yüzeyi anlamına geliyor. Yani boştaki eli ile de yana, ayaklara, altına vs. dokunabilir (sallamadığı sürece ve fileye dokunamaz elbette). Videoda sayı ayaktaki oyuncuya verilmiş zaten (yerdekinin vücuduna çarptığı için)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..